Niepokorna polsko włoska historia miłosna

Cristal jest twarzą znanych sportowych marek, a po głośnych wydarzeniach, których staje się główną bohaterką, postanawia na chwilę usunąć się w cień i pozwolić odpocząć od siebie portalom plotkarskim.
W tajemnicy przed światem wylatuje do brata, mieszkającego na stałe w słonecznej Italii. Sławek zamiast osobiście opiekować się siostrą, zawozi ją do ekskluzywnej rezydencji znajomego, znajdującej się w kompletnej głuszy.
Niespodziewanie na drodze polskiej gwiazdy fitness staje przystojny wiceminister edukacji Dante Montessori. Włoskie społeczeństwo postrzega go jednak głównie przez pryzmat licznych romansów, na temat których głośno rozpisują się media.
Co wyniknie z tej polsko – włoskiej znajomości, skoro już podczas pierwszego spotkania pijana Cristal - zdesperowana i samotnie pozostawiona przez brata w środku lasu – jest przekonana, że wymyśliła sobie Dante dla towarzystwa?

Informacje dodatkowe o Niepokorna polsko włoska historia miłosna:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2024-02-13
ISBN: 9788383522012
Tytuł oryginału: Niepokorna polsko włoska historia miłosna

Kup książkę Niepokorna polsko włoska historia miłosna

Niepokorna polsko włoska historia miłosna - opinie o książce

Avatar użytkownika - magdalenagrzejszczyk
magdalenagrzejszczyk
Przeczytane:2024-03-25, Ocena: 5, Przeczytałam,

✨✨✨✨✨Recenzja ✨✨✨✨✨

Gabriela L. Orione " Niepokorna "
@gabrielalorione

Wydawnictwo : Najlepsze
@wydawnictwo.najlepsze

✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨

" - Ja naprawdę mam ze sobą dużo większe problemy, niż myślałam - szczebiocze, czkając. - Z rozpaczy wymyśliłam sobie nawet faceta do towarzystwa. No ale muszę przyznać, że wyobraźnię mam całkiem niezłą..."

" Niepokorna " To mieszanka przygody, romantyzmu i trochę szaleństwa.. Emocje, pikantne momenty i nieprzewidywalność są tak świetnie splecione, że nie mogę przestać czytać.. Włoskie słówka i komiczne sytuacje, dodają jeszcze więcej uroku.. To naprawdę wciągająca i pełna niespodzianek historia..

Autorka świetnie oddaje atmosferę i buduje napięcie w historii.. Opisuje losy Cristal, która chce odpocząć od mediów i spotyka przystojnego Dantego.. To zapowiada się na fascynującą opowieść o miłości i tajemnicach..

Oprócz tego, powieść ma także bardzo obrazowe opisy, które pozwalają nam wczuć się w historię i wyobrazić sobie wszystkie miejsca i wydarzenia.. Autorka potrafi tworzyć emocjonalne sceny i oddać uczucia bohaterów..

Warto dodać, że powieść ma również świetnie wykreowane postacie, które są pełne życia i charakteru.. Autorka potrafi oddać ich cechy i zachowania w sposób autentyczny i realistyczny.. To sprawia, że czytelnik może łatwo zżyć..

Cała historia jest opowiedziana w sposób intrygujący i pełen napięcia.. Autorka doskonale buduje atmosferę i wzbudza ciekawość czytelnika..

" - Gdybym mógł, złoiłbym ci w tej chwili skórę - syczy ostro, a ja mimo ogromnego poczucia winy spoglądam na jego duże dłonie i czuję zalewając mnie falę dzikiej przyjemności na samą myśl o wymierzonym przez niego klapsie..."

Cristal to utalentowana sportsmenka, która jest znana jako twarz wielu popularnych marek sportowych.. Jest pełna energii i pasji do swojej dyscypliny.. Po głośnych wydarzeniach, które sprawiają, że staje się głównym tematem plotek, postanawia na chwilę zniknąć z oczu mediów i odpocząć..
Wybiera się do Włoch, gdzie mieszka jej brat Sławek.. On jest bardzo troskliwym i opiekuńczym bratem, zawsze gotowym wesprzeć Cristal w trudnych chwilach.. Zawozi ją do ekskluzywnej rezydencji znajomego, która znajduje się w malowniczym i odosobnionym miejscu..

