Niedźwiedź łowca motyli

Niedźwiedź mieszkał w lesie. Najbardziej lubił spacerować, ucinać sobie poobiednią drzemkę na brzegu jeziora i zbierać rzeczy, które znajdował w gęstwinie drzew. Pewnego dnia znalazł siatkę na motyle wiszącą wysoko na gałęzi. - Co mógłbym z tym zrobić? - zastanawiał się Niedźwiedź.

Wbrew pozorom motyle nie muszą się niczego obawiać: ani siatki, która służy kolekcjonerom do chwytania motyli, ani tego, że trafiła ona w niedźwiedzie łapy. Bohater tej opowieści nie powiększy swojej kolekcji znalezionych przedmiotów o złowione motyle, ani nie włączy ich do swojej diety. Przeciwnie - z wielką determinacją będzie je ratował z jeziora. Wkrótce okaże się jednak, że i on nie jest najlepszym pływakiem. Kto wyratuje tonącego Niedźwiedzia z niebezpiecznej kipieli? "Niedźwiedź łowca motyli" to opowieść o bezinteresownej dobroci oraz o potędze przyjaźni, która przenosi góry i leczy z samotności.

Informacje dodatkowe o Niedźwiedź łowca motyli:

Wydawnictwo: Tako
Data wydania: 2013-03-01
ISBN: 978-83-62737-17-8

Kup książkę Niedźwiedź łowca motyli

Niedźwiedź łowca motyli - opinie o książce

Avatar użytkownika - hordubal
hordubal
Przeczytane:2013-10-09, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Siatka na motyle Autor: Susanna IsernIlustracje: Marjorie Pourchet Tytuł: Niedźwiedź łowca motyli Wydawnictwo: Tako Rok wydania: 2013 Liczba stron: 32 Ostatnimi czasy bardzo dużo czytam książek o niedźwiedziach. Bardzo niedźwiedziowo się zrobiło, aż się boję lodówkę otworzyć. Tak jakoś się złożyło. Zresztą każdy niedźwiedź to bardzo sympatyczny zwierz. Ciągle mam w pamięci niedźwiedzia, który uwielbiał wszystkich przytulać. Tym razem jednak zaprzyjaźniłam się z innym niedźwiadkiem. W każdym razie z inną misją. Nasz bohater postanowił tak po prostu ratować motyle, które wpadały do wody. Niesamowite zajęcie, prawda? Niedźwiedź to typowy zbieracz, trochę poszukiwacz skarbów. Zbiera wszystko, co tylko znajdzie: czasem jest to krzesło, luneta, budzik czy kapelusz. Pewnego dnia buszując po lesie znajduje siatkę na motyle, która wisi i powiewa na gałęzi. Zastanawiał się przez chwilę do czego może wykorzystać taką siatkę. Dumał i dumał, aż dotarł nad jezioro i zobaczył na wodzie motyla, który właśnie stracił równowagę. Chciał jedynie przysiąść na listku i niestety zamoczył skrzydełka i nijak nie mógł poderwać się do lotu. Wspaniałomyślny niedźwiedź o dobrym serduchu użył swojej siatki i wyciągnął motyla-nieszczęśnika. Nie mógł go powiesić na sznurku, żeby wysechł, więc położył go sobie na nosie, a dokładnie na nochalu (jak napisała autorka). Dzięki temu miał go na oku. Było to jedyne miejsce, do którego zaglądało słońce i dmuchał lekki wietrzyk. Kiedy motyl otworzył oczy i zobaczył gdzie jest, przestraszył się i odfrunął. Oj, chyba też szybko bym uciekła. I tak siedział sobie nad brzegiem jeziora i czekał na motyle, które wpadały do wody. A jak myślicie, co by się stało, gdyby pewnego razu nasz niedźwiedź wpadł do takiej wody? Czy motyle będą potrafiły go uratować? Koniecznie przeczytajcie
Mój pierwszy uczuciometr
Susanna Isern0
Okładka ksiązki - Mój pierwszy uczuciometr

Inspektor Krokodyl i Emoludki pomagają nam identyfikować emocje za pomocą słynnego wynalazku inspektora Krokodyla: uczuciometru. Tym razem w wersji książeczki...

Susanna Isern0
Okładka ksiązki - Mapa wychowania szczęśliwych dzieci. Jak odnaleźć drogę w labiryncie rodzicielstwa: komunikacja, emocje, narzędzia

Susanna Isern, pisarka, psycholożka, autorka bestsellerowych ,,Wielkiej księgi supermocy" i ,,Wielkiej księgi superskarbów", pokazuje, jak nie zgubić się...