W ramionach mafii

Mafijny romans wypełniony nieokiełznanym pożądaniem.

W trakcie ucieczki przed policją Mojra włamuje się do przypadkowego mieszkania, gdzie trafia na imprezę gangu motocyklowego. Pod wpływem impulsu dołącza do pokerowej rozgrywki. Jej przeciwnikiem okazuje się Vincenzo Gambino - mroczny książę podziemia, który zapewnia bogatym najbardziej grzeszne rozrywki. Nazywają go Złotoustym, a w jego żyłach płynie podstęp i pożądanie. Mojra zrobi wszystko, żeby z nim wygrać. Gotowa jest postawić na szali nawet swój ukochany motocykl. Nie wie jednak, że dla niej to dopiero początek niebezpiecznej gry. Złotousty, który pod nieobecność starszego brata rządzi całym półświatkiem, wciąga ją w układ, który z każdą chwilą bardziej się komplikuje. Do tego w Warszawie pojawia się zagadkowa grupa spod znaku złoto-czerwonego Feniksa.

"Duszny klimat warszawskich ulic, brudne mafijne porachunki oraz uczucie, które wybucha tam, gdzie absolutnie nie powinno go być. Naładowana emocjami historia, którą pochłania się z wypiekami na twarzy. Polecam!" K.C. Hiddenstorm, autorka cyklu "Nieczyste zagrania"

"Monika Nerc pcha nas prosto w objęcia mafii. Moje drogie, nie będziecie chciały się z nich uwolnić.

Polecam gorąco" Agnieszka Siepielska, autorka cyklu "Synowie zemsty"

Informacje dodatkowe o W ramionach mafii:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2022-05-04
ISBN: 9788328720985

Tagi: Romans erotyczny

Kup książkę W ramionach mafii

W ramionach mafii - opinie o książce

Avatar użytkownika - marta_czyta
marta_czyta
Przeczytane:2022-05-25, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,

“W ramionach mafii“

Kolejny romans mafijny na moim profilu. Jednak inny, przez wzgląd na głównego bohatera. Czym Vincento Bambino różni się od pozostałych bohaterów takich książek ?

"Zawsze unikałam dwóch osób. Braci kroczących dumnie po ulicach Warszawy. Jeden z nich mianuje się Rosyjskim Diabłem i trzyma wszystkich w ryzach. Jest niczym mroczny król, a drugi nosi przezwisko Złotousty i zapewnia najbardziej grzeszne rozrywki w mieście."

I właśnie Złotousty, uosobienie grzechu, książe przestępczego półświatka, mimo, że wywołuje przerażenie nie jest takim potworem jakim się wydaje. Mężczyzna niezmiernie inteligentny, przebiegły, jednak stroni od przemocy, nie znosi krwi i brutalności. Właściciel ekskluzywnego Domu publicznego, który darzy swoje pracownice szacunkiem i stara się zapewnić im jak najlepsze warunki. Ewidentnie nietypowy mafiozo, czyż nie ?Jaką skrywa tajemnicę ten intrygujący mężczyzna?

Mojra też nie jest typową bohaterką jak na ten gatunek. Nie jest zniewalająco piękna choć też nie brzydka lecz przez swoją chorobę, nie brakuje jej kompleksów. Przyzwyczaiła się wręcz do zniesmaczonych spojrzeń postronnych osób i skrywa swoje niedoskonałości pod ubraniami i makijażem. Mimo, że jak ognia unikała braci Bambino, traf chciał, że tej felernej nocy nie tylko spotkała się ze Złotoustym ale i ...przegrała z nim w karty. Jaki teraz ma dług do spłacenia? Co z tego wyniknie ?

Przyznam, że były chwile gdy już byłam przekonana, że ta książka mnie niczym nie zaskoczy. Ot, zwyczajny romans gdzie ona wyciąga go z mroku jakim się otoczył. Jednak książka okazała się bardziej skomplikowana i zaskakująca niż się spodziewałam. I pełna skrajnie różnych bohaterów, gdzie każdy wyróżnia się czymś wyjątkowym.

