Niegrzeczny rockman

Data wydania: 2021-01-13
Kategoria: Romans
Tytuł oryginału: Fall

Tom 3 cyklu VIP

Udręczony rockman odnajduje siebie – oraz miłość – gdy zakochuje się w kobiecie, która tymczasowo wprowadza się do mieszkania obok.

John „Jax” Blackwood, gwiazda rocka, od dwóch lat, odkąd próbował odebrać sobie życie, trwa w stanie otępienia. Aż dochodzi do incydentu z intrygującą rudowłosą, która ucieka z jego lodami.
Kiedy Stella Grey po raz pierwszy spotkała Jaxa Blackwooda, sprawy nieco wymknęły się spod kontroli. Nie wiedziała, że ma do czynienia z uwielbianym gitarzystą najlepszej rockowej kapeli świata. Kto się spodziewa takiej megagwiazdy w spożywczaku? Poza tym zbliżała się zamieć, a on chciał sprzątnąć jej sprzed nosa ostatnie pudełko upragnionych lodów. Nie mogła na to pozwolić i go pocałowała.

Stella nie może przestać myśleć o nieznajomym. Wkrótce okazuje się, że przystojniak będzie jej nowym sąsiadem i że to sam Jax Blackwood, legenda rocka.
Ona nie może mu się oprzeć, ale przeżyła już niejedną stratę i wie, że lepiej nie angażować się w związek z rockmanem. On im więcej wie o Stelli, tym bardziej się w niej zakochuje.

Kup książkę Niegrzeczny rockman

Opinie o książce - Niegrzeczny rockman

„Dziwne to życie. W jednej chwili łapiesz z kimś falę, w drugiej wracasz do normalności. Zazwyczaj człowiek od razu zapomina o spotkaniu z nieznajomym. Mimo to niektóre momenty potrafią utkwić nam w głowie, chociaż najmniej się tego spodziewamy.” Jax(John) Blacwood i Stella Grey spotykają się pierwszy raz w sklepie podczas walki o pudełko lodów miętowo czekoladowych, którą wygrywa Stella, nagłym i przebiegłym całusem. Dziewczyna czuje się zaintrygowana wspomnieniem o przystojniaku, którego twarz wydaje się dziwnie znajoma, a on nie może zapomnieć dziewczyny, która najprawdopodniej nie rozpoznała w nim „tego” Jaxa i ...wciąż myśli o dotyku jej ust na swoich. Jako, że Nowy Jork, nie jest, aż tak wielki😜 spotykają się ponownie na klatce schodowej, w którym on mieszka, a ona właśnie zaczyna pracę jako opiekunka zwierząt jednego z członów zespołu „Kill John”. Początkowe stosunki „tymczasowych” sąsiadów są raczej grzeczne i normalne, ale w miarę jak się poznają nie mogę przestać o sobie myśleć, mimo, że po próbie samobójczej, John zmaga się z depresją, a Stella z porzuceniem i samotnością. Dwoje pokiereszowanych ludzi, tak różnych z tak różnymi doświadczeniami, ale jedno do drugiego lgnie i przyciąga nawzajem. John odpycha dziewczynę znając swoją niegrzeczną przeszłość, której teraz się ...
Stella Grey odkąd pamięta jest sama. Najpierw zmarła mama a potem uciekł ojciec. Jako osiemnastolatka musiała szybko dorosnąć. Dorabia sobie jako przyjaciółka do wynajęcia w dobrym tego słowa znaczeniu. Towarzyszy ludziom, kiedy potrzebują wsparcia. Sama doskonale wie, jak to jest być samemu. Kończy jej się okres wynajmu mieszkania i nie wie co z sobą zrobić. Ratunkiem zdaje się być telefon od Scotta - Stella ma zająć się kotem i rybką właściciela mieszkania i jego kumpla, kiedy ten będzie odpoczywał. Cztery miesiące mieszkania w luksusach. Tylko jest jedno ale - sąsiad, któremu najlepiej nie wchodzić w drogę. Ale przecież nie z takimi problemami sobie radziła. Podczas zakupów na jej drogę los zsyła czarującego i niegrzecznego bad boya - Johna. Przedmiotem sporu jest ostatnie pudełko lodów miętowych z kawałkami czekolady. Na domiar złego jej sąsiadem okazuje się właśnie on. Tylko, że ona nie wie, kim on jest. John to legendarny Jax Blackwood. Gitarzysta i drugi wokalista zespołu rockowego. Ten, który targnął się na swoje życie. Zaczyna między nimi kiełkować chemia i pożądanie. Tylko jeden minus - oboje nie wierzą w miłość i nie tak łatwo jest im komuś zaufać. Czy mimo wszystko rozkwitnie miłość? Czy sobie zaufają? Czy ona zaakceptuje go takim jakim jest? Czy on w końcu uwierzy w siebie? A może to będzie kolejny destrukcyjny moment w życiu zdolnego gitarzysty?   Za mną obie poprzednie ...

