Publikacja jest przeznaczona dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi - z niepełnosprawnością intelektualną, niepełnosprawnościami sprzężonymi i innymi deficytami rozwojowymi. Można ją wykorzystać w przedszkolach i szkołach specjalnych, klasach integracyjnych i oddziałach edukacyjno-terapeutycznych oraz podczas zajęć korekcyjno-kompensacyjnych. Może mieć również zastosowanie jako materiał przygotowujący do edukacji wczesnoszkolnej, czyli w przedszkolach masowych. Została opracowana z myślą o pracy zarówno z całym zespołem, jak i w trakcie zajęć indywidualnych. Karty mogą posłużyć także rodzicom do pracy z dziećmi w domu. Zróżnicowany stopień trudności zadań umożliwia uczniowi samodzielne ich wykonanie, a nauczycielowi - wybór i dopasowanie ćwiczenia do potrzeb i możliwości wychowanka.

Materiał zawiera zadania dotyczące:

rozwijania umiejętności myślenia operacyjnego utrwalania obrazu graficznego cyfr utrwalania znajomości liczb w zakresie 20 utrwalania podstawowych działań arytmetycznych utrwalania podstawowych umiejętności kodowania i dekodowania.

Informacje dodatkowe o Obliczanie i kodowanie. Materiały na zajęcia rewalidacyjne i korekcyjno-kompensacyjne dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi:

Wydawnictwo: Harmonia
Data wydania: 2024-04-23
Kategoria: Pedagogika

Kup książkę Obliczanie i kodowanie. Materiały na zajęcia rewalidacyjne i korekcyjno-kompensacyjne dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi

Dodaj cytat

Małgorzata Krukowska0
Okładka ksiązki - Poznaję i rozumiem świat. Część 4. Karty pracy dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną, dla przedszkoli i zespołów rewalidacyjno-wychowawczych

Jest to jedna z części serii Poznaję i rozumiem świat. Cała seria składa się z 4 teczek i przewodnika dla nauczyciela. Komplet Poznaję i rozumiem świat...

Małgorzata Krukowska0
Okładka ksiązki - Ja i moje otoczenie. Część 3. Karty pracy dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną

Karty pracy powstały z myślą o nauczycielach i terapeutach pracujących z uczniami z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska