Niewidzialni

Niezwykła szpiegowska historia, która zdarzyła się naprawdę.

Książka "Niewidzialni. Największa tajemnica służb specjalnych PRL" ujawnia sekrety tajnej komórki kontrwywiadu, która w Polsce Ludowej zajmowała się wykradaniem informacji i dokumentów z ambasad innych państw.

To opowieść, która mogłaby się znaleźć w dobrym filmie sensacyjnym z wątkami szpiegowskimi. Ale te rzeczy działy się naprawdę. W PRL istniał Wydział IX Ministerstwa Spraw Zagranicznych, którego zadaniem było włamywanie się do ambasad i pozyskiwanie tajnych informacji na temat operacji wywiadowczych i planów politycznych władz innych państw.

Tomasz Awłasewicz dotarł do członków tej tajemniczej grupy, by odsłonić sekrety ich misji, uznawanych za niemożliwe do wykonania. Po latach wspominają swoją działalność, którą wtedy mogli przypłacić ciężkim uszczerbkiem na zdrowiu, a nawet życiem, bo do otwierania sejfów używali szkodliwego promieniowania. Pierwszy raz publicznie opowiadają ze szczegółami, czym się zajmowali i jak to możliwe, że przez tyle lat nikt nie wpadł na ich trop. Ta książka pozwala lepiej zrozumieć specyfikę działania służb wywiadu i kontrwywiadu, rzucając jednocześnie nowe światło na historię PRL.

Informacje dodatkowe o Niewidzialni:

Przeczytane:2021-11-25, Ocena: 4, Przeczytałam, Przeczytane 2021,
Niewidzialni. Największa tajemnica służb specjalnych PRL
Tomasz Awłasewicz0
Okładka ksiązki - Niewidzialni. Największa tajemnica służb specjalnych PRL

Ta książka to dowód na to, że życie pisze scenariusze, jakich nie wymyśliłby żaden powieściopisarz! Bo kto by uwierzył, że w okresie PRL w MSW działała...