Niezwykłe bajki. Wyjątkowi są tuż obok

Wydawnictwo: Martel
Data wydania: 2015-06-23
ISBN: 978-83-64859-89-2

Publikacja zawiera wspaniałe bajki mówiące o akceptacji dzieci niepełnosprawnych. W projekt organizowany przez Przedszkole „Słoneczna Szóstka” w Śremie zostały zaangażowane gwiazdy, które udzieliły swojego głosu.

Kup książkę Niezwykłe bajki. Wyjątkowi są tuż obok

Opinie o książce - Niezwykłe bajki. Wyjątkowi są tuż obok

Avatar użytkownika - Mamalea
Mamalea
Przeczytane:2016-09-26, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2016,
W księgarniach coraz większy wybór literatury dziecięcej, jednak w tym natłoku tytułów często trudno wybrać wartościową pozycję. Niewątpliwie na uwagę zasługują "Niezwykłe bajki". Książka porusza takie tematy, jak niepełnosprawność fizyczna czy autyzm. Pokazuje dzieciom, jak wygląda życie ich rówieśnika na wózku inwalidzkim, rówieśnika, który poza tym ma podobne marzenia, przeżywa podobne emocje i może być najfajniejszym kumplem na świecie. Poznajemy też historię Szaraczka, który pomoże dzieciom uwierzyć w siebie, nie poddawać się, walczyć o marzenia i szukać własnych mocnych stron. Znajdziemy tu wzruszającą rymowaną opowieść o niezdarnych, ale odważnych niedźwiedziach - punkt wyjścia do rozmów o przyjaźni, poświęceniu, wybaczaniu. Jest też historia o zapracowanych rodzicach - ku przestrodze - dająca dziecku szansę na empatyczne wczucie się w inne sytuacje rodzinne i na wrażliwą, zatroskaną reakcję zamiast śmiechu w stosunku do zaniedbanego kolegi. Na koniec wielki plus za taktowną opowieść o domu dziecka i adopcji. Według mnie pozycja obowiązkowa dla dzieci w wieku od trzech lat, ale na pewno nie do czytania w pośpiechu.
Ta, która musi umrzeć
David Lagercrantz