Niestety wszyscy się znamy

Kim jest naprawdę Bohdan Smoleń? Komikiem? Satyrykiem? Aktorem? A może zwykłym człowiekiem, który chciał być szczęśliwy? Jak powstały kabarety Pod Budą oraz Tey i co naprawdę wydarzyło się między Smoleniem a Laskowikiem? W fascynującej rozmowie z Anną Karoliną Kłys Bohdan Smoleń po raz pierwszy szczerze opowiada o zagmatwanej historii swojej rodziny, życiu osobistym, młodości w Krakowie, pracy w kabarecie, zarobkach artysty w PRL-u i karierze piosenkarza disco polo. Sypie anegdotami jak z rękawa, ale mówi też o tym, co ważne i trudne. Rozlicza się z przeszłością.

Bohdan Smoleń karierę sceniczną rozpoczął w 1969 roku w krakowskim kabarecie Pod Budą, który współtworzył i z którym zdobył wiele nagród, w tym główną na festiwalu FAMA w 1972 roku. Od 1977 związany z Estradą Poznańską, gdzie w kabarecie Tey stworzył swoje największe kreacje aktorskie. Jego występy z Zenonem Laskowikiem przeszły do historii. Po 1990 roku zasłynął monologiem A tam, cicho być… . W 2007 roku założył Fundację Stworzenia Pana Smolenia zajmującą się hipoterapią dzieci i dorosłych.

Informacje dodatkowe o Niestety wszyscy się znamy:

Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 2011-10-05
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-7515-183-1

Kup książkę Niestety wszyscy się znamy

Niestety wszyscy się znamy - opinie o książce

Avatar użytkownika - Dorota_Dega
Dorota_Dega
Przeczytane:2014-07-31, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
,,Niestety wszyscy się znamy" zrobiło na mnie piorunujące wręcz wrażenie. Jest to niezwykle bardzo szczera i smutna biografia polskiego kabareciarza. Opowiada o radościach i tragediach w jego życiu ( śmierć żony i syna..) Ukazuje trudne i radosne chwile jego życia. Smoleń niezwykle szczerze odpowiada na pytania, ten wywiad jest wprost genialny. Po raz kolejny również można zauważyć, ze Ci, którzy kiedyś byli sławni, bogaci i pożądani, na starość kończą jako samotni staruszkowie z najniższą emeryturą. Przerażające... Polecam, naprawdę warto przeczytać.
Avatar użytkownika - zielony_motyl
zielony_motyl