O poronieniu, żałobie i ukojeniu

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Data wydania: 2022-11-25
Kategoria: Poradniki
ISBN: 9788323352006
Liczba stron: 256
Tytuł oryginału: The Brink of Being: Talking about Miscarriage

Ocena: 0 (0 głosów)

Na krawędzi istnienia Chociaż niemal jedna na cztery ciąże kończy się niepowodzeniem, poronienie pozostaje rzadko omawianym, niedostatecznie zbadanym i w dużej mierze niezrozumianym obszarem zdrowia kobiet. Ta książka - pierwszy wyczerpujący portret psychologicznych, emocjonalnych, zdrowotnych i kulturowych aspektów poronienia - ma na celu przełamanie ciszy.

Ze szczerością, ciepłem i empatią psychoterapeutka Julia Bueno opisuje własne bolesne przeżycia, łącząc je z historiami innych kobiet i badaniami naukowymi. Przygląda się wpływowi poronienia na stan psychiczny kobiety i jej otoczenia. Radzi, jak możemy lepiej reagować na wiadomość o utracie ciąży, która dotknęła naszych bliskich.

Rezultatem jest emocjonujący, aktualny i poruszający obraz zbyt często skrywanego ludzkiego doświadczenia oraz cenne źródło wiedzy dla każdego, kto zmaga się z poronieniem lub stara się je lepiej zrozumieć.

W 2021 roku książka O poronieniu, żałobie i ukojeniu otrzymała prestiżową nagrodę British Medical Association Popular Medicine Book Award i była nominowana do British Psychological Society Book Award.

,,To opowieść o stracie ciąży, stracie dziecka, stracie siebie jako rodzica. Czytelnika prowadzą osobiste, szczere historie, dzięki którym przekonujemy się jak wiele łączy kobiety i mężczyzn, którzy straty doświadczyli...oraz jak różnie można ją przeżywać. Z obszernego profesjonalnego komentarza autorki skorzystają zarówno rodziny jak i wszyscy ci, którzy szukają mądrej, czułej drogi towarzyszenia w sytuacji, kiedy ciąża kończy się za wcześnie".

dr n. med. Anna Stolaś psycholożka, położna

O poronieniu, żałobie i ukojeniuto pozycja godna polecenia, wielowarstwowa, wspierająca i cenna zarówno dla rodziców po utracie, jak i dla specjalistów

Fundacja Rodzić po Ludzku

,,Mądra i współczująca... Książka, która zmienia reguły gry". Caroline Leavitt, autorka książki Pictures of You ,,Bueno w sposób taktowny i przemyślany rozbraja trudne tematy, których tak często unika się z obawy przed urażeniem innej osoby. Pisze z wrażliwością i współczuciem, wypełniając lukę w dyskusji i otwierając drzwi do szczerych rozmów".

,,Observer"

,,Bardzo potrzebna książka o trudnej i często niewypowiedzianej stracie". Julia Samuel, autorka książki Grief Works ,,Inteligentna, wrażliwa i całkowicie szczera... Książka, której kobiety szukały od dawna". Meaghan O'Connell, autorka książki And Now We Have Everything

O autorce

Julia Bueno - psychoterapeutka specjalizująca się w pracy z kobietami, które doświadczyły poronienia lub miały trudności z zajściem w ciążę. Jej teksty były publikowane między innymi w ,,The Times", ,,Express", ,,Therapy Today" i welldoing.org . Mieszka w Londynie z mężem i dwoma synami.

Tagi:

Kup książkę O poronieniu, żałobie i ukojeniu

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Córki tęczy
Hanna Cygler
Córki tęczy
Irena Jarocka o sobie
Mariola Pryzwan ;
Irena Jarocka o sobie
Jowanka i Gang spod Gilotyny
Katarzyna Wasilkowska
Jowanka i Gang spod Gilotyny
Alina. Wnuczka wariatki
Danuta Noszczyńska
Alina. Wnuczka wariatki
Dolina przebudzenia
Anna Olszewska
Dolina przebudzenia
Świąteczna narzeczona
Paulina Kozłowska
Świąteczna narzeczona
Wyśnione szczęście
Kristin Hannah
Wyśnione szczęście
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy