Niebo jest wszędzie

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2011-03-15
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788324139101
Liczba stron: 368

Ocena: 4.36 (11 głosów)

Poddać się takiej miłości to podłość…

Powieść Niebo jest wszędzie wzbudziła zachwyt czytelniczek. Na portalach czytelniczych pojawiły się setki entuzjastycznych recenzji:

To powieść z sercem i duszą. 

Zmusza do płaczu i śmiechu.

Jest prawdziwa, seksowna, dowcipna i głęboka.

Uzależniająca, dramatyczna i romantyczna.\r\nPiękna, świetnie napisana przeplatanka humoru i łez.\r\nWyjątkowa powieść, rozdziera i rozgrzewa serce równocześnie.\r\n
\r\nSiedemnastoletnia Lennie jest załamana po niespodziewanej śmierci starszej siostry. Jedyną osobą, przy której czuje mniejszy ból, jest chłopak siostry, Toby, który cierpi tak samo jak ona. Są ze sobą coraz częściej, coraz bliżej. Nic nie mogą na to poradzić – ani na potworne wyrzuty sumienia.\r\nWszystko staje się jeszcze bardziej trudne, gdy w szkole zjawia się nowy chłopak, Joe. A Lennie z przerażeniem odkrywa, że nie może przestać myśleć o jego czarnych oczach i miękkich ustach...
\r\n\r\nCzy można przeżywać żałobę i myśleć o chłopaku? Rozpaczać i równocześnie być tak szczęśliwą?\r\nA może miłość jest właśnie po to, by nie dać się prześladować temu, co przepadło, i tylko trwać w zachwycie nad tym, co było...\r\n
\r\nJandy Nelson jest agentką literacką, poetką i wieczną studentką z dyplomami z Brown, Cornell i Vermont College of Fine Arts. Jest osobą przesądną i zagorzałą romantyczką, szaleńczo zakochaną w Kalifornii i w swoim mieście - San Francisco.\r\nJej wydana w 2010 roku powieść Niebo jest wszędzie zdobyła natychmiast wyróżnienia literackie w Stanach i Australii. W Wielkiej Brytanii została nominowana do najważniejszej nagrody dla literatury młodzieżowej: Carnegie Medal.\r\n
\r\nZdradzę wam tajemnicę - mówi Jandy Nelson - najlepsze pomysły w tej opowieści są prawdziwe: piramidy, antypechowe oczyszczanie domu i ten najważniejszy: zrozpaczona dziewczyna, która rozrzuca wiersze po całym mieście.

Kup książkę Niebo jest wszędzie

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - justa21
justa21
Przeczytane:,
Cierpienie duszy Dojmujące uczucie straty po śmierci kogoś bliskiego jest niczym permanentny ból rozrywający nasze ciało na części. Ten, kto nigdy go nie doświadczył, nie jest w stanie zrozumieć żałobnika, ani tym bardziej wczuć się w jego sytuację. To cierpienie z czasem zmienia się, a upływające lata przynoszą ukojenie, ale w sercu na zawsze pozostaje rana i tęsknota. Nie inaczej jest w przypadku siedemnastoletniej Lennie, bohaterki pięknej i niezwykle emocjonalnej książki „Niebo jest wszędzie” autorstwa Jandy Nelson. Opowieść nominowana do najważniejszej brytyjskiej nagrody literackiej dla literatury młodzieżowej, zachwyci również starsze czytelniczki, daleko jej bowiem do infantylnej historii o nastolatkach. Autorka skupia się raczej na tragedii, a właściwie analizie stanu duszy po odejściu kogoś bliskiego. O tym, że cierpieć może nie tylko ciało, przekonuje się Lennie, która przed miesiącem straciła starszą siostrę. Bailey, chorująca od lat na arytmię, dostała zapaści podczas próby „Romeo i Julii” w miejskim teatrze. Jedyną osobą, która jest w stanie zrozumieć Lennie i ogrom jej straty jest chłopak zmarłej siostry Toby, szaleńczo zakochany w Bailey. Lennie nie chce rozmawiać na temat tego, co się stało ani z Gram, jej babcią, ani z wujkiem Bigiem, nie ma też matki, która być może potrafiłaby rozbić skorupę jaką otoczyła się nastolatka. Nic zatem dziwnego, że ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Niebo jest wszędzie

