Niepamięć

Przypomnij sobie, kim jesteś.

Od tego zależy twoje życie.

Kiedy podczas śnieżycy Gabriel Milton o włos unika czołowego zderzenia, nie wie jeszcze, że za moment świat wywróci się do góry nogami. Wiedziony ciekawością wysiada z wozu i sprawdza, kim był kierowca owiniętego wokół drzewa sportowego wozu. Spodziewałby się każdego, tylko nie dziewczyny, którą już raz porzucił. Tyle że ona go odnalazła.

A on postanawia zrobić z niej swój sekret.

Milton zabiera Emily do domku na pustkowiu. Tam przekonuje się, że dziewczyna niczego nie pamięta. Nie wie, kim jest, nie ma pojęcia, co się stało. Dla Miltona to szansa, żeby odkupić winy z przeszłości. Lub do reszty okryć wszystko mrokiem.

Do Emily powracają pojedyncze wspomnienia. Wyłania się z nich ponury obraz, w którym jedynym jasnym punktem jest Gabriel. Tylko czy te założenia na pewno są słuszne?

Informacje dodatkowe o Niepamięć:

Avatar użytkownika - Patka96x
Patka96x
Przeczytane:2024-01-07,

Niepamięć

Pewnego dnia podczas śnieżycy Gabriel Milton o włos unika wypadku. Nie wie jeszcze, że za moment jego świat wywróci się do góry nogami.
Na drodze, którą jedzie, widzi owinięty wokół drzewa, sportowy samochód.
Postanawia on wysiąść z wozu i sprawdzić, kim był kierowca. Spodziewałby się każdego, tylko nie dziewczyny, którą już kiedyś porzucił. A ona go odnalazła. Dlaczego? 🤔
Co się wydarzyło, że go szukała? 🤔
Milton zabiera Emily do domku na pustkowiu. Właśnie tam okazuje się, że dziewczyna niczego nie pamięta. Czy to amnezja? 🤔 Dziewczyna nie ma pojęcia, kim jest, nie wie co, się stało. Czy Emi sobie wszystko przypomni? 🤔

Dla Miltona jest to szansa, żeby odkupić winy z przeszłości. Co takiego się wydarzyło? 🤔 Czyżby tak mocno zranił kobietę? 🤔 Czy Emi sobie wszystko przypomni? 🤔
Do dziewczyny powracają tylko pojedyncze wspomnienia. Jakie? 🤔 Czy Emily i Gabriel będą na nowo szczęśliwi? 🤔 Kim oni są dla siebie? 🤔 I kim byli? 🤔
Na te pytania znajdziecie odpowiedzi jak sięgnięcie po książkę.

Historia opisana w książce jest fajna, czyta się ją dobrze i szybko. Styl autorki jest prosty. Okładka jest inna niż poprzednie, rzuca się w oczy. Na samym początku książki zastanawiałam, się czego mogę się spodziewać. Książki tej autorki się nieprzewidywalne. Dzieje się w nich dużo i za to uwielbiam tą autorka. Bardzo się cieszę, że miałam możliwość poznać losy Gabriela i Emily. Po cichu liczę na kontynuację, chętnie poczytam co dalej, się dzieje w ich życiu. 🤔 Polecam Wam ogromnie 😍

Gratuluję autorce i życzę dalszych sukcesów 📚.

Dziękuję wydawnictwu za egzemplarz ❤️

Współpraca reklamowa, barterowa 🙂

Avatar użytkownika - Anitka_170
Anitka_170
Przeczytane:2023-11-02, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2023,

„Czuła to, odlegle, jednak czuła. I chciała tego, pragnęła całego tego bólu. Był lepszy niż ta uporczywa pustka, lepszy niż…”

Gabriel nie spodziewał się, że w swojej samotni podczas śnieżycy spotka go przeszłość, którą zostawił. Rozbite sportowe auto skrywało dziewczynę, której Milton nigdy nie zapomniał. Emily straciła za to pamięć i nic nie pamięta. Czuję, że przy Gabrielu może być bezpieczna. Czy na pewno?

Kim jest Emily? I dlaczego jechała w tym kierunku? Czy grozi jej niebezpieczeństwo?

Książki z wątkiem utraty pamięci są dla mnie pewnym wyzwaniem. Lubię wraz z bohaterami odkrywać kawałek po kawałku, co się wydarzyło oraz jakie sytuację doprowadziły nas do punktu, w którym aktualnie się znajdujemy. Emily nie miała łatwego zadania, wspomnienia nie chciały coś do niej przyjść.

„Mój mózg ma czkawkę i wypluwa z siebie przypadkowe fakty. Nawet nie wiesz, jak trudno jest je połączyć w całość”.

Gabriel jest bardzo skryty i oszczędny w słowach. Z jego wypowiedzi tak naprawdę nie jesteśmy w stanie wiele się dowiedzieć. Tajemniczy mężczyzna mieszkający na pustkowiu jest zagadką dla nas. Prawda o nim nie jest taka oczywista, jaka mogłaby się wydawać. Możemy się tylko domyślać pewnych rzeczy, a nie mamy pewności czy tak jest.

„Chowasz ją tam, za głębią tego spojrzenia. Myślisz, że trzymasz ją w ryzach, może nawet tak jest, ale nie zmienia to faktu, że bestia istnieje. Jak jej na imię?

Ciemność.

Ona widzi twoją ciemność”.

Kolejna książka autorki, która wciągnęła mnie w swój świat i nie chciała wypuścić. Autorka ma specyficzny styl pisania, który mi jak najbardziej odpowiada. Zawsze z niecierpliwością czekam na kolejne jej dzieła i zastanawiam się, czym jeszcze mnie zaskoczy.