Sam Złotousty to postać złożona i jak już wspominałam, intrygująca. Zawsze o krok przed innymi, wszystko ma doskonale przemyślane i zaplanowane. Twarz pokerzysty, nie wyrażająca uczuć i emocji, jednak tego co w środku szaleje nie spodziewa się nikt. Mężczyzna ma za sobą traumatyczne doświadczenia. Tych dwoje z pozoru zupełnie do siebie nie pasuje jednak mogą być swoim wybawieniem.

Choć Vincento irytuje Mojre, co krok udowadnia, że nie jest wart jej zaufania, że będzie nie tylko dla niej zagrożeniem ale i rozczarowaniem, tego co spotka ich na koniec, nie spodziewałam się zupełnie.

Poza tą dwójką w książce wyraźnie wyróżniają się postaci : przejawiającej magiczne zdolności, przyjaciółki Mojry - Indigo, pana Ziółkowskiego - wyjątkowego staruszka, który bez wątpienia potrafi rozbawić , Zorana - bestii uwielbiającej gwałty i tortury oraz Rodion - chłopiec, w którym Złotousty chyba dostrzega młodego siebie i stara się go uratować i otoczyć opieką co nie jest proste. Ale może z pomocą Mojry się uda ?

Ta kombinacja bohaterów nadaje barw tej mrocznej historii i dzięki nim staje się ona jeszcze bardziej niezwykła. Dodajcie do tego wątek tajemniczych morderstw z Feniksem w tle i gdy rozwiązanie tej zagadki uznacie za oczywiste, bądźcie przygotowani na coś czego zupełnie się nie spodziewaliście. Bo tu nie ma nic oczywistego. Są chwile chaosu gdy nie do końca rozumiałam co autorka chce przekazać czytelnikowi, ale to może ja się zamotałam 🤔 sama nie wiem 😅

Jakby nie było , końcowy efekt był zdecydowanie efektem wow i bardzo mi się podobało to co otrzymałam. Kolejna książka, która zostanie w pamięci na dłużej. Wg mnie nie należy do tych, które stają się nieistotne zaraz po przeczytaniu ostatniej strony. Polecam serdecznie i dziękuję Monice Nerc za egzemplarz oraz tę dawkę emocji ❤️

Avatar użytkownika - samotniewsrodksi
samotniewsrodksi
Przeczytane:2022-05-01, Ocena: 5, Przeczytałem,

"Stoję jeszcze przez chwilę i rozmyślam o tym, że każdy z nas nosi na barkach jakieś brzemię, które czasami swoim ciężarem przyciska nas tak mocno do ziemi, że nie możemy odetchnąć bez bólu. Nieważne, jak zaciekle walczymy, po prostu jesteśmy na przegranej pozycji. I nic tego nie zmieni. "-fragment książki

Mojra to młoda kobieta, która ukrywa swoje tajemnicze zajęcie pod osłoną nocy. W momencie, gdy może ono zostać odkryte, dziewczyna zmuszona jest do ucieczki. Przypadkowo znajduje schronienie w mieszkaniu, w którym odbywa się impreza gangu motocyklowego. Słuchając intuicji zasiada do gry w pokera, która okazuje się totalną klęską. Dziewczyna przegrywa wszystko, co posiada, ale nie wie jeszcze, że to tylko nic nieznaczące, materialne ochłapy, ponieważ przegrać może o wiele więcej. Samą siebie... Zwłaszcza, że jej przeciwnikiem jest on- Vincenzo Gambino- mroczny książę podziemia. Czy Mojra ma jakiekolwiek szanse na to, by wygrać?

