Opętania. Historie prawdziwe

Kolejny bestseller Warrenów, autorów książki Nawiedzenia. Historie prawdziwe

Ed i Lorraine Warrenowie, najsłynniejsi i najbardziej szanowani demonolodzy świata, poświęcili kilka dziesięcioleci na badanie, potwierdzanie i wreszcie dokumentowanie niezliczonych przypadków zjawisk nie z tego świata. Zdumiewające doświadczenia Warrenów ze światem nadprzyrodzonym stały się inspiracją dla bestsellerowych książek i bijących rekordy popularności filmów, w tym Obecność, Annabelle czy The Amityville Horror.

Książka Opętania. Historie prawdziwe zawiera między innymi szczegóły dotyczące sprawy nastolatki, eksperymentującej z satanizmem i seansami spirytystycznymi, co sprawiło, że stała się ofiarą najbardziej przerażającego demona... Przeczytacie w niej również o miasteczku terroryzowanym przez morderczą, niepowstrzymaną siłę, tak złą, że mogło ją zrodzić wyłącznie piekło... a także o domu opanowanym przez bezlitosną, niszczycielską furię poltergeistów... Poznacie też szczegółowe fakty stojące za słynną posiadłością w Amityville.

Oto niektóre z najbardziej zaskakujących i frapujących spraw, związanych z badaniami zjawisk nadprzyrodzonych. NADZWYCZAJNE!

- Booklist

Ed i Lorraine Warrenowie przebadali wspólnie tysiące spraw związanych ze zjawiskami nadnaturalnymi. Napisali razem wiele artykułów i książek, prowadzili też wykłady na uczelniach. Oboje idealnie się uzupełniali, wykorzystując wiedzę i umiejętności. Domeną Eda - jedynego świeckiego egzorcysty zaakceptowanego przez Watykan - były przypadki nawiedzeń i opętań, Lorraine natomiast była niezwykle wrażliwym medium. Ed zmarł w roku 2016. Jego żona Lorraine odeszła w roku 2019.

Informacje dodatkowe o Opętania. Historie prawdziwe:

Wydawnictwo: Replika
Data wydania: 2019-10-29
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Tytuł oryginału: Ghost Hunters

Tagi: bóg Literatura faktu

Kup książkę Opętania. Historie prawdziwe

Opętania. Historie prawdziwe - opinie o książce

Nie przeraziła mnie tak, jak tego oczekiwałam. Gdyby forma była nieco inna, bardziej fabularna, to może wtedy.

Tutaj mamy typowy, suchy opis wydarzeń.

„Opętania. Historie prawdziwe” wg Eda i Lorraine Warrenów wzbudziły moje niekłamane zainteresowanie, jak tylko zobaczyłam tę pozycję w zapowiedziach wydawniczych. Uwielbiam ich historię, obejrzałam wszystkie filmy nagrane na podstawie ich pracy, egzorcyzmów i zjawisk, z którymi to niezwykłe małżeństwo spotkało się w ciągu swojego życia. „Obecność”, „Annabelle” oraz „Amityville” to historie, które zostają w głowie na długo. Normalne były zatem moje emocje na wieść o wydaniu tej powieści.

Polecamy kolejny po Nawiedzeniach. Historiach prawdziwych bestseller Warrenów!
Książka Opętania. Historie prawdziwe zawiera między innymi szczegóły dotyczące sprawy nastolatki, eksperymentującej z satanizmem i seansami spirytystycznymi, co sprawiło, że stała się ofiarą najbardziej przerażającego demona… Przeczytacie w niej również o miasteczku terroryzowanym przez morderczą, niepowstrzymaną siłę, tak złą, że mogło ją zrodzić wyłącznie piekło… a także o domu opanowanym przez bezlitosną, niszczycielską furię poltergeistów… Poznacie też szczegółowe fakty stojące za słynną posiadłością w Amityville.

Okładkowy opis, pobudził moje zmysły i pragnienie do przeżycia emocjonujących chwil z tą pozycją.
Niestety, z rozczarowaniem, muszę stwierdzić, że ta publikacja zdecydowanie nie zaspokoiła moich oczekiwań.

Jeśli spodziewacie się (tak jak ja), że sięgając po tę lekturę znajdziecie w niej mocne i pełne klimatu opowieści o demonach, opętaniach i egzorcyzmach w najlepszym wydaniu, to muszę Was rozczarować.
W tej książce jest tego tyle, co śniegu w zimie, w tym wypadku może ze dwa autentycznie.
Opisane w tej książce historie, w moim odczuciu, znalazły się w tej pozycji kompletnie przypadkowo, ot tak, by wydać książkę i by dobrze ją sprzedać, bazując na sławnym nazwisku Warrenów.

Opisane w książce zdarzenia są masakrycznie spłycone i ujęte okropnie lakonicznie, do tego stopnia, że nawet pełna emocji historia Amityville nie wywarła na mnie żadnego wrażenia. A przecież jest to jedna z tych historii, która dosłownie jeży włos na karku.

„Opętania. Historie prawdziwe” nie wzbudziły we mnie żadnych większych emocji, nie czułam generalnie nic, oczywiście poza rozczarowaniem i jedną wielką nudą. :(
Szkoda! :(
Dawno tak już nie miałam, i o tyle o ile, są powieści, których forma mi nie odpowiada, ale zamysł fabularny już tak i mogę o takich pozycjach napisać sporo dobrego i złego. Tak o tej książce nie mogę napisać nic pozytywnego poza tym, że potencjał w historiach Warrenów jest przeogromny i każdy to wie.
I moim zdaniem, można było się postarać bardziej, dać ludziom, prawdziwość, emocje i aurę strachu, wszak to, z czym zmagało się małżeństwo, to z czym walczyli miało wielką moc. Oni mieli wielką moc i siłę.
Szkoda, że ten wielki potencjał został zmarnowany napisanymi „na kolanie” krótkimi reportażykami bez ładunku emocjonalnego.

Asia

Egzemplarz od Wydawnictwa Replika.

Po wspaniałych Demonologach i odrobinkę gorszych Nawiedzeniach zabrałam się za Opętania. Jestem zachwycona! Książka jest niestety dość krótka (dla mnie ogromny minus, bo tematyka i forma przedstawiania historii bardzo mnie zaciekawiła), ale zdecydowanie porwała.

Dużym plusem jest to, że nie ma tu jedynie historii, ale również komentarz naukowy małżeństwa Warrenów. Można powiedzieć, że w sumie jest to wywiad z demonologami. Na pewno mogę polecić książkę wszystkim, których interesuje tematyka opętań, nawiedzeń i sił nadprzyrodzonych.

Avatar użytkownika - czytanienaplatan
czytanienaplatan
Przeczytane:2019-11-06, Ocena: 4, Przeczytałam,

Wierzycie w duchy, nawiedzenia, opętania? Czy wszystko da się wyjaśnić, czy powinniśmy dopuścić istnienie sił nadprzyrodzonych?

Lorraine i Ed Warrenowie przez kilkadziesiąt lat badali zjawiska nie z tego świata. Ed był jedynym egzorcystą zaakceptowanym przez Watykan, a Lorraine bardzo wrażliwym medium. Czy przypadki, których doświadczyli można traktować jako ingerencję sił nadprzyrodzonych? Czy mamy do czynienia raczej z chorobami psychicznymi, wyobraźnią lub zbiegami okoliczności?

Może opowieści o opętanych osobach, czy nawiedzonych domach to tylko próba usprawiedliwiania strasznych ludzkich czynów, czy chęć zyskania na atrakcji turystycznej?

W książce znajdziemy krótkie, napisane lekkim językiem i dość różnorodne historie opętań, z którymi zetknęła się para demonologów.

Jeżeli przekonują Was takie opowieści, to z pewnością książka wywrze na Was duże wrażenie. Ja nadal zostaję po stronie sceptyków, choć chętnie sięgam po straszne opowieści i horrory różnego typu.

Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2023-04-12, Ocena: 4, Przeczytałam, E-booki, 2023, Inne,
Nawiedzenia. Historie prawdziwe
Robert David Chase0
Okładka ksiązki - Nawiedzenia. Historie prawdziwe

Ktoś kiedyś powiedział, że duchy są zawsze głodne, a nikt nie wie tego lepiej niż Ed i Lorraine Warrenowie, najbardziej znani badacze zjawisk paranormalnych...

Obecność. Historia opętania
Robert David Chase0
Okładka ksiązki - Obecność. Historia opętania

Kolejna mrożąca krew w żyłach sprawa Eda i Lorraine Warrenów! Bill Ramsey bawił się w ogródku, kiedy nagle poczuł przenikliwy chłód...