Obdarzona

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2021-05-24
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 9788382193459
Liczba stron: 280
Tytuł oryginału: Obdarzona
Język oryginału: polski

Ocena: 5 (2 głosów)

W błędnym kole miłości i zemsty
Życie szesnastoletniej Emilii właśnie wywróciło się do góry nogami. Nastolatka dowiaduje się, że jej sny mają proroczą moc, ale to dopiero początek niespodzianek. Jej najbliższa rodzina od lat zataja przed nią fakt, że świat, w którym dorastała, skrywa mnóstwo niebezpieczeństw i mrocznych tajemnic. Oni sami należą do szeregów Pogromców, czyli ludzi, którzy od wieków polują na wampiry. Kiedy najlepsza przyjaciółka Emilii zostaje zamordowana, dziewczyna postanawia wspomóc swoich bliskich i stanąć do walki z nadprzyrodzonymi stworzeniami. Według dawnej legendy tylko ktoś z jej darem może pokonać potwory raz na zawsze. Ale czy nastolatka będzie miała dość sił, by wypełnić tak odpowiedzialną misję? Jak wiele będzie musiała poświęcić, żeby poznać prawdę?

Tagi:

Kup książkę Obdarzona

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Obdarzona

Szesnastoletnia Emilia ma bardzo realistyczne sny. Dziewczyna nie jest zwyczajną nastolatką, choć dotąd nie zdawała sobie z tego sprawy, gdyż jej bliscy ukrywali przed nią prawdę. Aż trudno uwierzyć, że wiodła normalne życie, a jej rodzina prowadziła drugie w tajemnicy.

Emilia jest Obdarzoną - jej sny są prorocze, a jej rodzice i ich przyjaciele należą do Pogromców - polują na wampiry.
Kiedy Emilka dowiaduje się o tym, jest w ogromnym szoku, w jej życie wkrada się chaos. Niełatwo zaakceptować to wszystko, nagle tak dużo na nią spada, czuje się oszukana, a najgorsze że zawiódł ją jej przyjaciel Alan. Jak by tego było mało traci ukochaną przyjaciółkę Olę.
Ta tragiczna śmierć, dodaje Emilii sił by stanąć do walki z wampirami, pragnie je powstrzymać, nie chce dopuścić do śmierci kolejnych niewinnych ludzi.
Losy ludzkości są w jej rękach. Jedynie krew Obdarzonej jest w stanie pokonać te stworzenia. Czy Emilia jest na to gotowa? Jak wielką cenę przyjdzie jej zapłacić?
Mam przed sobą wyśmienity debiut młodziutkiej autorki, którym jestem szczerze zachwycona.

Powieść jest niezwykle wciągająca, trudno się od niej oderwać, miałam ochotę zamknąć się z książką gdzieś i nie wychodzić z tej kryjówki, dopóki nie skończę czytać. Świat przedstawiony na kartach powieści pochłania czytelnika w całości, nawet jeśli zmusi nas coś do jej odłożenia, nasze myśli krążą wokół tej historii i jakaś magiczna siła nakazuje wracać.
Jest to wspaniała opowieść o przyjaźni, miłości, poświęceniu, zdradzie, a także przeżywaniu żałoby, a wszystko to otoczone nadprzyrodzonymi mocami i fantastycznymi stworzeniami. Tu nic nie jest oczywiste, nie tylko dla nas środowisko wampirów jest obce, okazuje się że bohaterowie także są zagubieni, a autorka zwodzi nas skutecznie i zaskakuje.
Wspaniale wykreowany świat, taki rzeczywisty, aż byłabym w stanie uwierzyć że to wszystko może dziać się naprawdę, że to nie jest wyłącznie fantasy. Postacie obok których nie da się przejść obojętnie, bardzo polubiłam Alana, skradł moje serce i chciałam by Emilki także mocniej zabiło.Podobał mi się ogromnie wątek przyjaźni nie tylko młodych bohaterów ale także ich rodziców, ta wspólnota, to oddanie w słusznej sprawie, warto docenić.
Powieść pokazuje nam jak życie potrafi zaskoczyć, w jednej chwili zachwiać naszym światem w posadach, wywrócić wszystko do góry nogami, a my musimy brać to co nam przynosi i brnąć dalej .
Jestem pewna, że książka zyska szerokie grono miłośników, w różnym wieku i nie tylko tych lubiących fantastykę.
Myślę, że szczególnie dla młodzieży będzie to cenna lektura, można utożsamić się z bohaterami i być może wyciągnąć z niej jakieś wskazówki dla siebie.

Link do opinii
Avatar użytkownika - milosnikksiazkow
milosnikksiazkow
Przeczytane:2021-07-20, Ocena: 4, Przeczytałam,

Nie wiedziałam jak mam podejść do tej książki, jak ją czytać i jakie mieć 'wymagania'. Wspomnę jedynie, że jest to debiut autorki i moim zdaniem udany. Wiem, że większość czytelników, którzy zaczytują się w tym gatunku mogą chcieć więcej i będą stawiać poprzeczkę wyżej ale jak dla mnie ta pozycja spełniła moje oczekiwania. Bawiłam się przy niej dobrze. Czytałam z zaciekawieniem podążając śladami naszej głównej bohaterki Emilii i zastanawiałam się w jaki sposób zmierzy się ona z prawdą, która w jednym momencie przewraca jej życie do góry nogami. Postawiłam się w jej sytuacji, spróbowałam rozgryźć jak ja bym postąpiła i co byłoby dla mniej najlepsze w danej sytuacji.

 


Autorka wykreowała dość wyrazistych bohaterów i pomimo, że zdołałam połączyć ze sobą poniektóre wątki przed ich ujawnieniem to nie przeszkadzało mi to w dokończeniu tej książki z ciekawością.

Jeśli jeszcze nie czytaliście podgatunku New Adult, a jesteście ciekawi tak samo jak byłam ja to mogę Wam polecić "Obdarzona". Nawet po to żeby dobrze się przy niej bawić. ?

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Joanna Jagiełło
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Na Jowisza 2! Nadal uzupełniam Jeżycjadę
Emilia Kiereś, Małgorzata Musierowicz
Na Jowisza 2! Nadal uzupełniam Jeżycjadę
Księżniczka Zoja
Marcin Szmel
Księżniczka Zoja
Powrót na Zaginiony Kontynent
Przemysław Hytroś
Powrót na Zaginiony Kontynent
Zimne wody Wenisany
Linor Goralik
Zimne wody Wenisany
Retorsja
Tomasz Brewczyński
Retorsja
150 wesel i grób
Magdalena Kubasiewicz
150 wesel i grób
Kufer tajemnic
Anna Bichalska
Kufer tajemnic
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy