Oblicze diabła

Tom 3 cyklu Dziedzic podziemia

Trzeci tom serii mafijnej, której akcja rozgrywa się w Warszawie!

Miłość do diabła nie jest łatwa, ale czasem serce nie pozostawia wyboru.

Związek Catriony i Grigoriya nadal jest skomplikowany. Wszystko, co się dookoła nich dzieje, skutecznie ich rozdziela. Jakby tego było mało, kiedy nie są razem, ktoś czyha na życie Catriony. Dziewczyna omal nie ginie w zamachu.
Tymczasem Grigoriy chce zapewnić jej ochronę. W tym celu wylatuje do Włoch, aby spotkać się ze Starszyzną i walczyć o spokojną przyszłość Catriony. Nie cofnie się przed niczym, żeby dziewczyna w końcu była bezpieczna.

Jednak w cieniu tych wydarzeń wychodzą na jaw kolejne sekrety. Okazuje się, że przeszłość Catriony i Grigoriya jest zasnuta mgłą.
Będą musieli znaleźć w sobie ogromną siłę, by zawalczyć o to, co dla nich najważniejsze. Ale czy ludzie z ich otoczenia na to pozwolą?

Informacje dodatkowe o Oblicze diabła:

Wydawnictwo: NieZwykłe
Data wydania: 2021-04-14

Kup książkę Oblicze diabła

Oblicze diabła - opinie o książce

Ani Catriona ani Grisza nie spodziewali się tego jak skomplikuje się ich życie. Mężczyzna by zapewnić ukochanej ochronę udaje się do Włoch na spotkanie ze starszyzną. Nie jest świadomy intrygi, które związała się wokół niego. Tymczasem Cartiona odkrywa kolejne tajemnice, które mogą mieć niebagatelny wpływ na jej związek z Griszą. Kiedy ostatnia z nich wychodzi na światło dzienne nic już nie jest takie samo.
Tym razem autorkę kompletnie poniosła fantazja. W pewnym momencie nie wiedziałam czy to dobrze czy wręcz przeciwnie. Niejednokrotnie zastanawiałam się czy powinnam z tego powodu śmiać się czy płakać. Wszystko to co do tej pory wiedzieliśmy o świecie Kiski i Griszy zostało odwrócone do góry nogami.
Nie da się powiedzieć, że akcji książki Dziedzic podziemia. Oblicze diabła grozi stagnacja czy fabuła jest łatwo przewidywalna. Zdecydowanie tak nie jest, ale taka mnogość zmian z jaką spotkałam się w niniejszej książce działała na jej niekorzyść. Niektóre sekrety, które ujrzały światło dzienne były tak osnute absurdem, że aż raziło to po oczach. Kolejną kwestią, która drażniła były liczne ataki na Catrionę. Co najdziwniejsze z każdego z nich wychodziła niemal bez szwanku. Natomiast w ich wyniku często ginęli jej bliscy lub współpracownicy. Kilkukrotnie okazywało się, że zamachach maczały palce osoby z jej otoczenia. Do tej pory zastanawiam się czemu ten zabieg miał służyć.
Dziedzic podziemia. Oblicze diabła to książka, która zawiodła mnie na całej linii. Moim zdaniem była najsłabszym ogniwem cyklu Dziedzic podziemia. Zastrzeżeń nie mam jedynie do warsztatu autorki i dynamiki fabuły. Sama treść w pewnych momentach była niesamowicie absurdalna. Zmiany goniły zmiany a te były poganiane zdradami i zabójstwami. Jak zwykle drażniło mnie zachowanie Griszy. W dalszym ciągu traktował Catrionę niczym rzecz. Wkurzało mnie także jego rozbuchane ego, które w tej części uzyskało niebotyczne rozmiary. Pomysł na tę część był całkiem ciekawy, ale wykonanie wypadło słabo. Ta część kompletnie mnie do siebie nie przekonała.

Szept diabła
Monika Nerc0
Okładka ksiązki - Szept diabła

Pierwszy tom serii mafijnej, której akcja rozgrywa się w Warszawie! Mafia, krew i pieniądze. Tylko to się dla niego liczy. Ludzie bali się wypowiadać...

W ramionach mafii
Monika Nerc0
Okładka ksiązki - W ramionach mafii

Mafijny romans wypełniony nieokiełznanym pożądaniem. W trakcie ucieczki przed policją Mojra włamuje się do przypadkowego mieszkania, gdzie trafia na...