Niebezpieczna zabawa

Nie wszystkie dziecięce zabawy są niewinne. Bywa, że w dzieciach odzywają się najprymitywniejsze instynkty, a wejście w świat dorosłych niczego nie zmienia.Czwórka dorastających wspólnie rówieśników zaczęła tę grę jeszcze w dzieciństwie. Wszystkim kierowała i nad wszystkim czuwała Ralph. Wymierzali sprawiedliwość tym, którzy krzywdzili bezbronne dzieci.Kate Turner, dziennikarka, zawsze mówiła to, co myśli, i często tego żałowała. Poznajemy ją w chwili, gdy ma poważne zmartwienia: właśnie

Informacje dodatkowe o Niebezpieczna zabawa:

Wydawnictwo: b.d
Data wydania: b.d
Kategoria:
ISBN: 978-83-7648-266-8

Kup książkę Niebezpieczna zabawa

Niebezpieczna zabawa - opinie o książce

Nazwisko zobowiązuje, więc bez większego namysłu sięgnęłam po powieść Hilary Norman. A ta zapowiadała się ciekawie.

Kate Turner, dziennikarka, zawsze mówiła to, co myśli, i często tego żałowała. Poznajemy ją w chwili, gdy ma poważne zmartwienia: właśnie poroniła i rozstała się z mężem. Inna bohaterka książki, Laurie Moon, będąc nastolatką, zaszła w ciążę i zażarcie walczyła ze wszystkimi przeciwnościami losu, by urodzić dziecko. Teraz żyje jedynie myślą o odwiedzinach u swojego syna Sama.

Pewnego zimowego wieczoru zmęczona ostatnimi niepowodzeniami Kate postanawia wybrać się za miasto. W tym samym czasie Laurie gorączkowo odlicza godziny pozostałe do spotkania z synem. Żadna z nich nie zdaje sobie sprawy z tego, że stała się obiektem śmiertelnej rozgrywki.

Początek wydawał się być bardzo obiecujący. Grupa dzieci decyduje się dość niebezpieczną rozgrywkę, która jednak wymyka się spod kontroli. Jednak z kolejnymi stronami przychodzi rozczarowanie. Cała historia jest bardzo poszarpana. Fakt, że jest opisana z punktu widzenia kilku osób ale w tym przypadku jak dla mnie jest to minus. Cała opowieść zdecydowanie jest zbyt chaotyczna. Nie polubiłam żadnego z bohaterów książki. Każdy z nich jest dla mnie odpychający, skupiony tylko na sobie.

Po przeczytaniu książki miałam duży niesmak. Kilka osób decyduje o tym, ze ktoś zasługuje na karę. I to jaką karę. Swoje decyzje podejmują na podstawie nie do końca sprawdzonych pogłosek. A kto dał im do tego prawo? I pytanie czy odpokutują za to co robią. Zakończenie jest dość niejasne, jakby dawało furtkę do kolejnej części, której mam nadzieję nie będzie.

Zdecydowanie nie polecam. Dawno żadna książka mnie tak nie wymęczyła. Niby pisana prostym językiem ale ciężko mi się ją czytało.

Avatar użytkownika - annna84
annna84
Przeczytane:2014-01-24, Ocena: 4, Przeczytałam,
Obsesja
Hilary Norman0
Okładka ksiązki - Obsesja

"Szczęście żonatego mężczyzny zależy od kobiet, których nie poślubił". Oscar Wilde Holly i Nick - zakochani i szczęśliwi. Na zawsze razem. Tak miało...

Ostatni raz
Hilary Norman0
Okładka ksiązki - Ostatni raz

Na plaży zostaje popełnione brutalne morderstwo. Ofiara została najprawdopodobniej zaatakowana kijem bejsbolowym, a następnie pchnięta nożem. Na miejsce...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis