Niezniszczalni. 2000 lat dziejów cudu nienaruszonych ciał

Ocena: 5 (2 głosów)

2000 lat dziejów cudu nienaruszonych ciał!

Książka opisuje wszystkie udokumentowane w ciągu 2000 lat przypadki osób, których ciała po śmierci nie uległy rozkładowi. Są wśród nich wielcy święci i błogosławieni, słynni mistycy i mistrzowie duchowi oraz mniej znane osoby. Publikacja zawiera chronologiczny spis cudów nienaruszonych ciał od czasów starożytnych po współczesne oraz historie 588 osób, począwszy od św. Nazariusza, apostoła i męczennika z I wieku, aż po sługę Bożego Odoryka d’Andrei, który zmarł w Nikaragui w 1990 roku. Autor szczegółowo przedstawia medyczne aspekty tych cudownych zjawisk, zgodnie z najnowszymi osiągnięciami anatologii wykorzystywanej w medycynie sądowej. Omawia również zagadnienie naturalnej i sztucznej konserwacji ciała, dowodząc, że ciała świętych pozostały nienaruszone, mimo że nie zastosowano względem nich żadnej z metod konserwacji. Zwraca również uwagę, że niezniszczalności ciał świętych często towarzyszyły inne nadprzyrodzone zjawiska, takie jak wydzielanie cudownego zapachu lub różnych płynów (świeża krew, olej), brak rigor mortis (usztywnienia pośmiertnego) itp. Fascynująca lektura!

Informacje dodatkowe o Niezniszczalni. 2000 lat dziejów cudu nienaruszonych ciał:

Wydawnictwo: Wydawnictwo AA
Data wydania: 2020-10-30
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 9788378647706
Liczba stron: 432
Tłumaczenie: Jacek Partyka

Tagi: Kraków

więcej

Kup książkę Niezniszczalni. 2000 lat dziejów cudu nienaruszonych ciał

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Niezniszczalni. 2000 lat dziejów cudu nienaruszonych ciał - opinie o książce

Avatar użytkownika - readsbookslivest
readsbookslivest
Przeczytane:2022-04-24, Ocena: 4, Przeczytałem,

,,Pod nazwą niezniszczalność rozumie się konserwację ciała uznawaną za cudowną z punktu widzenia wiary (...), taką która dokonała się bez zabiegów balsamowania i w sposób niemożliwy do wyjaśnienia według praw nauki’’.


Jakie są dowody na istnienie Boga? Czym tak naprawdę jest cud? 


Dzięki wydawnictwu AA miałam okazję zapoznać się z pięknie wydaną książką autorstwa włoskiego pisarza- Giuseppe Faliicii, dotyczącą ciał świętych, które w cudowny sposób zostały zachowane i stanowią niebywałą zagadkę dla świata nauki! 


Album opatrzony jest świetnym wstępem, który wyjaśnia o co tak naprawdę chodzi w tematyce książki, co dzieje się z ludzkim ciałem po zgonie, w jaki sposób przebiega konserwacja, jak często występują przypadki braku rozkładu ciała pośród świętych, których czci Kościół. Autor zwraca także uwagę na cechy charakterystyczne ,,cudownych’’ ciał zmarłych. Okazuje się, że odnotowano, iż były one jakby świeże, giętkie i pełne koloru, ponadto w obecności tychże ciał zdarzały się cuda i uzdrowienia! Do zjawisk, które często towarzyszą niezniszczalności można między innymi zaliczyć ,,zapach świętości’’, upływ świeżej krwi, odmłodzenie tych ciał czy wyrastanie kwiatów, które po ścięciu zaraz odrastają. 


Po szczegółowym i także naukowym przybliżeniu tematu można przejść do chronologicznego katalogu niezwykłych świętych, których nierozkładające się ciała na przestrzeni wieków stały się świadectwem obecności Boga i Jego cudów! Książka opatrzona jest także licznymi ilustracjami. Myślę, że jest to warta uwagi pozycja, zarówno dla osób wierzących, jak i tych wątpiących, agnostyków czy po prostu zaciekawionych tematem. 


Dziś mija tydzień od święta Zmartwychwstania Chrystusa, myślę że ,,Niezniszczalni’’ są nadzieją i przypomnieniem, iż śmierć na wieki została pokonana! 


