Niezwyk造 rodzic

Wydawnictwo: Zwierciad這
Data wydania: 2019-09-18
Kategoria: Psychologia

Ocena: 0 (0 g這s闚)

Ka盥y rodzic odczuwa czasem bezradno嗆 lub wychowawcz niemoc. Próbuje t逝maczy, prosi, zakazywa i... nic. Dziecko nie s逝cha si lub odpowiada opryskliwie. Czasem pojawiaj si powa積iejsze problemy, wtedy zamyka si w sobie, cierpi na zaburzenia od篡wiania lub jest agresywne. Wówczas rodzice pytaj siebie: ,,Mo瞠 to moja wina? Mo瞠 nie jestem dobrym rodzicem?".

Warto w takiej sytuacji skorzysta z rad do鈍iadczonego psychologa dzieci璚ego. W wielu wypadkach okazuje si, 瞠 trudne problemy maj ca趾iem proste rozwi您ania.

• Co robi, gdy rozrabia maluch, a jak post瘼owa, gdy robi to dziecko starsze?
  • W jaki sposób komunikowa si z nim komunikowa?
  • Jak pogodzi szcz窷liwe dzieci雟two z przygotowaniem go do 篡cia we wspó販zesnym 鈍iecie?
  • Które z zachowa s naturalna cz窷ci dojrzewania, a które powinny nas niepokoi?
  • Jak reagowa w trudnych sytuacjach?

Na wszystkie te pytania i wiele innych w rozmowie z dziennikark Beat Paw這wicz odpowiada psycholog i psychoterapeuta Tomasz Srebnicki.

BEATA PAWΜWICZ - Dziennikarka. Autorka i wspó豉utorka ksi捫ek, m.in. Dekalog szcz窷cia i 砰cie w micie (Wydawnictwo Zwierciad這). Zwi您ana z miesi璚znikiem Zwierciad這.

TOMASZ SREBNICKI - Psycholog i certyfikowany terapeuta poznawczo-behawioralny, w trakcie specjalizacji z psychologii klinicznej. Starszy asystent w Klinice Psychiatrii Wieku Rozwojowego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Trener i wyk豉dowca w Szkole Psychoterapii Centrum CBT w Warszawie. Nauczyciel akademicki. Ekspert miesi璚znika SENS.

Tagi: Rodzicielstwo - poradniki

Kup ksi捫k Niezwyk造 rodzic