Niebo ze stali

Wydawnictwo: powergraph
Data wydania: 2012-03-07
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 9788361187417
Liczba stron: 688

Ocena: 5.25 (8 głosów)

Wozy wygnanych niegdyś koczowników stanęły u stóp gór, które oddzielają ich od upragnionej wolności. Losy Szóstej Kompanii Górskiej Straży, dziewczyn z wolnego czaardanu i małej dziewczynki z rodu Verdanno zaczynają się splatać. Zanim na niebie o barwie stali wzejdzie słońce, wyżyna spłynie krwią. "Niebo ze stali — Opowieści z meekhańskiego pogranicza" to pełna rozmachu, epicka powieść ze świata wielu narodów, języków, wierzeń i egzotycznych kultur. Losy bohaterów potrafią wycisnąć łzę z oka największych twardzieli, a pióro Roberta Wegnera sprawia, że czytelnik kocha i nienawidzi wraz z nimi. I wraz z nimi staje naprzeciw przeznaczenia.

Kup książkę Niebo ze stali

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Opinie o książce - Niebo ze stali

Avatar użytkownika - danutka
danutka
Przeczytane:2014-04-07, Ocena: 5, Przeczytałam, z_52 książki - 2014,
Trzecia część meekhańskiego cyklu scala niektóre wcześniej napoczęte wątki. Główny ciężar akcji opiera się na Wozakach, plemieniu ze Stepów, żyjącym w granicach Imperium od czasu ucieczki z własnych ziem. Tęsknota za krajem rodzinnym powoduje, że dwieście tysięcy ludzi wraca na Stepy, chociaż wiąże się to z walką na śmierć i życie z obecnymi mieszkańcami. Pomaga im w tym Straż Górska. Jak w poprzednich tomach i tu jest dużo walki i magii. Kłębią się namiętności, marzenia popychają do czynu, młodzi mają okazję wykazać się męstwem, a starzy rozwagą. Wszechobecna magia pokazuje swoje dobre i złe strony; przez nią giną ludzie, ale niektórym pomaga w zdrowieniu, nawet jeśli jest nie do końca poznana. Tajemnica goni tajemnicę, nienawiść rywalizuje z miłością a interes z polityką. Świetny tom, chcę jeszcze! (Ocena: 5,5/6)
Link do opinii
Avatar użytkownika - GabrielVinci
GabrielVinci
Przeczytane:2019-06-09, Ocena: 4, Przeczytałem, 26 książek 2019, Fantasy,
Avatar użytkownika - djas
djas
Przeczytane:2019-03-10, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2019,

Książkę oceniłem na 5, bo była nierówna. Były w niej momenty jedynie dobre, ale czasem autorowi udawało się wciągnąć mnie bez reszty. Większość była jednak bardzo dobra. Gdyby skala byłaby do 10, dałbym 9... Świetna, kolejna świetna część znakomitego cyklu. Z jednej strony cieszę się, że mam na półce kolejne dwa tomy, które czekają w kolejce (w tym roku ułożyłem sobie harmonogram czytania i jak na razie się go trzymam), a z drugiej wiem, że po nich - nastąpi pustka, bo nie ma nic więcej. Jak na razie przynajmniej.

Pierwszy tom cyklu dostałem przypadkowo na urodziny, a moje pierwsze zetknięcie z Meekhanem nie było przyjemne. Nie byłem gotów na tak surowy, brutalny i pozbawiony sentymentów świat. Potrzebowałem kilku miesięcy, żeby podejść do książki ponownie i wtedy już z odpowiednim nastawieniem dałem się ponieść wyobraźni Wegnera. Trzeci tom był wreszcie powieścią, a nie oderwanymi (przynajmniej takie wrażenie się odnosi na początku) opowieściami. U Wegnera nie ma jednak przypadków, a każda historia ma swój ciąg dalszy, bądź konsekwencje.

W "Niebie ze stali" kontynuujemy wątki z poprzedniego tomu. Kontynuujemy niezwykle udanie. Sporo się wyjaśnia, jeszcze więcej gmatwa. Starzy bohaterowie nadal dają się lubić, a nowi frapują - są prawdziwą zagadką. Świetne, ale nie genialne, poza kilkoma fragmentami, przez które chodziłem później spać...

Link do opinii
Avatar użytkownika - powl
powl
Przeczytane:2018-07-20, Ocena: 5, Przeczytałem,
Avatar użytkownika - Muminka789
Muminka789
Przeczytane:2016-09-19, Ocena: 6, Przeczytałem, WYZWANIE 12 książek 2016,
Avatar użytkownika - Max
Max
Przeczytane:2015-01-01, Ocena: 6, Przeczytałem, 2015,
Inne książki autora
Opowieści z Meekhańskiego Pogranicza. Północ – Południe
Robert M. Wegner0
Okładka ksiązki - Opowieści z Meekhańskiego Pogranicza. Północ – Południe

Topór i skała — oto skarby Północy. Wiedzą o tym nieustraszeni żołnierze Szóstej Kompanii, górskiego oddziału, strzegącego północnych granic Imperium...

Opowieści z meekhańskiego pogranicza. (#1). Opwieści z meekhanskiego pogranicza. Północ-Południe (twarda oprawa)
Robert M. Wegner0
Okładka ksiązki - Opowieści z meekhańskiego pogranicza. (#1). Opwieści z meekhanskiego pogranicza. Północ-Południe (twarda oprawa)

Robert M. Wegner Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Północ - Południe Topór i skała - oto skarby Północy. Wiedzą o tym nieustraszeni żołnierze Szóstej...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Tylko dla dorosłych
Nina Majewska-Brown
Tylko dla dorosłych
Pod naszym niebem
Sylwia Kubik
Pod naszym niebem
Marzycielka
Katarzyna Michalak
Marzycielka
Cecylio, obudź się!
Dorota Wójcik
Cecylio, obudź się!
Ojciec, czyli o Pieronku
Szymon Wróbel
Ojciec, czyli o Pieronku
Kolory pawich piór
Jojo Moyes;
Kolory pawich piór
Coco i jej mała czarna sukienka
Annemarie Van Haeringen
Coco i jej mała czarna sukienka
Ta, która musi umrzeć
David Lagercrantz
Ta, która musi umrzeć
Pokaż wszystkie recenzje