Jestem zaskoczona tą książką. Na całe szczęście pozytywnie 🤷‍♀️😉Wciągnęłam się w czytanie od pierwszych stron i czekałam na jakieś gorące i namiętne sceny, ponieważ Autorka ma umiejętność ich opisywania. Czytam i czytam, scen nie ma, ale za to jest układ zawarty pomiędzy bohaterami i pożądanie rosnące z każdym ukradkowym spojrzeniem, elementem odsłaniającym drugą osobę. Tym fragmentem, który obnaża duszę. Podobała mi się ta swoista gra, którą Vincenzo uraczył Mojrę. Czułam się tak, jakbym sama była jej członkiem.
Oprócz fascynującej relacji głównych bohaterów, Autorka nie pozwala się oderwać od fabuły książki za pomocą brudnych mafijnych porachunków. Z wydarzeń i wspomnień Vincenza tworzy układankę, którą rozwiązujemy krok po kroku. Jest to zawiła droga usypana ludzką chciwością, ambicją i zemstą, która płynie strumieniem we krwi. Porusza również temat transportu i handlu narządami, struktury gangów, czy korupcji służb mundurowych. A wszystko to dzieje się na ciemnych i dusznych ulicach Warszawy.
Bardzo ciekawą osobą okazał się Vincenzo vel Złotousty. Jest chyba jednym z najgorszych przeciwników, na jakich można trafić. Spokojny, skupiony, cierpliwy, inteligentny, kryjący się za maską, na której nie widnieją żadne emocje. Bardzo intrygujący facet, który za jedyną i największą siłę uważa intelekt, a nie fizyczność. Mafia, krew, intelektualne zagrywki, warszawskie podziemie i miłość, która pojawia się pośród czynów o niej świadczących, a nie za pomocą słodkich słówek, które mogą okazać się wierutnym kłamstwem.
PS. Moje serducho podbił pan Ziółkowski, który okazał się niezłym ziółkiem😉 Jego zamiłowanie do pewnego zielska, a także sarkastyczne poczucie humoru było zabawną przygodą.

W mojej domowej biblioteczce przybyła kolejna pozycja z tak lubianego przeze mnie romansu mafijnego. Okładka książki wpada w oko i zachęca do sięgnięcia po nią.

Co do lektury, to okazała się naprawdę świetną, pasjonującą historią, która wciągnęła mnie bez reszty, zaintrygowała i dostarczyła wiele wrażeń oraz emocji. Uwielbiam warsztat pisarski autorki, która za sprawą lekkiego i przystępnego pióra stworzyła niebanalną, znacznie różniącą się historię od tych mi do tej pory znanych, którą pochłonęłam na raz w ekspresowym tempie.

Mojra to atrakcyjna, żywiołowa i nieokiełznana dziewczyna z kompleksami, bolesnymi problemami, uzależniona od jazdy na motorze i hazardu. Uciekając przed policją przypadkowo włamuje się do mieszkania, w którym trwa impreza gangu motocyklowego. Przekonana o swoim szczęściu, zasiada do pokerowej rozgrywki z Vincenzo Gambio,
który pod nieobecność swego brata objął rządy w półświatku warszawskim. Mojra przegrywa ze „Złotoustym” i traci nie tylko ukochany jednoślad, ale również musi spłacić pozostały dług. Wściekła lecz honorowa dziewczyna wciągnięta zostaje w niebezpieczny świat pełen krwawych i brutalnych porachunków grup przestępczych.

Czy bohaterce uda się spłacić to co przegrała? Czy jej niechęć i pogarda do Vincenzo kiedykolwiek ulegnie zmianie? Jakie relacje będą między tą dwójką? Czy ich tajemnice i demony z przeszłości zostaną odkryte i przezwyciężone?

Jestem usatysfakcjonowana przeczytaną lekturą, która porusza wiele ciekawych i trudnych tematów. Prostytucja, choroba, koszmarne dzieciństwo, zemsta, krwawe porachunki mafijne, wstydliwe sekrety to tylko czubek góry lodowej i przedsmak tego co znajdziecie na łamach kart.

Fabuła jest świetnie poprowadzona i dynamiczna co sprawia, że adrenalina niebezpiecznie wzrasta, krew pulsuje w skroniach, a w głowie pozostaje totalny chaos. Pełne okrucieństwa sceny wstrząsają i wzbudzają ogrom odczuć.

Nie zabraknie też iskrzenia i aż namacalnej chemii między wspaniałe wykreowanymi postaciami. Ich początkowo nienajlepszej relacje zmieniają się w namiętny i pełny uniesień romans, który powoli dojrzewa i zmienia wszystko.

Myślę, że chętnie sięgniecie po książkę!

Avatar użytkownika - zakochanawksiazk
zakochanawksiazk
Przeczytane:2022-05-11, Ocena: 4, Przeczytałem,

Mojra uciekając przed policją włamuje się do mieszkania, gdzie akurat odbywa się impreza gangu motocyklowego. Kobieta dołącza się do pokera, w jej przeciwnikiem jest Vincenzo, książę podziemia nazywany Złotoustym. Mojra za wszelką cenę chce wygrać z mężczyzna, jest gotowa postawić nawet swój motocykl. Okazuje się, że to dopiero początek niebezpieczeństw jakie czyhają ja Mojrę. Jaki układ zaproponuje kobiecie Vincenzo? Czy Mojra poradzi sobie w mafijnym świecie?

To moje drugie spotkanie z twórczością autorki, poprzednim razem czytałam pierwszy tom serii #dziedzicpodziemia, ale z tego co pamiętam nie bardzo książka przypadła mi do gustu. Postanowiłam poraz kolejny sięgnąć po książkę autorki, ponieważ zaintrygował mnie jej opis i byłam ogromnie ciekawa jak potoczą się losy Mojry i Vincenzo. Autorka ma lekkie i przyjemne pióro, co przyczyniło się do tego, że książkę przeczytałam w niespełna dwie godziny. Fabuła książki została w ciekawy sposób nakreślona i muszę przyznać, że wyciągnęłam się w tą historię już od pierwszych stron. Książka napisana jest z perspektywy obojga bohaterów, co sprawia, że możemy ich zdecydowanie lepiej poznać, dowiedzieć się co czują, myślą. Oboje polubiłam od samego początku, ale to postać Vincenzo zdecydowanie bardziej przypadła mi do gustu, został nawet dobrze wykreowany. Relacja pomiędzy głównymi bohaterami również została w fajny sposób przedstawiona, dostarczają oni z pewnością czytelnikowi wielu emocji. Akcja w tej powieści pędzi jak szalona, więc nie ma nawet chwili na nudę, czasami miałam nawet wrażenie, że dzieje się tutaj trochę za dużo. W książce znajdziemy szereg tajemnic, intryg, wiele zwrotów akcji, których kompletnie się nie spodziewałam oraz wiele niebezpieczeństw czyhających na bohaterów, które tylko wzmagają ciekawość czytelnika i sprawia, że serce przyspiesza. To idealna historia na fanów mafijnych romansów. Moja ocena to 7/10.

Avatar użytkownika - Grazyna_a_czyta
Grazyna_a_czyta
Przeczytane:2022-05-10, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Jak wiecie, Monika Nerc jest jedną z moich ulubionych autorek. Nie mogłam się doczekać kolejnej historii spod jej pióra, więc, gdy oficjalnie pojawiła się informacja o wydaniu przez Grzeszne Książki historii Vincenza, skakałam wręcz z radości.

Mojra w czasie ucieczki przed policją trafia przez przypadek do mieszkania, w którym Piekielne Wilki urządzają imprezę. Nie spodziewała się, że uwielbiany przez nią poker doprowadzi do postawienia na szali jej ukochanego motocyklu, ale i przykuje uwagę jedynej osoby, której dziewczyna wie, że powinna się wystrzegać. Czy uchroni siebie i swoje serce przed Vincenzo?

