Niezbędnik rodzica wcześniaka

Czwarte wydanie „Niezbędnika rodzica wcześniaka” liczy aż 178 stron, zostało uzupełnione o autopoprawki autorów tekstów zamieszczonych w poprzednich edycjach oraz o nowe niezwykle interesujące materiały. Szczególną Państwa uwagę chciałem zwrócić na tekst o kampanii społecznej poświęconej dzieciom przedwcześnie urodzonym, w której wystąpiła Pani Prof. dr hab. Ewa Helwich, Krajowy Konsultant ds. Neonatologii. Ufam, iż przesłanie merytoryczne kampanii oraz ciężka praca występujących w niej bohaterów, z których większość urodziła się na długo przed terminem, spotkają się z Państwa życzliwym przyjęciem.

Szczerze polecamy także artykuły o akcji Jesteś superbohaterem, #biegamdobrze dla wcześniaków oraz o problemie przeżywania narodzin wcześniaka przez jego starsze rodzeństwo, autorstwa mgr Magdaleny Panek. Godny polecenia jest także artykuł powstały na bazie wniosków z pracy magisterskiej pani Katarzyny Drews pt. „Chore dziecko w warunkach Oddziału Neonatologicznego. Ocena poziomu stresu wśród rodziców hospitalizowanych noworodków oraz stylu radzenia sobie ze stresem”, zgłoszonej do konkursu organizowanego przez Fundację Wcześniak na najlepszą pracę naukową poświęconą wcześniakom.

Informacje dodatkowe o Niezbędnik rodzica wcześniaka:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2016-09-01
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Niezbędnik rodzica wcześniaka

Niezbędnik rodzica wcześniaka - opinie o książce

Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2017-08-23, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 250 ksiażek w 2017 roku,

Książka jest jedną z niewielu pozycji na polskim rynku poruszającą temat wcześniactwa.  Znajduje się tu sporo przydatnych informacji na temat schorzeń, na które mogą cierpieć zbyt wcześnie urodzone dzieci, porady dla ich rodziców po porodzie jak i po powrocie z maluszkiem do domu. Mamy także informacje na temat świadczeń typu urlop rodzicielski czy zasiłki dla dzieci niepełnosprawnych. Jest także historia bliźniaków urodzonych w 28 tygodniu ciaży.
Minusem dla mnie jest zbyt mało informacji na temat domowej pielęgnacji i obchodzenia się ze wczesnaikiem.

Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2020-12-27, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 250 ksiażek w 2017 roku,
Colour and learn! Jake. Koloruję i poznaję słowa. Disney English
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Colour and learn! Jake. Koloruję i poznaję słowa. Disney English

Colour and learn to nauka prostych słówek przez kolorowanie przedmiotów, zwierząt i postaci. Kolorowanie obrazków i liter to świetna...

Modlitwa w codzienności
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Modlitwa w codzienności

W czasie modlitwy Tym, który się w nas modli jest Duch Święty i tylko On. On jest tym, który sugeruje nam nawet to, co powinniśmy mówić lub o co prosić...