Nowe przygody Mikołajka: Tom 2

Język oryginału: Francuski
Tłumaczenie: Barbara Grzegorzewska
Ilustracje: Jean-Jacques Sempé

Tom 7 cyklu Przygody Mikołajka

Dlaczego Rosół nie lubi lodów? Jak to się stało, że Kleofas przestał być najgorszy w klasie? Kto jest najlepszym graczem w kulki w całej szkole?

Po ogromnym sukcesie Nowych przygód Mikołajka, największego dziecięcego bestsellera 2005 roku, Wydawnictwo Znak przedstawia kolejny zbiór niepublikowanych dotąd opowiadań o małym urwisie, ulubieńcu zarówno dzieci, jak i dorosłych. Tom drugi zawiera czterdzieści pięć nowych historyjek o Mikołajku i jego paczce, rodzicach, sąsiadach, szkole, wakacjach i świętach. Niedoścignione poczucie humoru Goscinnego, zabawne, znane już naszym czytelnikom oraz całkiem nowe, przygotowane specjalnie do tego wydania ilustracje Sempégo sprawiają, że Nowe przygody Mikołajka. Tom 2 mają szansę stać się przebojem literackim tej jesieni.

Kup książkę Nowe przygody Mikołajka: Tom 2

Opinie o książce - Nowe przygody Mikołajka: Tom 2

Avatar użytkownika - MoniaP
MoniaP
Przeczytane:2012-05-01, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Przygody Mikołajka i jego przyjaciół opisane w bardzo fajny sposób. Można płakać ze śmiechu. Książka zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.

Tom drugi jest jeszcze lepszy od tomu pierwszego tej części. Mikołajek zaczyna pomagać rodzicom i wychodzi z tego katastrofa za katastrofą. Z kolegami buduje dom, kopie basen i gra w najprawdziwszą corridę. Uwielbiam tego małego bohatera i dzięki niemu czuję, że lepiej rozumiem chłopców w tym wieku. Żarty autorów i zaskakujące zwroty akcji są prezentowane z wielkim smakiem i wyczuciem. Po przeczytaniu tego temu wiem jedno - chcę poznać jeszcze więcej przygód Mikołajka. Polecam!

Avatar użytkownika - JolaJola
JolaJola
Przeczytane:2021-01-19, Ocena: 6, Przeczytałam,

Świetna książka dla dzieci i dorosłych. Bardzo dużo śmiechu gwarantowane. Gorąco polecam.

Avatar użytkownika - 311007Ap
311007Ap
Przeczytane:2018-09-22, Ocena: 5, Przeczytałem,
Podarunek Cezara
René Goscinny0
Okładka ksiązki - Podarunek Cezara

Każdy rzymski legionista, któremu udało się przetrwać dwudziestoletnią służbę wojskową, dostawał od Juliusza Cezara niewielką posiadłość ziemską...

Łowca nagród
René Goscinny0
Okładka ksiązki - Łowca nagród

Ze stadniny bogatego hodowcy znika niezwykle cenny koń. Podejrzenie pada na opiekuna zwierzęcia, Indianina z plemienia Czejenów, który w...

Królewska rozgrywka
Melisa Łada