Paparazzi kropka com

Sława ma swoją cenę… A co, jeśli okaże się zbyt wysoka?

Dwudziestoletnia Laura Wójcik startuje w kolejnej edycji popularnego talent show. Pragnie robić to, co od zawsze sprawia jej radość – śpiewać. Nieoczekiwana wygrana otwiera dziewczynie drzwi do świata show biznesu, wielkich nazwisk i zawrotnych karier. Jej nazwisko zaczyna coraz częściej pojawiać się w portalach plotkarskich, a ona sama z fascynacją śledzi narastający wokół niej szum medialny. Ale to, co wydawało się jej tak kuszące, wkrótce rodzi frustrację i staje się źródłem zmartwień. Okazuje się, że aby być prawdziwym celebrytą, trzeba mieć naprawdę grubą skórę i stalowe nerwy… Narkotyki, przypadkowy seks i wszechobecne intrygi to coś, czego Laura nie potrafi zaakceptować. Czy będzie umiała dokonać właściwego wyboru, gdy przyjdzie czas na zapłatę za spełnienie dziecięcych marzeń?

Informacje dodatkowe o Paparazzi kropka com:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2022-02-04
ISBN: 9788382196849

Kup książkę Paparazzi kropka com

Paparazzi kropka com - opinie o książce

Avatar użytkownika - zakochanawksiazk
zakochanawksiazk
Przeczytane:2022-05-14, Ocena: 5, Przeczytałem,

Laura startuje w popularnym talent show, kobieta pragnie rozwijać swoją pasję, czyli śpiewanie. Nieoczekiwanie dziewczyna wygrywa program, co sprawia, Laura zaczyna obracać się w kręgach show biznesu, a jej nazwisko zaczyna pojawiać się w portalach plotkarskich. Z czasem Laura przekonuje się, że bycie gwiazdą ma również tą mniej przyjemną stronę. Jak w świecie jupiterów odnajdzie się Laura? Jaką cenę przyjdzie zapłacić dziewczynie za sławę?

To moje pierwsze spotkanie z twórczością pisarki, chociaż wiem, że ma jeszcze jedną powieść. Autorka ma przyjemny w odbiorze język, co sprawia, że książkę czyta się bardzo szybko, dodatkowo powieść liczy troszkę ponad 200 stron, więc jest idealna na jedno "posiedzenie". Fabuła "Paparazzi kropka com" zaciekawiła mnie już od pierwszych stron i byłam ogromnie ciekawa jak Laura poradzi sobie po wygraniu programu i z czym przyjdzie się jej mierzyć. Okazuje sie, że czeka Laurę wiele wyzwań, dziewczyna będzie musiała przyzwyczaić się do tego, że jest obserwowana i każdy jej krok może zostać różnie odebrany. Wiem, że ja kompletnie bym się nie odnalazła w tym świecie i tym bardziej podziwiam osoby, które tym żyją. Nie zabraknie oczywiście hejtu, który jest powszechny w show biznesie, przyczyniając się do różnych negatywnych i przykrych sytuacji i zachowań. Cieszę się, że autorka pokazuje tą mniej optymistyczną i zdecydowanie trudniejszą stronę sławy, okazuje się, że wiele rzeczy, które my obserwujemy w roli widza, to jedynie pozory, a życie celebrytów wygląda zupełnie inaczej. Autorka w świetny sposób opisała wszystkie emocje towarzyszące Laurze, co sprawiło, że książka naprawdę mi się podobała. Zakończenie jakie serwuje autorka z pewnością zaskoczy czytelnika. W moim przypadku tak właśnie było, chociaż po dłuższym zastanowieniu uważam, że było idealnym dla tej historii. Moja ocena to 8/10.

