Nowa historia ewolucji człowieka

Dlaczego spośród kilkunastu żyjących niegdyś gatunków hominidów przetrwał właśnie homo sapiens? Co właściwie tak mocno odróżnia nas od wszystkich innych istot z którymi dzielimy planetę? Kiedy i jak doszło do tego odróżnienia?

,,Kim więc jesteśmy my, gatunek malarzy i poetów? Jak do tego doszliśmy? Jak to się stało, że ci bezimienni artyści z jaskiń południowej Europy trafili tam, by uprawiać swoje rzemiosło tak dawno temu? Skąd przybyli? Dlaczego, spośród wszystkich gatunków w historii, tylko oni wpadli na to, by zostawić po sobie te subtelne ślady? I, to być może najciekawsze pytanie, dlaczego je zostawili?"

Książka ta jest odyseją, wyprawą przez mgły czasu do zamierzchłej przeszłości. Co właściwie tak mocno odróżnia nas od wszystkich innych gatunków z którymi dzielimy planetę? Jak, biorąc pod uwagę, że nasze początki nie różnią się niczym od początków wszystkich innych żywych istot, dochodzi w trakcie ludzkiego życia do pojawienia się tych różnic. W którym momencie ewolucji człowieka powstało to, co oddziela nas od pokrewnych nam stworzeń? I, pytanie które chyba najbardziej dręczy Autora, dlaczego to właśnie nasz rodowód okazał się tak znakomity?

,,Znakomicie napisana, mocna, prowokacyjna książka, którą świetnie się czyta" (Wall Street Journal)

,,Niezwykle przystępny i aktualny opis ewolucji człowieka spod pióra jednego z najwybitniejszych psychologów ewolucyjnych w Wielkiej Brytanii" (Guardian)

,,Robin Dunbar to jeden z najbardziej twórczych badaczy ewolucji człowieka i jego książka dobitnie to udowadnia" (Robert Foley)

Informacje dodatkowe o Nowa historia ewolucji człowieka:

Wydawnictwo: Copernicus Center Press
Data wydania: 2014-04-17
Kategoria: Socjologia, filozofia

Kup książkę Nowa historia ewolucji człowieka

Nowa historia ewolucji człowieka - opinie o książce

Przyjaciele. O prawdziwej mocy naszych najważniejszych relacji
Robin Dunbar0
Okładka ksiązki - Przyjaciele. O prawdziwej mocy naszych najważniejszych relacji

Przyjaciele mają dla nas znaczenie, i to większe, niż sądzimy. W ciągu ostatnich lat badacze ze zdumieniem odkryli, jak ogromny wpływ ma posiadanie przyjaciół...

Religijni. Jak ewolucja wierzeń wpływa na historię i kulturę człowieka
Robin Dunbar0
Okładka ksiązki - Religijni. Jak ewolucja wierzeń wpływa na historię i kulturę człowieka

Nie ma żadnej kultury, która nie posiadałaby jakiejś formy religii. Religie różnią się pod względem formy, stylu czy rozmiarów, od małych, liczących kilkaset...