Obiecasz mi

Tom 3 cyklu Ada Czarnecka i Krystian Wilk

Trzecia część bestsellerowej serii kryminalnej o losach podkomisarza Krystiana i profilerki Ady.

Szczecin, środek nocy. Ada odbiera telefon od przerażonego Krystiana.
– Zabiłem… – słyszy.
Profilerka reaguje natychmiast – wsiada do samochodu i jedzie do niego. Krystian jest w szoku. Ada nie może się z nim porozumieć. Na łóżku leżą zwłoki kobiety, z którą się spotykał. Wszystko wskazuje na to, że to Krystian ją zabił. Ale on niczego nie pamięta. I nie wie, co tak naprawdę się wydarzyło.
Relacja Ady i Krystiana nigdy nie należała do łatwych. Teraz jednak staje się jeszcze bardziej skomplikowana…

Informacje dodatkowe o Obiecasz mi:

Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 2020-05-06

Kup książkę Obiecasz mi

Obiecasz mi - opinie o książce

Avatar użytkownika - Maggiewksiazkach
Maggiewksiazkach
Przeczytane:2021-09-14, Ocena: 6, Przeczytałam, Kryminał/sensacja ,

Ostatni tom zakończył się alarmowym telefonem Krystiana. Mężczyzna poinformował Adę, że chyba zabił Magdę. Kobieta rzuciła wszystko i pojechała do ukochanego. Krystian był w szoku, nie do końca rozumiał co się stało. Ada namówiła go na ucieczkę. Potem mieli dowiedzieć się kto i dlaczego to zrobił Krystianowi no i oczywiście samej zamordowanej Magdzie.

Policja rozpoczyna śledztwo. Równolegle Ada, Krystian i Przemek także próbują się dowiedzieć co się stało tamtej feralnej nocy. Nie jest to łatwe, bo policja ściga Krystiana jako głównego podejrzanego. Wilk musi kilkakrotnie zmieniać miejsca swoich kryjówek, co dodatkowo utrudnia tajne śledztwo. Kiedy znaleziono kolejną już kobietę brutalnie zgwałconą i zamordowaną, policja zaczęła brać pod uwagę, że to może nie być Krystian. Że ktoś może go wrabiać w tą serię brutalnych mordów.

Komu zależy na wrobieniu w te morderstwa właśnie Krystiana? Czy Ada uratuje ukochanego przed nieuchronnym więzieniem?

Książka tak jak poprzednie części napisana jest prostym i bardzo łatwo przyswajalnym językiem, przez co czyta się to super szybko. Akcja rozpoczyna się na samiutkim początku, potem tylko przyspiesza, żeby zakończyć się w sposób, którego przynajmniej ja nie przewidziałam. Czytając zastanawiałam się kto może wrabiać Krystiana. Wracałam myślami do poprzednich tomów, bo stwierdziłam, że odpowiedź musi tam gdzieś być. Wszystko było niejasne i nie mogłam jednoznacznie wskazać nikogo. Przez to czytałam ją jeszcze szybciej, żeby poznać kto to jest!!! Jak zwykle mało istotna z pozoru postać może wprowadzić największe zamieszanie w fabule.
Najbardziej podobało mi się, że Brzezińska w końcu połączyła Adę i Krystiana. Oboje zrozumieli, że się kochają, a ich wspólne chwile były nie tylko nasączone erotyzmem, ale także humorem. Wszystko było opisane w subtelny sposób, a z ich niektórych dialogów śmiałam się na głos, bo inaczej się nie dało. Uwielbiam tą parę.

Diana Brzezińska napisała naprawdę świetną serię i już nie mogę doczekać się kolejnego tomu, ponoć finałowego. Mam tylko nadzieję, że zakończenie będzie szczęśliwe, bo nie lubię czytać tragicznych zakończeń.

Kończąc zachęcam Was do przeczytania całej serii, bo to naprawdę rewelacyjnie napisane książki. To kryminalna historia, w której autorka ukryła nutkę romansu i erotyzmu, a także odrobinę humoru. To wszystko sprawia, że czyta się to z ogromną przyjemnością.

Polecam

Avatar użytkownika - aggusia
aggusia
Przeczytane:2022-01-27, Ocena: 5, Przeczytałam,

„Nic nie łączy tak jak zbrodnia”…

Ależ to były emocje!

Drugi tom skończył się w taki sposób, że oczekiwanie na trzeci byłoby katorgą. Na szczęście ja zaliczam się do tego grona szczęściarzy, którzy mogą przeczytać wszystkie części bez czekania.

