Nowy wspaniały świat. 30 lat później. Raport rozbieżności

Dodatek do powieści "Nowy wspaniały świat" napisany przez Huxleya niespełna trzydzieści lat później.

Jak wiele z jego proroctw, w których ukazał satyryczną wizję dalekiej przyszłości, ziściło się w tak krótkim czasie?

Gdy w 1932 roku ukazała się powieść "Nowy wspaniały świat", zawartą w niej szokującą analizę technokratycznej dyktatury uważano za odległą wizję.

Po latach pisarz rozważa, w jaki sposób zmieniły się społeczeństwa, technologia i formy rządzenia od czasu ukazania się jego słynnej dystopii.

Pisze o zjawiskach społecznych, które jego zdaniem mogą prowadzić do ewolucji ustrojowej nowoczesnych społeczeństw w kierunku dyktatury: przeludnieniu, nadmiernej organizacji życia społecznego, przemianach propagandy związanych z rozwojem behawioryzmu, nowych technikach prania mózgu i perswazji.

Podkreśla, że w jeszcze większej mierze niż kiedyś należy obawiać się nowego typu dyktatury i tyranii.

Prowokująca do myślenia i zatrważająca książka.

Informacje dodatkowe o Nowy wspaniały świat. 30 lat później. Raport rozbieżności:

Wydawnictwo: Muza

Nowy wspaniały świat. 30 lat później. Raport rozbieżności - opinie o książce

Avatar użytkownika - Sunny_M
Sunny_M
Przeczytane:2020-06-21, Ocena: 3, Przeczytałam,

Spodziewałam się, że będzie ciekawsza. Tym bardziej że kocham i uwielbiam książkę "Nowy wspaniały świat".

Wrony i wąż
Aldous Huxley0
Okładka ksiązki - Wrony i wąż

Piękne, albumowe wydanie jedynej książki dla dzieci pióra Aldousa Huxleya. "Pewnego razu były sobie dwie wrony, które miały gniazdo na topoli w Pearblossom...

Syntetyczny Bóg
Aldous Huxley0
Okładka ksiązki - Syntetyczny Bóg

W 1932 r. Aldous Huxley opublikował Nowy wspaniały świat, który wdarł się szturmem na listy bestsellerów. Opowieść o totalitarnym państwie przyszłości...