Nieistniejące mniejsze cmentarze żydowskie

Holokaust nie ma chyba w Polsce człowieka, który nie znałby znaczenia tego słowa. Mało osób jednak pamięta, że pogrom ludności żydowskiej miał wymiar o wiele głębszy niż tylko i wyłącznie masowe mordy i obozy zagłady. Próbowano bowiem jednocześnie wymazać kulturę gnębionego narodu. Kulturę, która na równi stanowiła świadomość Żydów jak i Polaków. Zbrodniarzom wojennym prawie się to udało. Prawie.

Książka ta stanowi hołd tym, którzy polegli. Ma ona być również balsamem na zranione dusze potomków tych, którym udało się przetrwać II wojnę światową. Zarówno Polaków jak i Żydów. Piękne, klimatyczne fotografie wprowadzą Cię w świat dawnych cmentarzy żydowskich wschodniej Polski. Cmentarzy, które stanowiły ważny element kultury i krajobrazu II Rzeczpospolitej Polskiej. Cmentarzy, o których pamięć powoli pokrywa się warstwą kurzu zapomnienia i pajęczyną czasu.

Zarówno zdjęcia, jak i interesujące opisy, nie pozwolą Ci zapomnieć o tym, co już odeszło. O tym, czego nie zobaczysz na żywo. O tym, czego nie powinieneś zapomnieć. Bo historii swego kraju się nie zapomina.

Informacje dodatkowe o Nieistniejące mniejsze cmentarze żydowskie:

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy Kreator
Data wydania: 2009-06-17
Kategoria: Historyczne

Kup książkę Nieistniejące mniejsze cmentarze żydowskie

Nieistniejące mniejsze cmentarze żydowskie - opinie o książce

Za pierwszą kulisą
Mirosława Łukaszewicz