Niejedno imię miłości. Wywiad - rzeka z prof. Anną Świderkówną

"Niejedno imię miłości", to ostatni wywiad przeprowadzony przez Stefana Budzyńskiego i Zenona Ziółkowskiego ze zmarłą 16 sierpnia 2008 prof. Anną Świderkówną wydany w ramach serii - Sławni, znani i kochani. Dotyczy biografii wybitnej znawczyni kultury rzymskiej, greckiej oraz Biblii i papirologii. Anna Świderkówna odpowiada na wiele pytań dotyczących tych dziedzin, a także porusza zagadnienia społeczno-polityczne dotyczące współczesnego świata.

Informacje dodatkowe o Niejedno imię miłości. Wywiad - rzeka z prof. Anną Świderkówną:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adam Marszałek
Data wydania: 2008-03-01
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-7232-827-4

Kup książkę Niejedno imię miłości. Wywiad - rzeka z prof. Anną Świderkówną

Niejedno imię miłości. Wywiad - rzeka z prof. Anną Świderkówną - opinie o książce

Przypuszczam, że niewielu z was kojarzy postać prof. Anny Świderkówny – zmarłej 6 sierpnia 2008 wybitnej biblistki, historyk literatury, papirolog, znawczyni filologii klasycznej. Książka „Niejedno imię miłości” jest zapisem ostatniej rozmowy Zenona Ziółkowskiego i Stefana Budzyńskiego z uczoną. Pani profesor wspomina koleje swojego życia, opowiada o domu rodzinnym, dzieciństwie, młodości, studiach. I o wierze w Boga oczywiście. Co ciekawe rodzina Anny Świderkówny nie była specjalnie wierząca, tak więc decyzja o powierzeniu życia Bogu była jej w pełni świadomym wyborem. Mając już na koncie tytuł profesorski rzuciła wszystko i wstąpiła do klasztoru benedyktynek. Po roku mniszki uzmysłowiły jej, że chyba jednak nie ma powołania. Poza wspomnieniami z życia prywatnego, pani profesor porusza podstawowe kwestie związane z Biblią, które są wspaniałą zachęta do sięgnięcia po inne pozycje autorki.