Podczas ich pierwszego spotkania, Cristal, będąca w stanie nietrzeźwości i zostawiona sama w lesie przez brata, jest przekonana, że Dante jest tylko wytworem jej wyobraźni..

Dantego Montessoriego jest przystojnym wiceministrem edukacji, który jest znany we Włoszech nie tylko ze swoich osiągnięć zawodowych, ale również z licznych romansów, o których głośno piszą media.. Jest inteligentny, elokwentny i zawsze ubrany z klasą..

Kiedy Cristal spotyka go niespodziewanie na swojej drodze, ich losy zaczynają się splatać..

#recenzja #recenzjaksiążki #gabrielalorione #niepokorna #wydawnictwonajlepsze #instapost #dobraksiążka #czytamlegalnie #czytaniejestsexy #książkapasją #dobraksiążka #współpracabarterowa #wspolpracareklamowa #booksworld #bookspl #bookstagrampolska #czytanienaczasie #czytambolubię #zaczytana #romans #wlochy #cristal #dante #readingbooks #czytamkiedymogę

Na wstępie chciałabym podziękować @gabrielalorione i @wydawnictwonajlepsze za zaufanie i możliwość objęcia patronatem medialnym książki "Niepokorna. Polsko - włoska historia miłosna". Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki i już wiem, że nie ostatnie. Stylistyka i język jakim posługuje się autorka jest bardzo lekki, prosty i przyjemny w odbiorze co sprawia, że książkę czyta się w zawrotnym tempie. Ja pochłonęłam ją w jeden wieczór i nie odłożyłam póki nie przeczytałam ostatniego zdania. Fabuła została w interesujący sposób nakreślona, przemyślana i dobrze poprowadzona. Natomiast bohaterowie, zarówno pierwszo jak i drugoplanowi, zostali w świetny i bardzo prawdziwy sposób wykreowani, to postaci, które mają swoje wady i zalety, popełniają błędy, postępują pod wpływem emocji, chwili dlatego tak łatwo się z nimi utożsamić w wielu kwestiach, podzielając podobne troski i dylematy moralne. Razem z Cristal i Dante przeniosłam się do słonecznych Włoch. Autorka w tak barwny i pobudzający wyobraźnię sposób opisała klimat tam panujący, że wielokrotnie miałam wrażenie jakbym razem z bohaterami uczestniczyła we wszystkich wydarzeniach. Chłonęłam wszystkie smaki, zapachy i zachwycałam się pięknem krajobrazów. Super, że autorka wplotła tutaj wiele włoskich zwrotów, to zdecydowanie ubawiło tą powieść! Historia została przedstawiona z perspektywy obojga postaci, co pozwoliło mi lepiej ich poznać, dowiedzieć się co czują, myślą, z czym się zmagają, a tym samym mogłam lepiej zrozumieć ich postępowanie oraz decyzję. Oboje od pierwszych chwil zaskarbili sobie moją sympatię, oboje są mocno charakterni, dlatego byłam szalenie ciekawa w jakim kierunku potoczy się ich relacja. A ta została po mistrzowsku poprowadzona, od początku dało się wyczuć wyraźną chemię i napięcie między bohaterami, a ich potyczki słowne i humor sytuacyjny sprawiły, że na mojej twarzy bardzo często pojawił się uśmiech. W niektórych momentach zdarzyło mi się nawet parsknąć śmiechem! Tak naprawdę ciężko było przewidzieć co dostaniemy na kolejnych czytanych stronach, a także czytam jeszcze zaskoczą nas bohaterowie, w szczególności Krystyna, co bardzo mi się podobało. Autorka pod płaszczykiem pełnej humoru historii ukryła także wiele ważnych, życiowych i ponadczasowych tematów, które wywołują wiele emocji i wrażeń. Mowa między innymi o życiu na świeczniku, cieniach i blaskach bycia popularnym, znanym - oboje zmuszeni byli mierzyć się z wieloma nieprzychylnymi opiniami i krytyką ze strony innych ludzi, a także istotnym temacie jakim jest edukacja seksualna w szkołach. Całość idealnie się się równoważy tworząc wciągającą i nieodkładalną lekturę! Świetnie spędziłam czas z tą książką i jej bohaterami! Nie mogę się już doczekać kolejnych powieści spod pióra autorki! Polecam!

