Nowe przygody Mikołajka. Kolejna porcja

Mikołajek znowu rozrabia!

Mały urwis wraca z kolejną porcją przygód. Chłopaki przekupują Ananiasza – klasowego pupilka, razem buntują się przeciwko Rosołowi, a Kleofas awansuje z ostatniego na przedostatnie miejsce w klasie. Kumple, których Mikołajek wciąż na nowo przedstawia, bo nigdy nie pamięta, czy już to kiedyś zrobił, zawsze mają mnóstwo nowych pomysłów. A psocić można wszędzie: w salonie fryzjerskim, na basenie czy w fabryce czekolady. Będzie wesoło!

„Po podwieczorku (były bezy) pan Bléurt oznajmił, że nauczy mnie grać w warcaby. Pokazał mi, jak się gra, a ponieważ tata kazał, żebym był dobrze wychowany, nie powiedziałem mu, że już umiem. Zagraliśmy cztery partie, wygrałem wszystkie i pan Bléurt postanowił, że pobawimy się w chowanego.”

Informacje dodatkowe o Nowe przygody Mikołajka. Kolejna porcja:

Nowe przygody Mikołajka. Kolejna porcja - opinie o książce

Avatar użytkownika - MoniaP
MoniaP
Przeczytane:2013-11-07,
Przygody Mikołajka i jego przyjaciół opisane w bardzo fajny sposób. Można płakać ze śmiechu. Książka zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.
Avatar użytkownika - riviera24
riviera24
Przeczytane:2021-01-24, Ocena: 6, Przeczytałam,

Tom drugi jest jeszcze lepszy od tomu pierwszego tej części. Mikołajek zaczyna pomagać rodzicom i wychodzi z tego katastrofa za katastrofą. Z kolegami buduje dom, kopie basen i gra w najprawdziwszą corridę. Uwielbiam tego małego bohatera i dzięki niemu czuję, że lepiej rozumiem chłopców w tym wieku. Żarty autorów i zaskakujące zwroty akcji są prezentowane z wielkim smakiem i wyczuciem. Po przeczytaniu tego temu wiem jedno - chcę poznać jeszcze więcej przygód Mikołajka. Polecam!

Świetna książka dla dzieci i dorosłych. Bardzo dużo śmiechu gwarantowane. Gorąco polecam.

Avatar użytkownika - 810611Zp
810611Zp
Przeczytane:2018-08-18, Ocena: 5, Przeczytałam,

Mimo iż to książka dla dzieci, to i tak przeczytałam ją z przyjemnością:). Barwna kontynuacja opowieści o znakomitych przygodach Mikołajka i jego kolegów wciągnie zwłaszcza dzieci z dobrym poczuciem humoru.

Avatar użytkownika - 311007Ap
311007Ap