Przy wygłaszaniu tezy, że Kant był krytykiem tak zwanej metafizyki klasycznej lub dogmatycznej bardzo często, chcąc przytoczyć konkretny przykład, mówi się, iż chodzi przede wszystkim o metafizykę szkoły leibniziańsko-wolffiańskiej. Termin taki, jakkolwiek w sensie historycznym dobrze oddaje orientację autora Krytyki czystego rozumu, czasami staje się przyczyną swoistego zamieszania. Wynikałoby z niego, że Leibniz i Wolff głosili mniej więcej to samo. W osiemnastym wieku, gdy poglądy Wolff a uc

Informacje dodatkowe o O odkryciu po którym wszelka nowa krytyka czystego rozumu jest zbędna ze względu na istnienie wcześniejszej i inne rozprawy filo:

Wydawnictwo: b.d
Data wydania: b.d
Kategoria:

Kup książkę O odkryciu po którym wszelka nowa krytyka czystego rozumu jest zbędna ze względu na istnienie wcześniejszej i inne rozprawy filo

O odkryciu po którym wszelka nowa krytyka czystego rozumu jest zbędna ze względu na istnienie wcześniejszej i inne rozprawy filo - opinie o książce

Krytyka praktycznego rozumu
Immanuel Kant0
Okładka ksiązki - Krytyka praktycznego rozumu

"Dwie rzeczy napełniają umysł coraz to nowym i wzmagającym się podziwem i czcią, im częściej i trwalej nad nimi się zastanawiamy: niebo gwiaździste nade...

Logika
Immanuel Kant0
Okładka ksiązki - Logika

Książka jest sporządzonym przez Gottloba Benjamina Jaschego wydaniem autoryzowanych wykładów Kanta na temat logiki, a zarazem niezastąpionym źródłem informacji...