"Czuję przeszywającą mnie do szpiku kości tęsknotę za miejscem, w którym byłam raptem kilka dni. Potęga Italii jej duch historii, kultury i tradycji obudził we mnie wrażliwość, która do tej pory hibernowała w głębokim śnie, otulona grubymi warstwami krzykliwej i pustej Cristal." Polka, celebrytka, kochająca sport, bujne życie i seks. Włoch, minister edukacji, przystojniak, kochający kobiety i jednorazowe przygody. Oboje są często bohaterami, na pierwszych stronach, bardzo poczytnych brukowców, piszących o ekscesach znanych postaci. Ich pierwsze spotkanie, jest jak sen, po którym, co poniektórzy mają ogromnego kaca. Skutkiem czego, jest tylko jeszcze zabawniej, namiętniej i pikantniej, ale też totalnie odjechanie, uroczo i prześmiewczo. Jedynym słowem, polsko-włoska jazda bez trzymanki!!! Jestem świeżutko po lekturze "Niepokornej🇵🇱/🇮🇹historii❤" i jedno mogę stwierdzić, tak wyjątkowej bohaterki jak Krystyna vel Cristal jeszcze nie było, poczynając od pierwszych stron, kiedy ją poznajemy, aż do ostatnich, które, konkretnie wywracają postrzeganie przez nas jej historii. Dante jest także nieszablonowym bohaterem, który uległszy fascynującemu, ale i totalnie odjechanemu urokowi Cristal, zmienia się, jak i swoje postrzeganie życia, pod jej wpływem diametralnie. Fabuła jest tak niesamowita, jak miejsca, które dzięki Cristal i Dantemu mamy okazję odwiedzić. Piękno gorącej Italii, smak wyśmienitego espresso, nieodkryte zakątki historii Rzymu, Wenecji, to wszystko sprawia, że niemal czujemy się jak na totalnie nieprzewidywalnej w skutkach polsko-włoskiej wycieczce. Humor, emocjonalność, ale też pikanteria, które nam towarzyszą podczas czytania, zostały tak świetnie wplecione w całość, że nie sposób odłożyć tej książki na bok. Urocza, zagadkowa, ale też trzymająca w jakimś napięciu i tajemnicy, jak również totalnie nieprzewidywalna jak sama główna bohaterka, taka właśnie jest ta książka. No i te urocze włoskie słówka, które towarzyszą nam w tej historii, jak i naszej bohaterce, której czasem w bardzo nieodpowiednich momentach mylą się tak, jak nie powinny, co skutkuje wieloma humorystycznymi zdarzeniami:-) Oj tak, nie ma takiej drugiej jak Krystynka ❤ Jestem totalnie zakochana w tej historii!!! I jedno mogę stwierdzić , polecam, polecam!!! To książka, która sprawi, że oderwiecie się, razem z bohaterką od szarej rzeczywistości i przeżyjecie z nią niesamowitą i bardzo niepokorną jak sama ona, polsko-włoską historię miłosną!!!

[Reklama] Wydawnictwo Najlepsze

Polsko-włoska historia miłosna skusiła mnie. Tym bardziej, że jest mi znana twórczość autorki, co nie ukrywam było kolejnym, jakże istotnym plusem.

