Niegrzeczny rockman

Tom 3 cyklu VIP

Przypadkowe spotkanie dwojga nieznanych sobie ludzi czasem prowadzi do czegoś więcej, wszystko zależy od pierwszego wrażenia, jakie na sobie wywrą. Oczywiście różnie to bywa, raz powstanie z tego miłość, a innym razem ogromna niechęć. Jeśli chcecie poznać taka historię, to warto sięgnąć po książkę „Niegrzeczny Rockman” Kristen Callichan.

Zarys fabuły

W książce spotykamy się ze Stellą, dziewczyna pracuje jako przyjaciółka do wynajęcia. Pewnego dnia, przed śnieżycą w sklepie wdaje się w sprzeczkę z pewnym przystojnym mężczyzną. Na skutek utraty mieszkania i podjęcia pracy, jako opiekunki do zwierząt, Stella przypadkowo staje się sąsiadką owego mężczyzny. Bohaterowie ciągle się droczą i nagle Stella przypomina sobie skąd go zna, kim on tak naprawdę jest. Tajemniczy przystojniak to rockman John Jax Blackwood, który kilka lat wcześniej próbował popełnić samobójstwo. Czy ta znajomość do czegoś doprowadzi? Jak potoczą się dalsze losy Stelli i Jaxa? Co dalej ze stanem depresyjnym Jaxa? Jaką przeszłość skrywa Stella? O tym w książce „Niegrzeczny Rockman” Kristen Callichan.

Trudny temat

Autorka zdobyła się na odwagę, by oprócz wątku miłosnego, podjąć się ukazania dość częstego problemu z jakim borykają się coraz to młodsi ludzie, a mianowicie podstępnej choroby, jaką jest depresja. Historia dwójki bohaterów ukazuje w przystępny sposób, jak może wyglądać relacja między dwojgiem ludzi, w której przynajmniej jedno z nich jest nią dotknięte. Jakie są zachowania, symptomy i do czego to może prowadzić. Daje również nadzieją na szczęśliwe życie, bo jednak każdą chorobę można leczyć, czego przykładem jest John i jego terapia. Brak prawdziwej miłości może pogłębiać niechęć do życia. W ten sposób, właśnie autorka ukazuje, iż prawdziwe uczucie może zdziałać cuda.

Podsumowanie

Książkę czyta się lekko i przyjemnie, po prostu leci „od dechy do dechy”. Miejscami pojawiają się watki humorystyczne, dlatego, też niech nikt nie myśli, że jest to płaczliwy romans jakich pełno, wręcz przeciwnie ta książka jest bardzo wciągająca, nacechowana pożądaniem, namiętnością, ale i niekiedy zazdrością i gniewem. Oczywiście sama depresja, problemy młodych ludzi, choćby te finansowe Stelli, skłaniają do refleksji, co jest bardzo wartościowe, bo ile jest wśród nas osób, które mogą potrzebować pomocy albo zrozumienia. Gorąco polecam ją każdemu czytelnikowi/czytelniczce, gdyż każdy znajdzie tu coś dla siebie, a być może na chwilę oderwie się o tych smutnych ponurych dni i zatraci się w tej wspaniałej lekturze.

Informacje dodatkowe o Niegrzeczny rockman :

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2021-01-13
Tytuł oryginału: Fall
Dodał/a opinię: GrzechuCzyta

Zobacz opinie o książce Niegrzeczny rockman

Kup książkę Niegrzeczny rockman

Przewrócę Ci świat do góry nogami i dobiorę się do twoich mokrych majtek, a potem odejdę.

Niegrzeczny idol
Kristen Callihan0
Okładka ksiązki - Niegrzeczny idol

Dzika namiętność i szalenie przystojny muzyk Historia romansu osadzonego w oszałamiającym świecie gwiazd rocka Ona - zwykła dziewczyna. Domatorka, wręcz...

Ukochany wróg
Kristen Callihan0
Okładka ksiązki - Ukochany wróg

Od wrogów do kochanków Pełna emocji opowieść o poznawaniu się na nowo, walce z uprzedzeniami i akceptowaniu własnych, skrywanych przez lata...