Obcy- Decydujące starcie

Tom 2 cyklu Obcy

Po niemal sześćdziesięciu latach hibernacji w przestrzeni kosmicznej Ellen Ripley zostaje odnaleziona i trafia na stację kosmiczną zarządzaną przez korporację Weyland-Yutani. Okazuje się, że księżyc, na którym wraz z załogą Nostromo odkryła obcą formę życia, jest skolonizowany. Kiedy kontakt z osadnikami zostaje utracony, Ripley wraz z oddziałem komandosów wraca na LV-426, by raz jeszcze zmierzyć się z obcym.
,,Obcy: Decydujące starcie" to zbeletryzowana wersja scenariusza do jednego z najsłynniejszych filmów science fiction w historii, wyreżyserowanego przez Jamesa Camerona.

Informacje dodatkowe o Obcy- Decydujące starcie:

Kup książkę Obcy- Decydujące starcie

Obcy- Decydujące starcie - opinie o książce

Avatar użytkownika - djas
djas
Przeczytane:2022-10-24, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki 2022, Anetka, poczekalnia,

Świetnie napisana książka na podstawie jednego z najlepszych fimów sf (a już na pewno sf grozy), wiernie oddająca klimat, napięcie i wszystko, co udało się uzyskać twórcom obrazu.

Poza tym na uwagę zwraca genialne (jak zawsze) wydanie książki przez Vesper. Ich książki doskonale się czyta, ale nie mniejszą przyjemność czerpię z ich trzymania w ręku i oglądania na półce.

Z niecierpliwością czekam też na kolejną serię o Obcym - zapowiadaną przez wydawnictwo.

Avatar użytkownika - Eliza89
Eliza89
Przeczytane:2022-01-10, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2022, Mam,

Druga część o ksenomorfie za mną.
Ale to było dobre!!!?

Mija prawie 60 lat od wydarzeń na statku ,,Nostromo". Nasza główna bohaterka Ellen Ripley budzi się z hibersnu i okazuje się, że koszmar z przeszłości powrócił. Razem z grupą ratunkową udaje się na inną planetę, by sprawdzić dlaczego kontakt z kolonistami się urwał i czy może mieć z tym coś wspólnego OBCY.
No ależ oczywiście, że ma!
Jejku, ile tu się dzieje! Dużo akcji, wąskich i ciasnych kanałów wentylacyjnych, którymi bohaterowie uciekają (aż dziwne, że nie mają klaustrofobii?).
Cały czas miałam przed oczami film. Emocje gwarantowane: ciary były, spocone ręce też.
Bardzo dobrze mi się czytało tę lekturę.
Niebawem chwytam za kolejną część. Zdecydowanie polecam. Ocena 6/6

No i oczywiście wielkie brawa (po raz kolejny) dla wydawnictwa Vesper za piękne wydanie książki : szata graficzna, sztywna okładka. Uwielbiam to wydawnictwo.

Avatar użytkownika - kamilorman
kamilorman
Przeczytane:2022-05-31, Ocena: 4, Przeczytałem,
Obcy
Alan Dean Foster0
Okładka ksiązki - Obcy

„W kosmosie nikt nie usłyszy twojego krzyku”. Załoga transportowca „Nostromo” odbiera tajemniczy sygnał pochodzący z nieznanej...

Rzecz
Alan Dean Foster0
Okładka ksiązki - Rzecz

Fascynująca powieść Alana Deana Fostera na podstawie scenariusza Billa Lancastera do głośnego filmu Johna Carpentera. Dwunastu ludzi sterroryzowanych...