Laura od zawsze kochała śpiewać, dlatego postanowiła się zgłosić do popularnego talent show. Nie myślała, że uda jej się zajść tak daleko, a kiedy dociera do finału, jest bardzo szczęśliwa. Tym bardziej że na odcinek finałowy będzie się przygotowywać z wielką gwiazdom. Młodej dziewczynie udaje się wygrać, co otwiera jej wiele drzwi. Tylko czy aby na pewno sława ma same zalety? Niestety nie o czym Laura dość szybko się przekonuje. Co takiego się stanie? Czy Laura odniesie kolejne sukcesy? Jak potoczy się jej kariera? Jak potoczy się jej życie?

Zacznę od tego, że po przeczytaniu opisu liczyłam na lekką pozycję na leniwe popołudnie i taką otrzymałam. To dość krótka historia o spełnianiu marzeń, rozczarowaniu, tajemnicach. Książka ma 224 strony, czyta się ją bardzo szybko. Czy podczas czytania towarzyszył mi emocje? Tak, chociaż nie jakieś wielkie.

Jeśli chodzi o główną bohaterkę mam do niej trochę mieszane uczucia i na pewno nie zostanie moją ulubioną. Czasem zachowuje się dość dziecinne, działa, zanim pomyśli. Są sytuacje, w których miałam ochotę ją mocno potrząsnąć. To młoda dziewczyna, która wygrywając konkurs, nie spodziewała się, jak dziennikarze potrafią manipulować faktami.

„Paparazzi kropka com” to lekka pozycja na jedno popołudnie. Mnie się nawet podobała i polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu -Mama, żona - KOBIETA

Takiego zakończenia się nie spodziewałam.

Zdecydowałam się na przeczytanie "Paparazzi kropka com" ze względu na ciekawy opis. Nie spodziewałam się niczego szczególnego po tej książce, ale muszę przyznać, że choć było trochę sformułowań, które nie do końca brzmiały naturalnie, to kolejne wydarzenia i dawkowana wcześniej ilość informacji sprawiły, iż już po zakończeniu lektury znacznie wzrosła moja ocena co do całokształtu.

Historia przedstawia losy dwudziestoletniej Laury, przed którą stają otworem wrota do kariery piosenkarki. Wszystko za sprawą talent show, w którym zajmuje pierwsze miejsce. Zwyczajna, młoda dziewczyna staje się coraz bardziej popularna, a początkowo niezwykle przyjaźnie nastawiona prasa, z czasem okazuje się bezlitosna - liczy się tylko sensacja.

Główna bohaterka jest przedstawiana początkowo jako idealna córka, siostra, przyjaciółka, sąsiadka - istny wzór do naśladowania. Jej poprawne wychowanie i zachowanie oraz analizowanie poszczególnych postępowań jest bardzo wyraźnie zaznaczane. Z czasem jednak Laura ma dość tego, że media doszukują się na siłę jakiejś afery. Szalę przeważa artykuł insynuujący, że spotkania z jej przyjaciółką mają związek z jej odmienną orientacją seksualną.

"Paparazzi kropka com" to historia, którą spokojnie można przeczytać od razu w całości. Akcja nie jest zbyt dynamiczna, ale na końcu zdecydowanie przyspiesza i muszę przyznać, że naprawdę dużo zdarzeń układa się w spójną całość. Moim zdaniem w książce brakuje przede wszystkim dokładniejszej korekty. Nienaturalne dla mnie jest powtarzające się nazywanie matki kobietą, albo brata mężczyzną - przez to odnosi się wrażenie, jakby to były dla bohaterki obce osoby.

Lektura jest przyjemna, choć niektórych może męczyć zbyt duża poprawność zachowań głównej bohaterki. Rozumiem jednak, że w ten sposób autorka chciała wyraźnie zaakcentować tak różne światy, w jakich osadziła Laurę. Nie brakuje wątku miłosnego, zdrady czy też problemów z narkotykami. Zakończenie jest zaskakujące i przyznaję, że spodziewałam się dużo pomyślniejszego zbiegu wydarzeń.