Opinie o książce - Niegrzeczny rockman

Avatar użytkownika - Kumbrysia
Kumbrysia
Przeczytane:2021-01-15, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2021,

TK jak myślałam to kolejna świetna książka z tej serii. Jax i Stella wnieśli dużo emocji w tej książce . Czy będą gotowi na miłość . Podoba mi się że autorka poruszyła temat depresji . Pokazała że potrzebuje się pomocy psychologa, przyjaciół i bliskich żeby nie być w tym samemu. Polecam świetna książka.

Avatar użytkownika - Kaktuslovebook
Kaktuslovebook
Przeczytane:2021-01-15, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Nie rezygnuj z miłości, póki jej nie spróbujesz. Tylko durnie i tchórze odrzucają coś wyłącznie ze strachu.

@kristen_callihan

Stella Grey jest "przyjaciółką do wynajęcia" i choć sama daje innym przyjaźń i czas poza pieniędzmi otrzymuje niewiele w zamian. Przed śnieżycą robi zakupy i kiedy już kończy pewien depczący jej po piętach mężczyzna zabiera ostanie lody, które zmierzała kupić, całując go odwraca uwagę kradnąc upragnione lody. Stella zaczynając nową pracę jako opiekunka zwierząt z zakwaterowaniem nie spodziewała się, że John któremu zwinęła lody będzie jej nowym sąsiadem. Rockman Jax Blackwood i intrygująca rudowłosa, pieguska Stella, która bardzo zaszła mu za skórę.

Kolejny świetny tom serii VIP od którego nie można się oderwać. Bardzo smutna opowieść o zagubionych duszach, z których jedna choć powszechnie rozpoznawalna i zdawało by się spełniona, nie potrafi się otworzyć a lęki zjadają od środka wprowadzając w czarną dziurę. Ta druga natomiast została zostawiona, sama sobie musiała radzić nie mając wsparcia, mama szybko jej zmarła a ojciec zostawiał kiedy tylko nadarzała się okazja, w końcu prawie całkowicie zniknął z jej życia. Odkąd się poznali najpierw rzucali do siebie wzajemnie cięte odyzywki, kąśliwe uwagi, takie pokazanie "lubię cię" poprzez złośliwości bawiące oboje. Fakt, że zostali sąsiadami na jakiś czas potęgował spotkania. Przechodząc na strefę koleżeńsko-przyjacielską pokazali sobie wzajemnie swój świat, swoje życie, demony drążące od wewnątrz, mogli początkowe niewłaściwe spostrzeżenia eliminować a właściwe relacje i odczucia rozwijać. Mieli bardzo wiele wspólnego, każde z nich zarówno John (Jax) jak i Stella potrzebują kogoś, przy kim poczują się bezpiecznie, odnajdą spokój i obdarzą na tyle zaufaniem będącym silniejszym niż wszystkie lęki, mogące wszystko zniszczyć. Książka wzruszająca, momentami komiczna, zabawna oraz pełna bólu, minusów i plusów każdej sfery życia zarówno zwykłego szaraka jak i gwiazdy u szczytu sławy. Uwielbiam.

Avatar użytkownika - Esclavo
Esclavo
Przeczytane:2021-01-14, Ocena: 6, Przeczytałam,

Ładny pan na okładce, niegrzeczność w tytule i byłam pewna, że to będzie przewidywalny romansik. Mocno się zastanawiałam, czy chcę poznać tę powieść. Trochę bajka, bo gdzie w realnym życiu przystojni rockmeni zadają się ze zwykłymi dziewczynami?

Ta powieść to wachlarz świetnie opisanych uczuć. Jest radość, szczęście, przekomarzanki, ale te pozytywne emocje przeplatane są tymi smutnymi, pełnymi złości czy niezrozumienia. Autorka zręcznie przedstawiła świat osoby walczacej z depresją, ze stanami lękowymi z wahaniami nastrojów. Wszystko zostało ujęte delikatnie, a zarazem mocno i namacalnie. I chociaż temat przewodni jest ciężki, to książka taka nie jest. Uwielbiam poczucie humoru w tej książce (kłaniam się w pas pani Sylwii, bo tłumaczenie ma idealny klimat), a bohaterowie to osoby, z którymi chciałabym się zaprzyjaźnić. Relacja między nimi jest naturalna, toczy się własnym rytmem i to w taki uroczy sposób!

Bohaterzy nie rozwiązują wyimaginowanych problemów, los nie rzuca im kłód pod nogi, nie stają przed dramatycznymi wyborami. Autorka świetnie pokazała że na drodze do szczęścia najczęsciej stajemy my sami, nasza duma, nieufność i uczucia pokiereszowane przez los. Powieść niby lekka, przyjemna, pełna żartobliwych sytuacji, a tak naprawdę to smutna historia ludzi, którzy nie wierzą w uczucia. Jest to romans, ale taki z górnej półki i nie trąca tanim harlequinem.

Jestem totalnie zachwycona i czekam na kolejne tomy, a to oczekiwanie umilę sobie czytając wcześniejsze części, bo ogromnie jestem ciekawa losów chłopaków z Kill Jonha. Jeśli lubicie porywające książki, niegłupie i takie z polotem, to właśnie jest propozycja dla Was!

Avatar użytkownika - KarkaReads
KarkaReads
Przeczytane:2021-01-12, Ocena: 6, Przeczytałem,

“Nikt nie zna prawdziwej mnie. To są powierzchowne relacje. Czasami czuje się tak, jakby imadło samotności zaciskało się na moim sercu. A potem siedzę tutaj i się zastanawiam, co ze mną, do cholery, nie tak, skoro nikt się nie stara ze mną naprawdę zaprzyjaźnić. Nikt ze mną nie zostaje.

“Niegrzeczny rockman” to kolejna część z serii Vip. Głównym bohaterem jest Jax, gitarzysta zespołu Kill John. Jax, a właściwie John jest mężczyzną po przejściach. Cierpi na depresje i stany lękowe. Próbował też popełnić samobójstwo. John pomimo sławy i oddanych przyjaciół jest bardzo samotny. Pewnego dnia w sklepie kłóci się z pewną dziewczyną o lody miętowe, dziewczyna całuje go i ucieka ze swoim łupem. Stella, nie wiedziała, że ma do czynienia z członkiem najlepszej rockowej kapeli, bo przecież kto by się spodziewał spotkać go w spożywczaku. Jak się okazuje Stella i John zostają sąsiadami i nie mogą o sobie zapomnieć. Zakochują się w sobie, jednak to uczucie dla żadnego z nich nie jest łatwe. Ona przeżyła już niejedną stratę i boi się angażować, a on ciągle walczy o lepsze jutro.

