Obecność. Historia opętania

Wydawnictwo: Replika
Data wydania: 2021-06-01
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 9788366790728
Liczba stron: 272
Tytuł oryginału: Werewolf
Język oryginału: angielski

Ocena: 4 (1 głosów)

Kolejna mrożąca krew w żyłach sprawa Eda i Lorraine Warrenów!

Bill Ramsey bawił się w ogródku, kiedy nagle poczuł przenikliwy chłód, a jego nos wypełnił się nieznośnym mdłym zapachem. Ogarnęła go niewytłumaczalna agresja, zaczął gryźć drucianą siatkę ogrodzenia i wyrywać ją z ziemi. Po tym incydencie życie Ramseya wróciło do normy. Minęło wiele lat, w trakcie których założył rodzinę. Wtedy ataki powróciły.

Kilka razy trafiał do szpitala, gdzie nieludzko warczał i zachowywał się jak zwierzę. Zmieniła się jego mimika i postawa ciała. Zaczął miewać koszmary. Twierdził, że został opętany przez demona.

Sprawą zainteresowali się Ed i Lorraine Warrenowie, którzy wraz z biskupem Robertem McKenną rozpoczęli rytuał egzorcyzmów... Bardzo szybko zrozumieli, że to najdziwniejszy i zarazem najbardziej nietypowy przypadek, z jakim się zetknęli.

Tagi: Literatura faktu

Kup książkę Obecność. Historia opętania

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Obecność. Historia opętania

Eda i Lorraine Warrenów nie trzeba chyba nikomu specjalnie przedstawiać. Najsłynniejsi na świecie badacze zjawisk paranormalnych od lat budzą w ludziach sprzeczne uczucia. Jedni wierzą w ich liczne spotkania z nieznanym i przeprowadzone egzorcyzmy, inni uważają je za jedną wielką mistyfikację. Czym podzielą się z czytelnikami w "Obecność. Historia opętania"?

Bill Ramsey
Na samym początku trzeba zaznaczyć, że książka, to nie horror, lecz literatura faktu, a całość skupia się wokół biografii Billa Ramseya.

Główny bohater książki to William Ramsey, urodzony 11.11.1943r w Southend-On-Sea – małym miasteczku w południowo-wschodniej Anglii. Jego życie było spokojne i udane, aż do pewnego, niczym nie wyróżniającego się pozornie wieczoru w 1952 roku. Wtedy właśnie rozpoczęły się problemy Billa – zaczął być nawiedzany przez dziwną siłę, która sprawiała że czuł się wilkiem- dzikim i brutalnym. "Obecność. Historia opętania" ukazuje całą historię Billa – od jego młodości przez życie małżeńskie aż po coraz częstsze ataki, które niszczyły życie jego i najbliższych. Nieustanna walka ze sobą, desperackie poszukiwania pomocy, które często kończyły się poważnymi kłopotami (zamknięcie w psychiatryku) i przemiany wewnętrzne, które zachodziły w mężczyźnie ukazują sprawę od jego emocjonalnej strony. Jednak oprócz odczuć książka obfituje w bardziej dokumentalne rozdziały – liczne wywiady z opętanym, jego żoną i Warrenami, historię likantropii wraz z ukazaniem kilku najsłynniejszych przypadków i kilka zdjęć wilkołaków z kinematografii i co najważniejsze z samych egzorcyzmów Billa Ramseya.
Książka, choć ciekawa to traci mocno na warstwie redakcyjnej. Tłumaczenie jest momentami dość toporne, pojawiają się literówki i powtórzenia. To dość mocno zabiera frajdę z czytania.

Podsumowanie
"Obecność. Historia opętania" to książka dobra, nie straszna ani nie zaskakująca, ale w sposób pełny dokumentująca przypadek wilkołaka z Southend-On-Sea. I chociaż można się śmiać czytając stwierdzenie „opętany przez wilka”, to tym którzy mieli nieprzyjemność spotkać Billa w jego furii raczej nie podniosą nawet kącików ust. Czy faktycznie William Ramsey został opanowany przez dziwną, nadprzyrodzoną moc? To każdy musi ocenić sam, ja jednak uważam, że książka dobrze ukazuje całość historii i pozwala w pełni zaznajomić się z wydarzeniami.

 

Link do opinii

Kup książkę Obecność. Historia opętania

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Opętania. Historie prawdziwe
Robert David Chase0
Okładka ksiązki - Opętania. Historie prawdziwe

Kolejny bestseller Warrenów, autorów książki Nawiedzenia. Historie prawdziwe Ed i Lorraine Warrenowie, najsłynniejsi i najbardziej szanowani demonolodzy...

Nawiedzenia. Historie prawdziwe
Robert David Chase0
Okładka ksiązki - Nawiedzenia. Historie prawdziwe

Ktoś kiedyś powiedział, że duchy są zawsze głodne, a nikt nie wie tego lepiej niż Ed i Lorraine Warrenowie, najbardziej znani badacze zjawisk paranormalnych...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Orkiestra z Auschwitz
Marcin Lwowski
Orkiestra z Auschwitz
Dzień prawdy
Anna M. Brengos
Dzień prawdy
Księga tęsknot
Sue Monk Kidd
Księga tęsknot
Czerwony lotos
Arkady Saulski
Czerwony lotos
Informacja zwrotna
Jakub Żulczyk
Informacja zwrotna
Uważaj, czego pragniesz
Anna Szafrańska
Uważaj, czego pragniesz
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Małgorzata Ogonowska; Artur Rogoś
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Przyjdę, gdy zaśniesz
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Przyjdę, gdy zaśniesz
Dopaść Leona Waganta
Wiktor Hajdenrajch
Dopaść Leona Waganta
Tango
Ewa Cielesz
Tango
Pokaż wszystkie recenzje