Uważam, że książka niesie ważny przekaz i warto się czasem zastanowić nad tym, jak łatwo czasem oceniamy różne osoby (te bliżej nam znane, ale i te, które oglądamy tylko na ekranach lub o nich czytamy), nie mając najmniejszego pojęcia, które z docierających do nas informacji są prawdziwe, a które stanowią bezlitosny i pozbawiony wszelkich skrupułów efekt manipulacji.

Książkę otrzymałam z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl.

Avatar użytkownika - jaczytam
jaczytam
Przeczytane:2022-02-20,

„Chciałam śpiewać i dawać ludziom radość. Jednak nikt mi nie powiedział wcześniej o tym, że wtedy ja zostanę tej radości pozbawiona”.

Czy marzycie aby zostać sławną i rozpoznawalną osobą? Podziwianą przez innych? Macie ochotę zarażać innych radością, poprzez dzielenie się swoją pasją? Zapewne usłyszałabym teraz od większości osób odpowiedź, że prowadząc bookstagram, chcemy dzielić się z innymi nasza pasją. Przekazujemy czytelnikowi nasze odczucia po przeczytaniu książki. Przeżywamy razem losy bohaterów. Podsyłając ludziom tytuły dobrych książek, ofiarujemy im radość. Zgadzacie się, prawda?

Laura – główna bohaterka książki, też chciała dzielić się swoim talentem i pasją. Była nieco inna, niż nasza. Mianowicie śpiewała. Marzyła o tym, żeby „dawać ludziom radość”. Staje do walki w konkursie, wygrywa, a jej życie zmienia się o sto osiemdziesiąt stopni. Zyskuję sławę i ląduje na pierwszych stronach okładek. Tylko, czy Laura poradzi sobie w świecie show-biznesu? Jaką cenę będzie musiała zapłacić? Czy będzie mogła liczyć na wsparcie bliskich?

„Paparazzi kropka com” wydawała się być niepozorną lekturą. Gdy listonosz zapukał do moich drzwi, wręczając mi paczkę pomyślałam, co może skrywać prawie 220 stron? A zawartość okazała się być bogatą treścią z przekazem.
Książka ulokowana jest w gatunku new adult, więc powinien odnaleźć się w niej czytelnik, który lubi obserwować, gdy główni bohaterzy wkracza w swoje życie. Jesteśmy świadkami ich decyzji oraz konsekwencji, jakie za sobą niosą. To co charakteryzuje ten gatunek, to są emocje, których nie zabrakło w tej książce. Cieszę się, że autorka powoli rozwijała akcje. Początek książki jest spokojny. Poznajemy bliżej Laurę, jej rodzinę oraz jesteśmy świadkami spełnienia jej największego marzenia. Mniej więcej od połowy książki, akcja zaczyna się robić dynamiczna, a emocje sięgają zenitu. Brawa dla Gosi, że postawiła tak umiejętnie oddać emocje bohaterów. Muszę przyznać, że były momenty, które totalnie mnie zszokowały, ale i sprawiły, że moje serce roztrzaskało się na małe kawałki. Potrzebowałam chusteczek… Gosiu dlaczego? 😥 Choć bardzo bym chciała napisać jeszcze, co czuje po przeczytaniu „tego” momentu to nie mogę. Nie chcę zepsuć Wam odbioru tych emocji i szoku, jakiego doznacie, sięgając po książkę. Naprawdę ta książka mnie zaskoczyła. Poruszyła ważne tematy i dała do myślenia. Zadałam sobie pytanie, które kieruje do Ciebie – Czy byłabyś gotowa porzucić swoje dotychczasowe spokojne życie i zmagać się, że wścibskimi gazetami? Czy poradziłabyś sobie z hejtem? 🤔
Jeśli szukacie książki, która jest powiewem świeżości na rynku wydawniczym oraz przestrzega przed konsekwencjami, jakie niesie sława, to może być ona dla Was. Polecam.💜

"-Chciałam śpiewać i dawać ludziom radość. Jednak nikt mi nie powiedział wcześniej o tym, że wtedy ja zostanę tej radości pozbawiona"

"Paparazzi kropka com" to książka, która pokazuje, jaka jest cena sławy i ile radości z życia może nam zabrać bezpowrotnie!

Laura Wójcik to dwudziestoletnia dziewczyna, która goni marzenia! Udział w talent show jestem jej furtką, do której posiada klucze. Sen się spełnia, a ona zaczyna tracić radość, która zawsze jej towarzyszyła!

Co takiego zmieni się w życiu Laury, gdy blask fleszy zacznie przybierać na sile? Czy spełnienie marzeń może być bolesne? Tego Wam nie zdradzę, ale koniecznie przeczytajcie książkę, by znaleźć odpowiedzi na pytania!

"Paparazzi kropka com" to nie jest sielankowa książka o spełnianiu marzeń! To książka, która pokazuje, jak życie zmienia się w blasku fleszy, mimo radości, cena tego może być wysoka! Laura mimo swojego młodego wieku jest bardzo dojrzała i świadoma swojego talentu, co już przy pierwszych stronach książki można zauważyć! Nastawiona na sukces nie spodziewa się, że blask fleszy potrafi być oślepiający, a jego konsekwencje zniszczyć życie.

Autorka w bardzo wyrazisty sposób pokazuje, że życie osoby publicznej nie jest takie słodkie, jak to widzimy na portalach plotkarskich, gdzie wchodzimy w prywatne życie nieproszeni. Ważnym i kluczowym jak dla mnie punktem książki są media społecznościowe i autorka pokazała ich siłę i zasięg.

"Paparazzi kropka com" to powieść o zakazanej miłości o ważnych decyzjach, jakie musi podjąć Laura oraz o tajemnicach, które nawarstwiają się z każdym dniem.

Autorka napisała perełkę, którą ja jestem oczarowana, mimo że książka posiada 220 stron, to nie zabrakło tam emocji, byłam zaskakiwana przy każdym rozdziale, a zakończenie złamało mi serce!

Podsumowując historia o spełnianiu marzeń, gdzie scena jest oświetlana tysiącem lamp, a sala pełna widzów, lecz czasem, bywa tak, że scena życia potrafi być bolesna i zostawić blizny! Polecam!

Historia przedstawiona w książce "Paparazzi kropka com" to bez wątpienia trudna historia. Na początku wszystko idzie wspaniale, wręcz idealnie. Laura jest bardzo utalentowana muzycznie, a dodatkowo kocha śpiewać i naprawdę chce się tym zajmować. Startuje w talent show.. i co? Wygrywa.. wtedy jej życie przybiera zupełnie inny obrót. Oczywiście ma mniej czasu na życie rodzinne, znajomych i to też ją dobija, bo ona wcale nie chce się odciąć od tych ludzi.. no i dodatkowo jej własna sława zaczyna ją dobijać, a dokładniej to, że nie ma życia swojego osobistego.. dlaczego? Teraz po prostu wszędzie z nią są dziennikarze, nie szanują w ogóle jej intymności.. nawet takich najbardziej ludzkich przypadków, kiedy każdy chciałby mieć chwilę dla siebie..
Jak zniesie to Laura? Czy okaże się na tyle silna, żeby to wszystko przetrwać? A czy jej życie osobiste ułoży się równie dobrze? Bo wiecie z reguły jest tak, że jak się sypie to wszystko na raz..
Autorka przedstawiła w swojej książce jedną stronę medalu, tą gorszą.. trudniejszą.. myślę, że chciała troszkę ostrzec młode osoby.. bo nawet ja.. nie dałabym sobie z takim życiem, podziwiam wszystkich sławnych ludzi, naprawdę..
Można było bardziej rozbudować niektóre wątki, ale książka jest króciutka i na pewno to co najważniejsze jest w niej zawarte. Polecam, tak ku przestrodze.

Obdarzona
Małgorzata Nowodworska 0
Okładka ksiązki - Obdarzona

W błędnym kole miłości i zemstyŻycie szesnastoletniej Emilii właśnie wywróciło się do góry nogami. Nastolatka dowiaduje się, że jej sny mają...