Nieokiełznane. Opowieść prawdziwa

Prawdziwa historia życia Lily Smith, spisana przez jej wnuczkę Jeannette Walls.Te stare krowy jeszcze przed nami wyczuły nadchodzące kłopoty...Tak zaczyna się biograficzna powieść o Lily Casey Smith, przedsiębiorczej, dzielnej i niezwykłej kobiecie, żyjącej na początku XX wieku w Stanach. Lily w wieku sześciu lat pomagała ojcu ujeżdżać konie, kiedy miała lat piętnaście, opuściła dom, by uczyć się w miasteczku na prerii - by do niego dotrzeć, przejechała samotnie pięćset mil na kucyku.Nauczyła się prowadzić samochód (Kochałam jazdę autem bardziej niż jazdę konną. Samochodów nie trzeba było karmić, jeśli nie pracowały, i nie trzeba było sprzątać po nich łajna.) oraz pilotować samolot. Z mężem Jimem prowadziła ogromne ranczo w Arizonie. Wychowała dzieci - jednym z nich była matka autorki - Rosemary Smith Walls, pięknie sportretowana w powieści Szklany zamek.Lily przetrwała tornada, susze, powodzie, wielki kryzys i ogromną osobistą tragedię. Walczyła z wszelkimi uprzedzeniami - wobec kobiet, Indian i tych, którzy nie pasowali do społeczeństwa.

Informacje dodatkowe o Nieokiełznane. Opowieść prawdziwa:

Wydawnictwo: Remi
Data wydania: 2012-10-03

Kup książkę Nieokiełznane. Opowieść prawdziwa

Nieokiełznane. Opowieść prawdziwa - opinie o książce

Avatar użytkownika - asymaka
asymaka
Przeczytane:2013-12-21,

Właśnie dzisiaj rano skończyłam czytać tę książkę. Od razu wiedziałam, że mi się spodoba, ponieważ opowiada o kobiecie silnej, z charakterem, nie dającej się złamać żadnym przeciwnościom losu, takiej, jaką sama chciałabym być. Ma w sobie Lily wiele pasji, chęci do nauki, potrafi latać samolotem, jeździ samochodem, doskonale radzi sobie z końmi, hoduje bydło, jest nauczycielką, świetną żoną i dobrą matką. Jej życie jest barwne, pełne przygód, przeprowadzek, los nie oszczędza jej od samego początku, jednak ona za każdym razem podnosi się, otrzepuje kurz i próbuje po raz drugi. Historię opowiada jej wnuczka, chociaż początkowo miała być to opowieść o matce autorki, Rosemary. To właśnie jednak jej matka namówiła pisarkę, by zajęła się życiem babki i to o nim napisała, ponieważ Lily miała ciekawsze, bardziej pasjonujące przygody. Uważam, że dobrze się stało, ponadto chciałabym bardzo przeczytać książkę "Szklany zamek", w której Jeannette opowiada o swoim własnym dzieciństwie. Polecam Wam "Nieokiełznane", gdyż możemy się z tej lektury wiele nauczyć, przede wszystkim tego, by zawsze dążyć do celu, by wszystko robić z pasją i wkładać w to całe serce.

Na koniec cytaty z książki:

"Słyszeliśmy też o tym, że w eleganckich domach na wschodzie instaluje się kanalizację, ale w zachodnim Teksasie nikt jej nie miał i większość ludzi, łącznie z moimi rodzicami, uważała, że sam pomysł łazienki wewnątrz domu jest obrzydliwy. ' Na Boga, kto chciałby mieć w domu kibelek?' - pytał tata."

"Miej nadzieję na najlepsze i plan na najgorsze."

"Kiedy Bóg zamyka jakieś drzwi, otwiera okno. Od ciebie zależy, czy je znajdziesz."

"Podobno kiedy wraca się do miejsca, w którym się dorastało, ono zawsze wydaje się mniejsze."

"Zastanawiało mnie, jak ktoś może być tak durny. Pewnego razu przyszła na lunch jakaś Francuzka z miniaturowym pudlem, a kiedy pies zaczął szczekać, właścicielka przemówiła do niego po francusku.

-Ależ mądry pies - odezwała się Mim. - Nie wiedziałam, że psy znają francuski."

"Kiedy ktoś popełnia samobójstwo, sądzi, że zapomni o bólu, ale tak naprawdę tylko przekazuje go tym, których zostawia na świecie. "

"Życie jest za krótkie, kochanie, by martwić się o to, co inni o tobie myślą."

Książka jest październikową nowością wydawnictwa Remi.

Recenzja pochodzi z mojego bloga

Avatar użytkownika - Sylwia-T
Sylwia-T
Przeczytane:2013-01-21, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Bardzo interesująca książka, choć miałam małe wątpliwości na początku. W ciekawy i zajmujący sposób przedstawiająca życie kobiety, która doskonale wiedziała czego chce, która nie poddawała się przeciwnościom, która znała swoją wartość, była dumna i odważna. Bardzo mi się spodobała postać Lily Casey Smith - urzekła mnie swoim ukochaniem życia oraz tym, że nie trwoniła czasu na "marzenie o marzeniach" ,ale błyskawicznie stawała do ciężkiej pracy, by je spełniać! To było w niej wspaniałe, nie dała się okiełznać, złamać i związać. Żyła w myśl maksymy swojego ojca "Miej nadzieję na lepsze, a plan na najgorsze". Może kiedyś Jeannette Wals napisze jednak historię swojej matki, bo po tej lekturze naprawdę jestem ciekawa jej losów :)
Avatar użytkownika - KasiaiDaniel
KasiaiDaniel
Przeczytane:2016-05-04, Ocena: 5, Przeczytałem, 2016, Posiadam,
Szklany zamek
Jeannette Walls0
Okładka ksiązki - Szklany zamek

Rex i Rose mieli czworo dzieci. On, popijający fantasta, wierzył, że na pustyni znajdzie złoto i zbuduje "szklany zamek". Ona, artystyczna dusza, wolała...