Mojra to młoda, nieco zbuntowana kobieta, której przeszłość nie oszczędzała. Gdy na jej drodze staje Vincenzo – nic już nie będzie takie jak było. Autorka nie szczędzi nam tu zawiłości, pożądania i walki z własnymi słabościami. Vincenzo Gambiano, nie bez powodu zwą go Złotoustym. Sprawi, że powierzysz mu wszystkie swoje sekrety. Choć główna bohaterka usilnie walczy z uczuciami, jakie wzbudza w niej obecny władca podziemia, nie jest odporna na jego urok. Jej opór sprawia, że mężczyzna ma tym większą motywację do uwiedzenia kobiety. Co jednak kryje się za jego działanie? Jakie motywy nim kierują?  Nie braknie nam tu niewiadomych, wraz z bohaterką chodzimy po omacku wyciągając rozmaite wnioski, tylko czy słuszne? Wątek mafijny mamy tutaj w pełnej krasie, działania Feniksa sieją zniszczenie, przelewają krew. Kto stoi za brutalnymi atakami w stolicy?

Nie zabraknie nam tu postaci Staruszka, którą uwielbiam, a która wprowadza zarówno nutkę humoru jak i chaosu w historię bohaterów. Również postacie drugoplanowe są ciekawie wykreowane, zwłaszcza przyjaciółka Mojry, Indigo. Ta dziewczyna dodaje szczyptę magii, ale i mroku.

Choć moje serce należy do Grigorija, to Vincenzo również ma w nim swoje miejsce. Po Serii „Diabeł podziemia” nie wyobrażałam sobie nawet przejść obojętnie obok „W ramionach mafii” i nie żałuję tego okresu wyczekiwania. Zakończenie z pewnością zaskakuje, wbija w fotel – bo takiego obrotu spraw chyba nikt się nie spodziewał. To kolejna książka autorki, która zagości na stałe w mojej biblioteczce, a do której bez wątpienia wrócę.

💛🖤💛RECENZJA💛🖤💛

„Przyglądam się jego twarzy, wypatruje emocji i nie mogę uwierzyć, że pozwalam mu na traktowanie mnie jak bezwartościowej marionetki, spełniającej wszelkie jego zachcianki bez słowa sprzeciwu. Nałożył mi na dłonie oraz stopy kajdany, które nie pozwalają się ruszać nawet o milimetr”

Mojra Zwara, której niepokorna dusza, miłość do przekraczania prędkości na swoim ukochanym ścigaczu i malarska pasja, którą realizuje i wyraża, zdobiąc mury swoim zakazanym graffiti, w jeden wieczór wpada w ogromne tarapaty trafiąc na imprezę motocyklowego gangu „Piekielne Wilki”.
Tej nocy, ryzykując grę z Vincenzo Gambino, gorącego i niebezpiecznego przywódcy wilków, którego wszyscy znają jako Złotousty, pan warszawskiego podziemia i właściciel najekskluzywniejszego erotycznego klubu w mieście, gdzie można zaspokoić prawie każdą wyuzdaną fantazję, wpada w ogromne tarapaty, a jej i tak już skomplikowane życie, komplikuje się jeszcze bardziej.
Zostając dłużniczką Gambino, musi być na jego każde zawołanie, spełniać każdą zachciankę i wykonywać najniebezpieczniejsze zadania.
Jednocześnie próbuje ustrzec się przed jego urokiem, i pożądaniem, które budzi się także u niej.
Relacja tych dwoje z dnia na dzień staje się co raz bardziej zażyła, a jednocześnie dziewczyna, nie daje sobie w kaszę dmuchać i bez strachu wyraża niechęć do poczynań Vincenzo.
Tłem to tej zagadkowej relacji, są poczynania niejakiego Feniksa, który, z niewiadomych powodów próbuje zniszczyć Gambino. Zgliszcza i okrutne posunięcia do jakich się dopuszcza wzbudzają niepokój nawet u takiego twardziela jak Złotousty, a niemoc i bezsilność uruchamia najgorsze instynkty.
Ale czy uda się dopaść zdrajców i uzyskać odpowiedzi na nurtujące wszystkich pytania?
A przede wszystkim czy uda się odpędzić demony przeszłości, które zadręczają, nie tylko głównych bohaterów.
Wow, co tu się wyrabia, o tak mrocznej Warszawie dawno nie czytaliście.
Ta historia rozłoży was po prostu na kawałki.
Główni bohaterowie i ich dziwna, choć fascynująca relacja i ci drugoplanowi, których mamy nie mało, aż czasami można się pogubić.
Nie mniej jednak, na tle tego wszystkiego to Mojra i Vincenzo wiodą prym.
Jednak chyba najbardzej wstrząsnęło mną dzieciństwo Gambino i tego co przeżył prawie od chwili narodzin, a co miało niemały wpływ na jego obecne życie.
Mrok, który się tu kryje i zatrważające rzeczy o których przeczytacie, mogą Was przerazić, zniesmaczyć i wstrząsnąć. Przemoc, zepsucie, rozpusta, ale też trudny temat znęcania się nad ludźmi, ale też dziećmi. Ale w tym mafijnym świecie niestety tak jest, walka o władze, wpływy i regulowanie długów z przeszłości, to zawsze niesie za sobą wiele ofiar i zniszczeń.