W trzecim tomie akcja rozgrywa się głównie wokół Krystiana. Podkomisarz wpakował się w kłopoty, a w zasadzie został w nie wpakowany, i rozpaczliwie próbuje utrzymać się na powierzchni, walczy o swoje dobre imię nie przebierając w środkach. Jak zwykle. Nie jest to łatwe, bowiem dowody mówią przeciwko niemu. Obok niego murem stoi Ada, gotowa zrobić wszystko dla mężczyzny, którego kocha. Nawet kosztem samej siebie. „Bo miłość to lekkomyślność (…) Kocha, ryzykując wszystko i o nic nie prosząc”.

Ale pamiętać też trzeba, że Tequila i Bonnetti to duet doskonały więc co mogłoby się nie udać?

Do akcji wkraczają nowe postaci: komisarz Rafał Michalski, Gabi Sawicka i Łukasz Lis. Każde z nich ma swój cel w doprowadzeniu Krystiana pod sąd, każdym kierują inne pobudki. A do tego Gabi w sprawie Lisa łże jak pies :) W sprawie nie pomagają też dawne relacje łączące ją i prokuratora Wilka.

W tej części zostanie również mocno nadszarpnięty kręgosłup moralny prokuratora Wilka, który aktywnie uczestniczy w akcji ratowania swojego bliźniaka przed karą.

Książka była wyśmienita. Ten tom był jak jazda kolejką górską bez zabezpieczenia. Dostajemy tutaj bardzo duży wachlarz buzujących emocji różnego typu. Jest miłość, nienawiść, niepewność, złość, rozczarowanie i co tam jeszcze chcecie :)

Niemal przez całą fabułę towarzyszyło mi uczucie niepokoju, że wszystko co robią bohaterowie, zaraz się „wysypie”, a oni zostaną bez szans na wyjaśnienie sprawy.

Nie obyło się bez małych wpadek w związku z niektórymi prowadzonymi działaniami, ale jak wielokrotnie wspominam, książki, jeśli nie są na faktach, oceniam jako fikcję i przymykam oczy na niedociągnięcia, tym bardziej że nie na wszystkim się znam, a to co ja uważam za niedociągnięcie może być celowym zabiegiem autorki. Dobra, nie czepiam się :) były emocje i to mi wystarczy :)

Z tej powieści wynika jeszcze jedno: dobrze jest mieć brata bliźniaka. No cóż…, ja nie mam. Co więcej nie mam nawet siostry bliźniaczki, a tak sobie pomyślałam przeczytawszy „Obiecasz mi”, że może wypadałoby mieć? Bo w razie jakby co to można być sobą i nie sobą :)

Drugi najlepszy, w moim odczuciu, tom tetralogii Wilków.

Avatar użytkownika - zakochanawksiazk
zakochanawksiazk
Przeczytane:2022-01-12, Ocena: 6, Przeczytałem,

Ada otrzymuje od Krystiana dziwny telefon, nie waha się ani chwili i jedzie sprawdzić co się stało. Kiedy przyjeżdża na miejsce jest w szoku, jednak postanawia za wszelką cenę pomoc Krystianowi. Czy Wilk naprawdę zabił Magdę? Co wykaże śledztwo?

Poprzedni tom, czyli "Zaufasz mi" autorka zakończyła w taki sposób, że po prostu nie mogłam się doczekać dalszych losów Ady i Krystiana, na szczęście miałam już na półce "Obiecasz mi", więc w mig się za nią zabrałam. Poraz kolejny Diana zaskakuje mnie swoją pomysłowością i umiejętnością budowania napięcia oraz akcji, a sami bohaterowie w dalszym ciągu nic nie tracą na swojej autentyczności i charakterze,

Tym razem team Tequila i Bonnetti mają bardzo trudne zadanie, muszą dowieść, że Krystian jest niewinny i znaleźć sprawcę całego zamieszania. Podobało mi się to, że są tutaj również rozdziały z perspektywy osoby, która w tej historii tak naprawdę pociągała za sznurki i kartka po kartce odkrywałam razem z bohaterami coraz więcej szczegółów dotyczących prawdziwego sprawcy, dzięki czemu ta historia jest wciągająca, emocjonujaca oraz niejednoznaczna.

Autorka również skupiła się tutaj na rozwijającyn się uczuciu pomiędzy głównymi bohaterami, którzy udowadniają swoim zachowaniem, że są w stanie poświęcić dla dobra tej drugiej osoby bardzo dużo, niezależnie od konsekwencji.

Ciekawą postacią okazała się prokurator Gabriela Sawicka, która swoją osobą wprowadziła do tej powieści wiele świeżości i muszę przyznać, że polubiłam ta kobietę! Mam dla Was świetna informacje, w marcu ukaże się pierwszy tom serii o losach Garbieli. Jestem niezmiernie ciekawa jak potoczą się dalsze losy Czarneckiej i Wilka i już żałuję, że "Odejdziesz ze mną?" jest ostatnim tomem tej serii! A Wam polecam ją z całego serca!

Avatar użytkownika - niunia5001
niunia5001
Przeczytane:2021-09-21, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2021,

Polecam! Świetnia kolejna część :) szybko się czyta, wciąga od pierwszych stron, jest akcja, wątek, świetni bohaterowie:) czekam na część 4:) polecam , warto zagłębić się w lekturę książki:)

Jestem po 3 części i właśnie uświadomiłam sobie, że faktycznie lepiej jest czytać całą dostępną serię hurtem od razu.
Szczerze, po zaskakującym zakończeniu drugiego tomu miałam już swoje podejrzenia, które się poniekąd sprawdziły:)
Autorka w tej części nie daje ani bohaterom, ani czytelnikowi odetchnąć. Ciągle jest napięcie. Jak w „Ściganym” z Tommy Lee Jones’em:)
Ciekawa fabuła, pościgi, dużo zwrotów akcji i wątpliwości: kto, co, i dlaczego?
Poza tym już nie wiadomo komu można ufać- kto jest sprzymierzeńcem a kto wrogiem.
No i mamy dodatkowych bohaterów: prokurator Sawicką (byłą kochankę Przemka, która chce się zemścić na Wilku) oraz komisarza Michalskiego, który prowadzi sprawę morderstwa Magdy i pościg Krystiana.
Ufff... cóż to były za emocje! I to co się zaczęło rodzić między Adą i Krystianem w obliczu niebezpieczeństwa...No ten ich zespół jest rewelacyjny - prawdziwa Tequila i Bonetti:) Uwielbiam tę parę (No i oczywiście Przemka na dokładkę - taki bohaterowy „trójkącik” :-P).
Jestem zdecydowanie na tak. Polecam. Czekam na kontynuację i cieszę się, że zakończenie tej części daje czytelnikowi chwilę by odsapnąć, bo choć autorka pozostawia parę wątków otwartych, to jednak spora ich część jest już ostatecznie zamknięta:)
Wielkie brawa dla Pani Brzezinskiej za to napięcie, które sprawia, że bardzo ciężko jest się oderwać od lektury. Ocena 6/6.

Książka przeczytana w ramach wyzwania "Olimpiada czytelnicza 2020" org.przez Pośredniczkę książek.

Avatar użytkownika - czyczytasz
czyczytasz
Przeczytane:2020-05-08, Przeczytałam,

"Obiecasz mi” to trzecia część serii kryminalnej o losach podkomisarza Krystiana i profilerki Ady. Tym razem Ada stanie przed trudnym wyborem pomiędzy uczuciami do Wilka a własnym sumieniem. Mężczyzna dzwoni do niej w środku nocy i wyznaje, że chyba kogoś zabił. Ada bez zastanowienia postanawia pomóc Krystianowi. Jednak jak bardzo będzie w stanie nagiąć sumienie aby ochronić przyjaciela ? I co tak naprawdę wydarzyło się tej nocy … Czy Krystian zabił ?
„Obiecasz mi” kusi nas szokującym opisem na okładce i przyznaję, że czekałam z niecierpliwością na jej premierę. Po lekturze ostatniego tomu moja ciekawość odnośnie losów Ady i Krystiana sięgała zenitu więc kolejną część pochłonęłam niemal w jeden wieczór. Autorka po raz kolejny nie zawiodła i przygotowała dla naszych bohaterów mnóstwo przeszkód, przygód i zwrotów akcji. Relacja Ady i Krystiana wchodzi na inny etap i obecna sytuacja będzie świetnym sprawdzianem dla ich uczuć. Książkę czyta się bardzo szybko a lekki i przystępny język autorki pozwala płynąć przez historię bez zatrzymania. Nie ukrywam, że to właśnie styl w jakim napisane są książki powoduje, że tak bardzo wpisują się w mój gust. Zazwyczaj wolę dużo mocniejsze lektury ale dla tej serii zawsze zrobię wyjątek. Bardzo udane i wyważone połączenie romansu, literatury obyczajowej i kryminału po raz kolejny zdobyło moje serce i nie ukrywam, że ponownie czekam na więcej. Serdecznie zachęcam Was do sięgnięcia po najnowsza książkę Diany Brzezińskiej i gwarantuję, że będzie to bardzo przyjemne doświadczenie.

Avatar użytkownika - al-ks
al-ks
Przeczytane:2024-03-18, Ocena: 5, Przeczytałam,
Zaufasz mi
Diana Brzezińska0
Okładka ksiązki - Zaufasz mi

Policja w Szczecinie znów ma pełne ręce roboty. Miastem wstrząsają wiadomości o kolejnych samobójstwach. Życie odbiera sobie młody chłopak wychodzący na...

Nie oskarżysz mnie
Diana Brzezińska0
Okładka ksiązki - Nie oskarżysz mnie

W Trzeszczynie odkryto zbiorową mogiłę. Sprawa zostaje powierzona Gabrieli Sawickiej. Wszystkie ofiary to mężczyźni w wieku od 30 do 50 lat. Jednak jest...