Niestety pomimo pozytywnych opinii nie trafiła ta książka do mnie... Lennie wydała mi się strasznie naiwna i jednocześnie "głupiutka", a próba poradzenia sobie ze stratą bliskiej osoby poprzez czysto fizyczny kontakt z kimś kogo do tej pory nawet się zbyt nie lubiło nie przemawia do mnie w ogóle. Może po prostu jestem "zbyt stara" na takie historie ;)
Link do opinii
Avatar użytkownika - nika_190
nika_190
Przeczytane:2013-04-20, Przeczytałam,
Książka interesująca, szybko się czyta, cała historia nie nudzi. Godna uwagi.
Link do opinii
Avatar użytkownika - godmyt
godmyt
Przeczytane:2013-01-05, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
Dość intrygująca- muszę przyznać! Początki miałam trudne, (podchodziłam do niej dwa razy bo początkowo zniechęcało mnie "młodzieżowe słownictwo" w dość dużej ilości)potem jest znacznie lepiej.Dobrze, że się przełamałam. Autorka w bardzo prosty sposób ukazje próby radzenia sobie z życiem po stracie bliskiej osoby. Co ciekawe, nie skupia się tylko na głównej bohaterce Jennie, ale pokazuje też jej najbliższe otoczenie, które boryka się na swój sposób z tą samą stratą. Całość nie jest przygnębiająca, a dodatkowej lekkości nadają jej rozterki miłosne. Książka podsuwa wiele myśli wartych rozważenia i zatrzymania się nad nimi. Pozycja ciekawa o tyle, że porusza poważne sprawy: po pierwsze rysuje nam obraz ludzkiego podejścia do śmierci, żałoby i tego, jak bardzo zamykamy się i skupiamy tylko na sobie w tak trudnych chwilach; a po drugie- uśmiadamia nam, że szczęście może przydarzyć się nam w najminej oczekiwanym momencie, wystarczy mieć otwarte oczy i serce. Książka warta przeczytania w każdym wieku, mimo że adresowana do modzieży. W końcu w każdym wieku warto uświadomić sobie, że "niebo jest wszędzie"
Link do opinii
Avatar użytkownika -

Przeczytane:,
17-letnia Lennie i jej starsza siostra Bailey są wychowywane przez babkę. Matka opuściła je 15 lat temu, w związku z czym są ze sobą bardzo zżyte. Dzielą się sekretami, przeżyciami, nawet snami. Kiedy pewnego dnia Bailey niespodziewanie umiera, Lannie pogrąża się w żałobie. Autorka doskonale wniknęła w psychikę głównej bohaterki, opisała zamęt, jaki powstał w jej życiu po stracie siostry, przygniatający smutek i rozpacz. Wiersze, krótkie notatki, zapisy rozmów, które znajdują się na początku każdego rozdziału są kwintesencją jej stanu ducha. Bohaterka odcięła się od świata, nie chciała rozmawiać z babką, unikała przyjaciółki, przestała grać na instrumencie, a lunch jadła na drzewie. Zrozumienie odnajdywała jedynie u chłopaka siostry. Kto wie, jakby się to wszystko skończyło, gdyby nie nagły promyk słońca, jakim okazał się Joe - chłopak, który przeprowadził się z Paryża. On i jego dwaj starsi bracia byli, podobnie jak Lannie muzykami doskonałymi. (Swoją drogą, nie mogłam się oprzeć wrażeniu, że tworząc te postacie autorka wzorowała się na Jonas Brothers xD) Dzięki Joemu Lennie przekonała się, że niebo jest wszędzie. Książka ta jest doskonałym obrazem ludzkiej rozpaczy po śmierci bliskiej osoby. Napisana w narracji pierwszoosobowej, pozwala zrozumieć emocje ludzi pogrążonych w żałobie lepiej niż jakikolwiek poradnik. Jedno zastrzeżenie: autorka ma chyba niewielkie pojęcie o współczesnej młodzieży, bo postacie, które wykreowała są stanowczo zbyt dojrzałe jak na 17 lat. Niemniej, zachęcam do przeczytania. Myślę, że warto.
Link do opinii
Avatar użytkownika - agnik66
agnik66
Przeczytane:2013-07-28, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Lennie nie może pogodzić się z odejściem swoje starszej siostry Bailey. Ma wrażenie, że jedyną osobą, która ją rozumie jest chłopak jej siostry - Toby. Tych dwoje zaczyna się do siebie zbliżać i nic nie mogą na to poradzić. Sprawy się jeszcze bardziej komplikują, gdy w szkole pojawia się nowy chłopak - Joe. Lennie dręczą wyrzuty sumienia, bo uważa, że jeszcze jest za wcześnie, by mogła być szczęśliwa. Szczerze powiedziawszy spodziewałam się czegoś innego. Książka był dobra, ale bez większych rewelacji. Zdecydowałam sie ją przeczytać, bo świetnie prezentuje się ze strony technicznej: czcionka jest niebieska, ponadto w prawie każdym rozdziale znajdziemy jakiś fragment z życia Lennie napisany na kubku, liście, kartce papieru. Książka zbiera właściwie same pozytywne i wysokie oceny. Ja jednak mam trochę mieszane uczucia. Po prostu do mnie nie przemówiła. Czytałam ją, ale nie wciągnęła mnie tak, bym nie mogła się od niej oderwać. Bohaterowie trochę przerysowani, a Lennie nie przypadła mi do gustu.
Link do opinii
Avatar użytkownika - MaSt
MaSt
Przeczytane:2019-06-07, Ocena: 4, Przeczytałam, 12 książek 2019,