Ależ się uśmiałam. To genialna komedia romantyczna. Komedia gaf i pomyłek, które zaskakują i wyzwalają salwy niekontrolowanego śmiechu. A gdzieś w tym wszystkim zostało umiejętnie poprzeplatane coś poważniejszego. Coś bardzo przyziemnego i stanowiącego temat do rozważań.

Ogromnie podobała mi się ta włoska przygoda. Autorka zabrała mnie na wyprawę pełną elementów zaskoczenia i zwrotów wydarzeń. Akcji tak nieplanowej, niczym życiem pisanej. Plusem były także słówka włoskie, które dla osób nie zaznajomionych z tym językiem, mogą stanowić fajną atrakcję.

Naszymi bohaterami są osoby z pierwszych stron gazet. Nie zawsze również przedstawianych w superlatywach. To dość kontrowersyjne postacie.

Dante Montessori jest ministrem edukacji i zwolennikiem przygód na jedną noc, co nie raz ląduje na pierwszym stronach gazet.

Cristal, czyli Krystyna Stanisława Nawroczyńska, to gwiazda fitness, której postępowanie także szokuje, czym stała się pożywką dla mediów.

Także sami widzicie. I zapewne dobrze przeczuwacie - nudy z nimi nie będzie. Będzie baaardzo niegrzecznie i hot.

Świetna lektura na relaks. Dostarczająca rozrywki i ogromnej dawki emocji. Autorka swoim lekkim i przyjemnym stylem pobudziła moją wyobraźnię do pracy i z przyjemnością towarzyszyłam bohaterom w ich przeprawach.

Zobaczcie sami, co z tej znajomości wyniknie. Sprawdźcie sami czy to będzie happy end. A może zakończy się złamanym sercem?

Polecam

Avatar użytkownika - FascynacjaKsiazk
FascynacjaKsiazk
Przeczytane:2024-02-10, Ocena: 6, Przeczytałam,

🇮🇹🇵🇱 Gorący romans w którym głównymi bohaterami jest piękna Polka nie bojąca się skandali oraz Włoch kochający kobiety,nie lubiący zobowiązań.Ten duet gwarantuje moc emocji z szalonymi wydarzeniami przyprawiającymi o zawrót głowy…

🇮🇹 Akcja rozgrywająca się głównie we Włoszech powoduje,że możemy poczuć się tak jakbyśmy byli w tym niezwykłym miejscu.Szalony i boski Włoch rozpala do czerwoności naszą wyobraźnię.Dzięki temu jest nie tylko gorąco,ale również nieprzewidywalnie.

🇵🇱 Nie mogę zapomnieć o nieokiełznanej Cristal,która swoim szaleństwem przysparza sobie kłopotów.Jednak nic sobie z tym nie robi.To bardzo pozytywną osobami,którą lubi się od pierwszego spotkania.Zaimponowała mi jej niezależność i pewność siebie!

🧡Historia zniewala swoją dynamiczną akcją,charakteryjnymi bohaterami oraz pięknymi miejscami we Włoszech,które co nieco możemy poznać.Jest pięknie,szalenie oraz czasem niebezpiecznie.Wszystko to sprawia,że książkę czyta się błyskawicznie.Autorka skupia się na faktach i nie zagłębia się w niepotrzebne szczegóły.To dobry ruch,ponieważ otrzymujemy wspaniałą historię polsko-włoskiego romansu osób,które kochają życie i przyjemności z nimi związane.

🇮🇹🇵🇱Obowiązkowa lektura dla osób kochające gorące romanse z barwnymi bohaterami.
Polecam

Spowiedź
Gabriela L. Orione 0
Okładka ksiązki - Spowiedź

Nadszedł czas, by wyjawić wszystkie sekrety przeszłości. Nie da się budować szczęśliwego związku, gdy od ukochanej osoby oddziela cię mur tajemnic i niedopowiedzeń...

Grzech
Gabriela L. Orione0
Okładka ksiązki -  Grzech

Świat wielkich pieniędzy, erotycznych ekscesów i mężczyzn, z którymi nie ma żartów. Olivia poznaje Salvatore przy drinku w nocnym...