W tym przypadku zaskoczyła mnie końcową postawą Emily. Droga, jaką przeszła przez całą fabułę, wpłynęła na nią. Mnie osobiście bardzo ta zmiana się spodobała. Nie sądziłam, że tak to się potoczy.

Spędziłam miły wieczór na śledzeniu losów bohaterów książki. Oby więcej takich pozycji.

Avatar użytkownika - FascynacjaKsiazk
FascynacjaKsiazk
Przeczytane:2023-10-16, Ocena: 6, Przeczytałam,

Zastanawialiście się nad tym,co byście zrobili,gdybyście utracili pamięć wraz ze wszystkim wspomnieniami?

📖Historia bohaterów od pierwszych stron owiana jest wielką tajemnicą i mrocznościà.Odczywamy wiele sprzecznych emocji,ponieważ nie możemy być pewni zamiarów Gabriela wobec Emily.Ciagle zastanawiałam się nad tym,co jest prawdą a co złudzeniem.Autorka manewruje wydarzeniami poznawanych z przeszłości postaci.
Mroczność Gabriela,jego dziwne zachowanie i kontakty z innymi ludźmi powodują,że wyobraźnia ciagle nasuwała mi mnóstwo sugestii co może być za moment…
Zagubienie Emily widać od samego poczatku.Jej determinacja do poznania prawdziwej siebie jest ogromna.To silna kobieta o barwnej przeszłości.Aż było trudno uwierzyć w odkrywane informacje o niej i pracy,którą wykonywała tuż przed wypadkiem.

Podobała mi się rozwinęta fabuła,która była nie tylko tajemnicza,ale także bardzo niejasna odnośnie przeszłości postaci.Krok po kroku dowiadujemy się coraz więcej.Dzięki temu ani na moment się nie nudzimy.Nadchodzące wydarzenia potrafią niejednokrotnie zaskoczyć.I to jest wspaniałe!!!

Jest to kolejna świetna powieść autorki,która zabiera nas do świata pełnego niejasności i niepewności dnia jutrzejszego.
Z całego serca polecam książkę

Avatar użytkownika - Kaktuslovebook
Kaktuslovebook
Przeczytane:2023-11-14, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

? RECENZJA ?

"Nawet potwór ma serce. Jeśli sądzisz, że ty nie, to może po prostu tak długo brodziłeś pośród śniegu, że zwyczajnie zamarzło."

Współpraca reklamowa z @rozdzial.milosc

Dawno temu Gabriel porzucił Emily, dla jej dobra. Podczas śnieżycy unika wypadku z autem, którego kierowca miał mniej szczęścia. Pechownem okazała się właśnie Emily, dziewczyna z jego przeszłości. Choć fizycznie nie potrzebowała pomocy i cudem przeżyła, jej umysł odciął się zupenie zapominając kim była, dokąd dążyła i dlaczego znalazła się akurat tam gdzie on? Gabriel postanawia ukryć dziewczynę, znów poczuć jak to jest ją mieć obok siebie i dowiedzieć się, przed czym uciekała. Będzie to ciekawa przygoda dla niego jak i dla niej. Jego lepiej unikać, i nikt na niego nie czeka, natomiast jej szuka pełno ludzi, bo dotąd żyła dla publiczności.

Życie lubi sobie igrać nie tylko z ludzkim losem, ale uczuciami, skrywając wiele tajemnic, których odkrywanie następuje po kolei w odpowiednim czasie. Gabriel odkąd Emily weszła do jego życia ponownie, postanowił wykorzystać swoją szansę. Choć nie pamiętała wszystkiego, to przebłyski pamięci przywołują właśnie jego, i sceny z jej poprzedniego życia, przypominającego wieczną grę pozorów. Powinna się go obawiać, ale gdzieś w głębi duszy wie, że w całym zaistniałym chaosie to właśnie on jest stałym punktem, azylem, który sprawia, że czuje się dosyć bezpiecznie. Mężczyzna wiele skrywa, nie jest wylewny i nie zarzuca jej wspomnieniami, pozwala by chciała sama poznać siebie, i życie, które jej umysł wyparł. Śnieżyca, wypadek i masa sekretów do odkrycia. Dotychczas tylko on był niebezpieczeństwem, przed którym należało ją chronić, niestety w jej życiu wiele się wydarzyło, a demonów jest znacznie więcej. Wspólnie przejdą trudną ścieżką, a to, co ich spotka będzie kolejną lekcją. Niepamięć była dla nich darem zesłanym z niebios, połączył ich nie tylko przypadek, zrządzenie losu, ale także miłość, która potrzebowała czasu na zrozumienie swojej wartości. Może to nie był idealny czas i okoliczności, ale najważniejsze, że znajdą drogę do swoich serc, pomimo mrozów, śnieżyc, komplikacji, trudności. Bardzo ciekawa i zaskakująco wciągająca książka Kariny, którą polecam z czystym sumieniem.

Gangsterzy. Nowa krew
K.C. Hiddenstorm0
Okładka ksiązki - Gangsterzy. Nowa krew

Przeszłość lubi wracać. Tak samo jak kłopoty. W środku nocy Ryan Taylor odbiera telefon. Jego młodszy brat, z którym od lat nie miał kontaktu, jest...

Władczyni mroku
K.C. Hiddenstorm0
Okładka ksiązki - Władczyni mroku

Megan Rivers jest do bólu przeciętną mieszkanką San Francisco; jedyną rzeczą wyróżniającą ją z tłumu jest jej niesamowity tatuaż. Prowadzi zwyczajne, wręcz...