(Nie)Idealny

Podobno demony to mściwe istoty.

Doskonale przekonuje się o tym pisarka, Olga Małecka, która odrzuca zaloty jednego z nich i ściąga na siebie klątwę. Niedługo potem w życiu Olgi zaczynają pojawiać się idealni mężczyźni, których pierwowzory wykreowała w swoich powieściach. Przy ich pomocy demon próbuje doprowadzić do tego, by pisarka stała się jego własnością. Jednak ona nie zamierza się łatwo poddać i rozpoczyna walkę, której stawką jest jej dusza.

Chociaż Asmodeusz czuje na karku oddech polującej na niego łowczyni demonów, wcale nie zamierza się poddać. Nie zrezygnuje ze zdobycia Olgi, nawet gdy zostanie ona wplątana w burzliwy spór pomiędzy demonami i heksami. Wkrótce jego działania doprowadzą do tego, że na szali zostanie postawione nie tylko jej życie, ale również istnienie całej ludzkości…

Informacje dodatkowe o (Nie)Idealny:

goszaczyta
Przeczytane:2024-04-28,

🅿🅰🆃🆁🅾🅽🅰🆃

🪶 „(𝓝𝓲𝓮)𝓲𝓭𝓮𝓪𝓵𝓷𝔂” 𝓜𝓪𝓻𝓬𝓮𝓵𝓪 𝓣𝓸𝓶𝓪𝓼🪶

Podobno demony to mściwe istoty.

▪𝗥𝗘𝗖𝗘𝗡𝗭𝗝𝗔 ▪

O ich mściwości przekonała się główna bohaterka książki - Olga Małecka, która odrzuciła zalety jednego z nich. Asmodeusz - demon pożądania. Gdy Olga oparła się jego zalotom, ten urażony zaplanował pewną zemstę. Asmodeusz obmyślił, że będzie stawiał na drodze kobiety mężczyzn idealnych, takich jakie pierwowzoru wykreowała w swoich powieściach. Jednak demon namąci trochę w ich cechach. Mężczyzna jeszcze nie wie, że Olga nie zamierza się tak łatwo poddać i będzie z nim walczyć.

Bardzo przypadł mi do gustu język Marceli Tomas, który był prosty i łatwy do zrozumienia, przez co czytało się tę historię niesamowicie szybko, niemal połykając kolejne rozdziały. Z każdą stroną coraz bardziej zagłębiamy się w stworzony przez autorkę świat, który owiany jest tajemnicą i pełną niesamowitych bohaterów. Dodatkowo akcja w książce pędzi jak szalona. Niespodziewane zwroty akcji są z pewnością na plus, ponieważ podczas czytania na pewno nie można się nudzić, tyle się dzieje. Walka pomiędzy demonami, a hexami napędzała cała akcje i dodała trochę dynamiki.

Nastawiłam się na lekką, niezobowiązującą historię fantasy, która zapewni mi rozrywkę i będzie mi się po prostu dobrze ją czytało w te cieplejsze dni. I uwierzcie mi jakie było moje zdziwienie, gdy "(Nie)idealny" wciągnął mnie do tego stopnia, że siedziałam do późnej nocy i czytałam, ponieważ byłam bardzo ciekawa i przejęta losami bohaterów oraz tym, jak autorka potoczy całą historie. Relacja między głównymi bohaterami jest dosyć niespodziewana i zmienia się z rozdziału na rozdział. W dodatku ich potyczki słowne nieraz powodowały, że wybuchałam niekontrolowanym śmiechem.

Jeśli szukacie czegoś z nietuzinkową atmosferą, dosyć mrocznym klimatem i przede wszystkim fenomenalnie wykreowanymi, wielowarstwowymi bohaterami to zdecydowanie zachęcam Was do sięgnięcia po „(Nie)idealnego”.!💫

Avatar użytkownika - FascynacjaKsiazk
FascynacjaKsiazk
Przeczytane:2024-04-22, Ocena: 6, Przeczytałam,

🔥Wowwww…istny majstersztyk!
Taką dobrą fantastykę mogę czytać codziennie!Relacja demona z człowiekiem poruszyła mnie dogłębnie powodując,że musiałam przeczytać odrazu całość.Taki magiczny duet mną zawładnął,ponieważ poczułam się jakbym przeniosła się w inny wymiar-w otchłań piekła (tego dobrego😀)

🔥Ponownie przekonałam się,że debiutancka powieść warto czytać,a te z fantastyką w tle,to #mustread na mojej liście.
Autorka wspaniale połączyła świat ludzki-Olgi ze światem demona-Asmodeusza.Wydawałoby się,że odrzucone zaloty nie przyniosą niczego dobrego.A naprawdę dały początek nadludzkiej histori w której towarzyszymy naszym bohaterom.Bardzo zaintrygował mnie świat demona-jest oszałamiający.Możemy spotkać inne demony,osoby rządzące na „szczycie” piekła bądź spotkać pierwszych ludzi-Adama i Ewę….oj co tu się dzieje!!!
Dodając walkę dobra ze złem i zemstę,która czekała przez wieki.
Powieść powoduje,że wyobraźnia szaleje.Mamy demona z piekła rodem,który dowiaduje się swojego pochodzenia i możliwości odczuwania,czego nie był świadom.