,,(...) Ten, co wskrzesił Chrystusa <Jezusa> z martwych, przywróci do życia wasze śmiertelne ciała mocą mieszkającego w was swego Ducha’’ Rz 8,11

 

 

Link do opinii

Historia zatacza od wielu lat swoje z czasem tajemnicze kręgi, w których to my lubimy w szczególności odkrywać najskrytsze w niej tajniki za pomocą przygotowanych przez nas zadawania pytań, szukania do nich odpowiedzi, a wraz z nimi znaleźć takie mało znane miejsca, gdzie nikt nie posiada wiedzy o ich lokalizacji.

Pojawią się refleksje po przeczytaniu książki autorstwa Pana Giuseppe Fallica
pt. '' Niezniszczalni. 2000 lat dziejów cudu nienaruszonych ciał'' z tego względu, że wzbudza ona na pierwszy rzut oka ogromną ciekawość, gdyż nikt nie wie, czeka nas po śmierci.

Bardzo chciałam dowiedzieć się, co przyczynia się do tego, że tak wiele zmienia się w ciągu 2000 lat z ciałem ludzkim po zakończeniu jego życia ziemskiego.

Dlatego właśnie od wielu lat interesowało mnie główne zagadnienie zawarte w tytule tej oto książki-Niezniszczalni, ponieważ zdobyta aktualna wiedza teoretyczna na ten temat jest bardzo odległa od współczesnej rzeczywistości i nie jest ona w praktyce tak do końca precyzyjnie wyjaśniona.

Tajemnice wokół samego tematu nienaruszalności budzą wiele kontrowersji. Księża nawet nie znają odpowiedzi na pytania, co się dzieje z ciałem po śmierci, gdy się ich zapytamy o to zagadnienie.

Realia są, jakie są, ale nie myślimy o tym, gdy nagle pojawia się problem, co mamy zrobić ze zdrowymi częściami ciała po naszej śmierci i tu w tym zagadnieniu daje nam wiele do myślenia na tym etapie naszego życia, kiedy możemy pojąć jeszcze konkretną decyzję, aby ono mogło żyć w innym człowieku za najpiękniejszy dar.

Książka ta składa się z II części, w których to I część zawiera cztery rozdziały, a w II części zamieszczona jest chronologiczna lista cudów niezniszczalności.

W każdym z tych przedstawionych rozdziałów autor wyjaśnia i omawia, fachowo korzystając umiejętnie z literatury przedmiotu podjęty przez niego temat. Podaje również bardzo dobrze dobrane do niego przykłady.

Przyznam, że kiedy czyta się te historie o tych niezwykłych osobach błogosławionych, świętych to aż trudno jest w to uwierzyć, jaka jest siła w tego rodzaju rzadko niespotykanych zjawiskach.

Najbardziej w tej oto książce podziwiam u autora zastosowany styl językowy, który dla mnie jako jego odbiorczyni zrozumiały, gdyż mogłam się w nim z łatwością odnaleźć, by nieco bliżej przyglądnąć się tym niełatwym zagadnieniom, ponieważ został w niej ujęty trafnie całościowy przekaz do nieznanej mi do tej pory niezniszczalności, która odsłania wiele tajemnic wartych poznania.

Książka ta posiada piękną twardą oprawę, zamieszczoną w tekście czytelną czcionkę, która ułatwia jej czytanie oraz znakomicie wykonane zdjęcia.

Wydawnictwu AA dziękuje za podarowanie mi do zrecenzowania książki pt. ''Niezniszczalni. 2000 lat dziejów cudu nienaruszonych ciał'' autorstwa Pana Giuseppe Fallica.

Polecam przeczytać tę książkę.

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun
Alfabet polifoniczny
Cienie dawnych grzechów
Mieczysław Gorzka ; Michał Śmielak
Cienie dawnych grzechów
Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska
Sekrety domu Bille
Morderstwo z malinką na deser
Monika B. Janowska
Morderstwo z malinką na deser
Witajcie w Chudegnatach
Katarzyna Wasilkowska
Witajcie w Chudegnatach
Freudowi na ratunek
Andrew Nagorski
Freudowi na ratunek
Do roboty!
Katarzyna Radziwiłł
Do roboty!
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy