Obiecaj mi, tato

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2019-09-18
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Tytuł oryginału: Promise me, Dad

Głęboko poruszająca biograficzna opowieść o roku, który zmienił nie tylko rodzinę Bidenów, ale i Stany Zjednoczone. Joe Biden przez 36 lat reprezentował w senacie stan Delaware, a w latach 2009-2017 był wiceprezydentem przy Baracku Obamie. Prawdopodobnie wystartuje w najbliższych wyborach na urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Święto Dziękczynienia w 2014 roku było dla rodziny Bidenów wyjątkowe. Kilkanaście miesięcy wcześniej zdiagnozowano u Beau, starszego syna Joego, glejaka mózgu i nie wiadomo było, co dalej. Beau miał jedną prośbę: ,,Obiecaj mi, tato. Daj słowo, że z tobą wszystko będzie w porządku". I Joe dał słowo.

Książka opowiada o następnym roku, tak ważnym i smutnym w życiu Joego Bidena. Miał on wówczas pokonać ponad milion mil jako wiceprezydent, by zajmować się Ukrainą, Ameryką Środkową czy Irakiem. Jednocześnie cały czas musiał dzielić uwagę i obowiązki między kraj i umierającego syna.

Tej książki nie pisał jednak polityk, ale ojciec, dziadek i mąż. ,,Obiecaj mi, tato" to opowieść o tym, jak bardzo pomagają rodzina i przyjaźń oraz jak nadzieja i cel w życiu potrafią przeprowadzić nawet przez najgorsze doświadczenia do światła i nowego życia.

Kup książkę Obiecaj mi, tato

Opinie o książce - Obiecaj mi, tato

Spełniając obietnice
Joe Biden0
Okładka ksiązki - Spełniając obietnice

Wydawało się, że w swoim politycznym życiu widział już wszystko - do czasu, kiedy władzę przejął Donald Trump. Poznaj historię człowieka, który...

Nie wiesz o mnie wszystkiego
Joanna Jagiełło