Gorąco polecam!

Za książkę do recenzji dziękuję wydawnictwu Muza ❤

Mojora uwielbia tworzyć na murach, jednak jej graffiti nie są takie zwykłe. Za każdym razem chce coś przekazać, porusza nimi niełatwe dla wielu ludzi tematy. Pewnej nocy, kiedy akurat tworzyła, natknęła się na policję. Nie ma najmniejszego zamiaru dać się złapać, uciekając, ukrywa się w pewnym budynku i jak się okazuje, trafia na imprezę znajomego gangu motocyklowego - Piekielne Wilki. Teraz już jest bezpieczna, no może nie do końca, bo odbywa się tam gra w karty, a ona ma z tym problem. Niestety nie jest na tyle silna, aby sobie odmówić, tym bardziej, kiedy jej przeciwnikiem jest sam Złotoustny. Wtedy jeszcze nie wie, jak wiele zmieni ta jedna decyzja.
Tym razem kobieta przegrywa, na dodatek nie tylko całą gotówkę, ale również ukochany motor. Jednak to tylko początek jej problemów, a jednocześnie znajomości z księciem podziemia. Jak się niedługo później okazuje, Mojora ma dług wobec Złotoustnego, a on nikomu nie daruje. Mężczyzna ma już swój plan i nie pozwoli, aby ktoś go zepsuł. Na dodatek zaczynają się dziać dziwne rzeczy, giną kobiety związane z klubem Gniazdo Rozpusty, a jedyny trop, jaki ma to znak Feniksa. Czy odkryje kto za tym stoi? Jak potoczą się losy Mojory? Co połączy ją ze Złotoustym? Czy kobieta odzyska swój motocykl?

Romans mafijny zupełnie inny niż wszystkie i mnie zdecydowanie się spodobał. Książkę czytało się szybko, mnie wciągnęła od pierwszych stron i nie pozwoli się od siebie oderwać aż do ostatnich. To książka pełna mafijnych porachunków, tajemnic, sekretów, namiętności. Ja nie domyślałam się dość długo kto za tym wszystkim stoi. Akcja dość szybka, z ciekawymi zwrotami. Podczas czytania książki towarzyszyło mi dość dużo różnych emocji.

Bohaterowie według mnie dość dobrze wykrewoni.
Mojra to młoda kobieta, która raczej trzyma się w cieniu. Mieszka ze zwariowaną przyjaciółką, u której również pracuje. Z jednej strony jest skryta, czasem zamknięta w sobie, z drugiej potrafi pokazać pazurki. Nawet ją dość polubiłam.
Vincenzo, książę podziemia zwany Złotoustnym. Jest mężczyzną, który doskonale manipuluje innymi, sieje strach, chociaż nie jest tak bardzo brutalny, jak większość ludzi mafii. Jemu wystarcza wiedza, haki na innych, które dokładnie wie jak wykorzystać, aby stać na szczycie. Potrafi rozszyfrować każdego, kłamstwem się brzydzi i mało delikatnie za nie każe. To bohater, któremu lepiej nie wchodzić w drogę.

