O matko i córko! Duet mamy i córki, z którym nie można się nudzić

Wychowujesz czy jesteś wychowywana? Nieważne – dzięki tej książce zrozumiesz trudy i bolączki obu stron rodzinnej barykady. To opowieść o tym, jak prawidłowo budować silne rodzinne relacje w oparciu o miłość, zrozumienie i akceptację, ale także przestrzeganie zasad i reguł. Pokazuje, że rodzicielstwo i dorastanie mogą być wspaniałą przygodą dla obu stron. Choć nie zawsze jest łatwo.

Kasia i Paulina – popularne youtuberki z kanału O matko i córko! – bez przekłamania i oporów ukazują dwie strony tego samego medalu. Tłumaczą i jak wychowywać dziecko, i jak temperować zapędy wychowawcze rodziców. Jeśli znacie je z ich filmów, to na kartach tej książki znajdziecie dziesiątki nieznanych wcześniej zabawnych, smutnych, a nawet mrożących krew w żyłach opowieści.

Książka O matko i córko to dowód, że będąc blisko, można osiągnąć wszystko!

Paulina i Kasia Błędowskie to duet, który zdobył serca setek tysięcy widzów na YouTubie i w social mediach. Na początku 2015 roku założyły kanał O matko i córko!, który jest fenomenem w polskim internecie.

Tym, co wyróżnia mamę i córkę, jest szczerość, naturalność, ale też wyjątkowa relacja rodzinna. Mimo ogromnego sukcesu i setek zrealizowanych filmów na różne tematy Kasia i Paulina pozostają sobą – są spontaniczne i roześmiane.
Paulina inspiruje rówieśników rozwijaniem swoich pasji, Kasia to mądra, ale i wymagająca mama, która zawsze służy dobrą radą i ciepłym uśmiechem.

Informacje dodatkowe o O matko i córko! Duet mamy i córki, z którym nie można się nudzić:

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 2018-11-28
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-8129-028-9

Kup książkę O matko i córko! Duet mamy i córki, z którym nie można się nudzić

O matko i córko! Duet mamy i córki, z którym nie można się nudzić - opinie o książce

xCzęsto mama i córka to dwa różne światy, ciężko im się dogadać i dlatego powstają między nimi konflikty między pokoleniowe, ale nie w tym przypadku, książka "O matko i córko" to duet kochających się kobiet, matki i córki.
Katarzyna to kobieta która marzyła o dużej rodzinie, niestety jej starania z mężem szły na marne, pracowali, wykonywali codzienne czynności jednak czegoś im w życiu brakowało. Po dwóch latach wyczekiwania kiedy na dworze zagościło lato, Kasia jechała autobusem i zrobiło jej się słabo, wtedy rozbłysła iskierka nadziei a jej koleżanki z pracy które wspierały ją od początku kupiły jej test ciążowy. "Każda normalna kobieta robi takie badanie w domu, ale ja musiałam być oczywiście inna. Ku mojemu zdumieniu i olbrzymiej radości na teście pokazały się dwie kreski". Ciąża przebiegała bez komplikacji i Katarzynie nie mogła się doczekać aż utuli swoje dziecko w ramionach, na początku wszystko było pięknie nie mogła się nacieszyć córką aż Paulina postanowiła pokazać rogi. "Miałam z nią trzy światy. Była wiecznie niewyspana, ale nie umiała zasnąć. Gdy mąż wracał do domu, dostawał na wejściu dziecko na ręce, bo ja musiałam odpocząć. Tylko że on po piętnastu minutach mi ją oddawał, bo sam miał dość". Jeżeli chcecie wiedzieć czy potem było lepiej, zapraszam do lektury.
Na stronie tytułowej jest napisane że jest to duet z którym nie można się nudzić i ja się z tym zgadzam. Początek zrozumie każda mama, praca na cały etat, ciągłe zmęczenie i minimalne wsparcie od partnera, potem dzieciństwo Pauliny, dobrze poczytać o tym że macierzyństwo nie jest idealne i że każdy może mieć gorsze dni.
Podoba mi się to że ta książka jest dla każdego, dla mamy żeby ją wesprzeć i pokazać że ona może być zmęczona i oczekiwać wsparcia, dla taty żeby zobaczył że podczas bycia w pracy jego żona nie leży i odpoczywa tylko ciężko pracuje i dla dziecka żeby zobaczyło ile jego mama dla niego zrobiła i należy jej się szacunek.
Miła, prawdziwa historia z życia jakie ma nie jeden z nas, ja ciesze się że po nią sięgnęłam i szczerze Wam polecam.

Avatar użytkownika - Wiiki_books
Wiiki_books
Przeczytane:2019-03-10,

"O matko i córko" to znany duet matki z córką, prowadzący popularny kanał na youtubie. Jako, iż jestem zatwardziałą fanką Katarzyny i Pauliny Błędowskich, to gdy tylko dowiedziałam się, że wydają książkę, to wiedziałam, że prędzej czy później trafi ona w moje łapki. I tak oczywiście się stało.

Wielu znanych youtuberów napisało książki, które, no niestety, nie okazały się zbyt ciekawe i z kilometra było widać ich debiutujący i nie posiadający doświadczenia styl pisania, poprawiony przez specjalistów. Na szczęście "O matko i córko" okazało się być nie tylko ciekawą, a i skłaniającą do przemyśleń powieścią napisaną z wprawą i determinacją.

Relacja łącząca obie kobiety jest nad wyraz ujmująca, i nie raz wprawiła mnie w lekkie zakłopotanie, gdyż z moją własną rodzicielką nie posiadałam aż tak wielkiej linii porozumienia.
Książka napisana jest z dwóch perspektyw: mamy oraz córki, dzięki czemu mamy większą perspektywę na wydarzenia zawarte w powieści.
Emocjonalna, wciągająca i zapadająca w pamięć lektura znanego duetu matki i córki, bardzo mi się spodobała. Dzięki niej poznałam ciekawe informacje o kobietach, o których nie miałam wcześniej pojęcia.
Ostatnim plusem książki jest także okładka, która przyciągnęła mój wzrok od pierwszego wejrzenia.

"O matko i córko" to idealna lektura dla fanów Katarzyny i Pauliny Błędowskich, jednak myślę, iż spodoba się ona także osobom nie znającym wcześniej ich przygód, bowiem ciepło bijące z książki przyciąga od pierwszej strony. Książka przeczytane dzięki czytampierwszy.pl!

Avatar użytkownika - blanka_sopinska
blanka_sopinska
Przeczytane:2019-03-10,

Katarzyna i Paulina Błędowskie od kilku lat prowadzą popularny kanał na youtube, na którym widzowie mogą obserwować wyjątkową relację matki i córki. Książka natomiast stanowi ich autobiografię i zawiera także historie, o których nie było mowy na kanale.

„Córko, pamiętaj, że też będziesz matką! Matko, pamiętaj, że też byłaś córką!”

Dawno temu oglądałam (obecnie nie mam na to czasu i oglądam go rzadko) kanał „omatkoicórko” i uważałam go za rewelacyjny i bardzo pozytywny, dlatego byłam bardzo ciekawa też książki. Nie każdy może powiedzieć, że mama jest jego przyjaciółką, a dla niektórych jest to wręcz nie do pomyślenia, w związku z tym propagowanie takich wartości, pod każdą postacią uważam za potrzebne. Zwraca uwagę na coś, co niby jest oczywiste, a jednak nie bardzo – na konieczność poświęcania czasu dziecku. Książka podzielona jest na 3 części - „Dzieciństwo”, „Podstawówka”, „Gimnazjum”, w których możemy śledzić historie bohaterek widziane oczami zarówno matki, jak i córki. Uważam, że rodzice Pauliny mają bardzo zdrowe podejście do wychowania, dlatego bardzo dobrze czytało mi się fragmenty pisane przez Panią Katarzynę. Jednak momentami irytowało mnie wciskanie czytelnikowi niemalże idealnego obrazu Pauliny przez mamę. Co prawda mama podawała jakieś wady swojej córki, ale nie są one znaczące, albo mogą świadczyć o tym, czemu Pani Katarzyna próbowała wcześniej zaprzeczyć, ale nie będę się rozwodzić i spoilerować. Plusem książki jest także oprawa graficzna oraz sesja fotograficzna zawarta w książce, naprawdę miło się patrzy na tę miłość, która bije z każdego zdjęcia.

„Nie ma nic bardziej satysfakcjonującego niż obserwowanie uśmiechu dziecka, gdy uda mu się ograć rodziców i wie się, że dokonało tego samo”.

Podsumowując, polecam – szczególnie fanom kanału, bo raczej do nich jest ta pozycja kierowana, chociaż przyznaję, że, mimo że nie jestem jakąś wielką fanką, to książkę czytało mi się strasznie przyjemnie i nie żałuję.

Za możliwość przeczytania dziękuję portalowi czytampierwszy.pl

Avatar użytkownika - juulaxy
juulaxy
Przeczytane:2019-02-09, Przeczytałam,

Paulinę i Kasię oglądam na YouTubie od kilku lat i zawsze byłam bardziej zainteresowana ich życiem. Kiedy tylko dowiedziałam się, że wydają swoją własną książkę, od razu chciałam ją posiąść.
W momencie, gdy powieść trafiła w moje rączki, zaczęłam ją czytać. Kobiety zafascynowały mnie swoją historią już od pierwszych stron. Biografia zaczyna się od momencie kiedy Pani Kasia opowiada o tym jak zaszła w ciążę z Pauliną, następnie możemy przeczytać o dzieciństwie córki, kolejnie mamy styczność z opowieściami z przedszkola, podstawówki, gimnazjum, a lektura kończy na "obecnych czasach" w jakich żyją. Autorki poruszają nie tylko przyjemne tematy, ale również te przykre. Książkę czyta się niesamowicie szybko. Jeden wieczór zdecydowanie wystarczy, aby ją skończyć. Została napisana dosyć potocznym językiem, ale to w ogóle nie przeszkadza w czytaniu. Dodatkowo posiada przepiękną szafę graficzną oraz wiele zachwycających zdjęć w środku.
To powieść idealna dla fanów kanału "O matko i Córko". Dzięki niej, możemy lepiej poznać życie kobiet. Serdecznie polecam ową biografię wszystkim, którzy cenią Panią Kasię i Paulinę.
Recenzja napisana na potrzeby portalu www.czytampierwszy.pl

Avatar użytkownika - anikas
anikas