🔥Nie mogę wspomnieć o Oldze,która jest wykreowana na fajną osobę-pracuje,spełnia się zawodowo i pragnie czuć!Jest ludzka,chcąca przeżyć i wreszcie poznać tego Idealnego mężczyzna dla siebie.
Kim okaże się dla niej-idealnie nieidealny mężczyzna?O tym przekonacie się sięgając po tą książkę!
Ten debiut musicie przeczytać😈
🔥Ja ją bardzo polecam

Współpraca reklamowa @wydawnictwo_amare

"(Nie)Idealny", czyli debiut literacki Marceli Tomas to książka, która jest szczególnie bliska mojemu sercu. Nie tylko ze względu na to, że jest to mój patronat, ale przede wszystkim dlatego, że miałam okazje poznać i zakochać się w tej historii jeszcze zanim została wysłana, jako propozycja wydawnicza. I chociaż sam tekst od tego czasu ewoluował, mój stosunek do losów tej niecodziennej i niezwykłej pary pozostał niezmienny. Teraz kiedy trzymam oficjalną wersję książki Marceli w swoich dłoniach, mogę powiedzieć Wam dwie rzeczy. Po pierwsze, jestem niezmiernie szczęśliwa, że nareszcie mogę podzielić się z Wami moją opinią na jej temat, a po drugie trochę Wam zazdroszczę, że będziecie mogli przeczytać ją po raz pierwszy.

Mówią, że podobno demony to mściwe istoty. Jedną z osób, które doskonale zdają sobie z tego sprawę, jest pisarka i projektantką ogrodów -- Olga Małecka. Po tym, jak kobieta odrzuciła zaloty jednego z nich, została przeklęta, a w jej życiu zaczęli pojawiać się mężczyźni, którzy łudząco przypominają tych, których wykreowała w swoich książkach. Czy dla świętego spokoju dziewczyna zaprzeda mu swoją duszę?

Jedno jest pewne. Asmodeusz nie należy do demonów, które rezygnują z tego, czego pragną. Nawet kiedy czują na swoim karku oddech polujących na nich hex. Czy Olga ostatecznie ulegnie urokowi Asmodeusza? Czy hexom uda się odesłać księcia piekieł tam skąd przybył? Czy jest na świecie coś, za co Olga gotowa byłaby oddać swoją duszę? Co stanie się, kiedy Pierwsza Ewa odnajdzie swojego największego wroga? Po odpowiedzi na te pytania odsyłam Was do lektury.

Muszę przyznać, że za każdym razem, gdy powracam do lektury "(Nie)Idealnego" bawię się wyśmienicie.

Olga i Asmodeusz to bez wątpienia dwoje charakternych bohaterów, z którymi nie ma się prawa nudzić. Ich wzajemne interakcje są w większości tak zabawne, że ktoś, kto obserwowałaby ich z boku, najpewniej przysiadłby na ławce i zajadając popcorn, przyjmowałby zakłady na temat tego, czy za chwilę rzuca się na siebie w porywie namiętności, czy może jednak się pozabijają.

"(Nie)Idealny" nie jest jednak tylko zwykłym romansem pomiędzy postacią fantastyczną a śmiertelnikiem.

Dzięki umiejscowieniu akcji na Śląsku czytelnik może nie tylko wraz z głównymi bohaterami odbyć podróż po miejscach, które są bliskie sercu autorki, ale również poznać regionalną mitologię, o której sama wcześniej nie miałam zielonego pojęcia.

Myślę, że na uwagę zasługuje również wątek walki pomiędzy demonami i hexami, który nie tylko napędzał całą akcję powieści, ale również niejednokrotnie miał znaczący wpływ na relacje głównych bohaterów. Dlatego uważam, że wielbiciele tego typu motywów będą ukontentowani i z pewnością znajdą w publikacji autorki, coś dla siebie.

"(Nie)Idealny" to książka, którą w mojej ocenie warto przeczytać. Mam nadzieję, że zdecydujecie się sięgnąć po debiut literacki Marceli Tomas i pokochacie go tak samo, jak ja! A jeżeli moja opinia przyczyniła się do tego, żebyście dołączyli tę książkę do swojej listy, koniecznie dajcie mi o tym znać, używając #kantorek90poleca lub oznaczając mnie w swoim poście!

Krople księżyca
Marcela Tomas0
Okładka ksiązki - Krople księżyca

Fantastyczna historia osadzona w świecie bóstw i nadprzyrodzonych istot, doprawiona dawką romansu, która pochłonie Was do reszty. Chors — słowiański...