Bardzo lubię romanse, które oprócz wątku romantycznego mają jeszcze coś do przekazania. “Niegrzeczny rockman” to jedna z takich historii. Kristen Callihan pokazuje świat osób cierpiących na depresję, który nie zawsze jest taki pesymistyczny jakby się wydawało.“Niegrzeczny Rockman” to opowieść również o miłości, samotności, stracie i pomocy. Znajdziemy tu też resztę zespołu Kill John, którzy tworzą wspaniałą paczkę przyjaciół. Chociaż autorka w “Niegrzecznym Rockmanie” podejmuje bardzo ważne i trudne tematy to książkę czyta się bardzo szybko i nie można się oderwać. Podczas czytania “Niegrzecznego Rockmana” śmiałam się, płakałam i nie mogłam doczekać się co będzie dalej.

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2021-01-06, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2021,

"Chciałbym przyciągnąć ją do siebie i uchronić przed wszystkim, co mogłoby ją skrzywdzić. Ale wiem, że to tak nie działa. Nie możemy chronić tych, których kochamy; możemy tylko dać im znać, że będziemy obok, aby pomóc im się podnieść, kiedy upadną."

"Niegrzeczny rockman" jest trzecim tomem cyklu VIP. Uwielbiam jej tytułowych bohaterów, jednakże nie będę ukrywać, iż to właśnie Jax budził we mnie największe emocje, najbardziej mnie intrygował z poznanych do tej pory niegrzecznych facetów tej serii.

To książka, która jak większość romansów nie jest tylko i wyłącznie rozrywką. To historia, która jest o czymś i zdecydowanie pozostawia w czytelniku coś więcej. Kristen Callihan porusza temat depresji. Ukazuje tym samym jak ciężko poradzić sobie z tym problemem w pojedynkę. Widzimy ile jest warte wsparcie i pomoc najbliższych, rodziny i przyjaciół. Autorka wskazuje również, jak ważne w każdym związku są szczerość, zaufanie i rozmowa. To fundamentalna podstawa, bez której nie da się zbudować niczego trwałego.

"Żadne z nas nie wierzy w miłość, a tym bardziej w taką na całe życie. Jednak mimo to szybko się od siebie uzależniamy. Ale moglibyśmy być dla siebie kimś więcej. Moglibyśmy być dla siebie wszystkim. Wystarczy, że zaufamy na tyle, by się temu poddać."

Słowne przekomarzanki, cięte riposty, ciągłe dogryzanie - bez wątpienia między parą głównych bohaterów czuć chemię i przyciąganie. Z takimi postaciami nie ma mowy o jakiejkolwiek nudzie. Zwłaszcza, że kreacja Stelli odbiega od utartych schematów. To rudowłosa, piegowata, nieco bardziej zaokrąglona tu i ówdzie kobieta, która bierze życie za rogi. Z kolei Jax wydaje się być najbardziej prawdziwy, przez to, co przeszedł i jak na niego to wpłynęło.

Pikantne, wysublimowane sceny miłosne, przewaga skrzących dialogów nad opisami, mnóstwo humoru, rockowa muzyka w tle, przyjemny w odbiorze język - to wszystko tworzy powieść, przy której spędzicie miły czas. Oprócz tego, a może przede wszystkim zostaniecie zmuszeni do kilku refleksji.

"Niegrzeczny rockman" to kipiący emocjami oraz zmuszający do refleksji romans z ważnymi tematami. Samotność, depresja, brak zaufania, męska przyjaźń, rola wsparcia bliskich, gorące sceny miłosne - to tylko część tego, co na Was czeka. Ja kolejny raz świetnie się bawiłam, co każdemu polecam!

Niegrzeczny idol
Kristen Callihan0
Okładka ksiązki - Niegrzeczny idol

Dzika namiętność i szalenie przystojny muzyk Historia romansu osadzonego w oszałamiającym świecie gwiazd rocka Ona - zwykła dziewczyna. Domatorka, wręcz...

Niegrzeczny manager
Kristen Callihan0
Okładka ksiązki - Niegrzeczny manager

Rozpalająca wszystkie zmysły historia o miłości, która narodziła się 10 tysięcy metrów nad ziemią! Manager sztywniak wrzuca trochę na luz:...

Przewrócę Ci świat do góry nogami i dobiorę się do twoich mokrych majtek, a potem odejdę.