Książkę czytało się ciężko - po kilku dniach od przeczytania jej i sporej ilości przemysleń dochodzę do wniosku, że to chyba ze względu na tematykę jakiej książka dotyka. Życie po stracie kogoś najbliższego bywa trudne. W ogóle sama myśl, że kogoś może zabraknąć przyprawia o ciarki. Wypieramy takie myśli z głowy. Autorka dotyka trudnego tematu - w sposób bezpośredni poprzez myśli i wspomnienia głównej bohaterki. Dodatkowo w tym ciężkim czasie przychodzi się jej (bohaterce) zmierzyć z tematem miłości, tematem poszukawania swojej matki oraz oswojeniem się z nieoczekiwanymi dla niej wiadomościami.

Polecam do czytania tylko wtedy gdy ktoś ma "dobry czas", w chwilach zwątpienia i pesymistycznych zdecydowanie nie polecam.

Link do opinii
Avatar użytkownika - mariannkey
mariannkey
Przeczytane:2017-05-15, Ocena: 5, Przeczytałam, przeczytane,
Avatar użytkownika - Loona
Loona
Przeczytane:2017-01-12, Ocena: 4, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - talithakum
talithakum
Przeczytane:2015-05-14, Przeczytałam,
Inne książki autora
Oddam ci słońce
Jandy Nelson0
Okładka ksiązki - Oddam ci słońce

JUDE Czasem nawet najpiękniejszy świat, w którym wschody słońca trwają cały czas, nie może wynagrodzić doznanych krzywd. Pełna energii buntowniczka...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Życie to cholerny bałagan. (…)nie ma jednej obowiązującej wszystkich prawdy, tylko cały zbiór historii, i wszystkie dzieją się jednocześnie w naszych głowach, w naszych sercach, przeszkadzając sobie nawzajem. To wszystko jest jeden piękny, katastrofalny bałagan.


Więcej
Recenzje miesiąca
Okna z widokiem na Weronę
Hanna Kowalewska
Okna z widokiem na Weronę
Ktosiek 2.0
Beata Piliszek-Słowińska
Ktosiek 2.0
Niedzielna dziewczyna
Pip Drysdale
Niedzielna dziewczyna
365 stron życia 2020
oprac. Justyna Wrona, Hubert Wołącewicz
365 stron życia 2020
Zawsze i na zawsze
Jenny Han
Zawsze i na zawsze
Grypa. Sto lat walki
Jeremy Brown
Grypa. Sto lat walki
Brytyjska monarchia od kuchni
Adrian Tinniswood
Brytyjska monarchia od kuchni
Relikwiarz
Elżbieta Bielawska
Relikwiarz
Pokaż wszystkie recenzje