„W ramionach mafii” to książka, która mnie bardzo się podobała i z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Avatar użytkownika - Anitka_170
Anitka_170
Przeczytane:2022-05-09,

Hej, wiecie że dziś premiera "W ramionach mafii" Moniki Nerc 😁 każdy kto śledzi Monikę, zna serię Dziedzic Podziemia 😉 dziś przychodzę do Was z historią Złotoustego.

Złotousty to inaczej Vincento Gambino, który pod nieobecność brata rządzi światem podziemia. Prowadzi klub Gniazdo Rozpusty gdzie spełnia najskrytsze pragnienia swoich klientów. Przed nim nic ani nikt się nie ukryje. Nie został stworzony do stałego związku tylko do romansów. Wykorzystuje seks jako środek do swoich celów. Lecz czy pod tą maską może skrywać się człowiek z uczuciami? Wszystko zmienia się z chwilą poznania dziewczyny Mojry. Fascynuje go i chce ją zdobyć. Nadarza się okazja do schwytania dziewczyny w pułapkę, gdy ta przegrywa z nim w karty swój ukochany motocykl. Gra się dopiero zaczęła.

Mojra po nocach zajmuje się niezbyt legalną rzeczą 🤫 gdy ucieka przed policja trafia na imprezę Piekielnych Wilków z gangu motocyklowego. Okazuje się iż są to jej dobrzy znajomi. Dziewczyna nie jest taka niewinna jak nam się wydaje. Ma swój nałóg którym są karty. I to właśnie w karcianej rozgrywce poznaje księcia podziemia czyli Vincenta. Na domiar złego przegrywa swój motocykl i jest w stanie zrobić wszystko aby go odzyskać. Złotousty proponuje jej układ. Czy się zgodzi? I przede wszystkim jak na tym wyjdzie? 😅

Jak tylko usłyszałam, iż powstała osobna historia o Złotoustym to musiałam ją poznać. Ta postać jest taka skryta i wielce nieprzewidywalna że to się w głowie nie mieści. W książce możemy dokładnie poznać jego myśli i metody działania. Monika bardzo dobrze go wykreowała i pozwoliła nam się z nim bliżej zapoznać. Bardzo szybko wciąga historia i nie mogłam się oderwać od czytania. Wszystko jest tak ułożone iż nie jesteśmy w stanie przewidzieć kolejnych ruchów bohaterów 🤔🙈 A zakończenie jest zaskakujące i nie spodziewałam się takiego. Podobało mi się również wplecenie bohaterów z histori Grigorija. A zwłaszcza do gustu przypadł mi Pan Ziółkowski 😅 już wiem skąd ma takie nazwisko 🤣🤣

PS Autorko mam nadzieję że kolejna historia będzie o Zoranie. 😈😈

"W ramionach mafii" Moniki Nerc to pełen intryg, niebezpiecznych układów i podwójnej gry romans mafijny.

Vincenzo Gambino "Złotousty" to on rządzi podziemnym światem prostytucji w Warszawie. Jego metody działania są inne, niż większości mafiozów. Ten gangster potrafi odkryć wszystkie tajemnice przeciwnika by później go szantażować. Więc gdy Mojra rozpoczyna z nim grę, może przegrać nie tylko swój motor, jak również zagrożone jest też jej serce i godność.

Czy spotkanie tych dwoje było świetnie zaplanowaną intrygą? A może to czysty przypadek ?

Bardzo spodobała mi się ta książka. Jest całkiem inna, niż to, co do tej pory czytałam.

Sama postać Vincenzo wzbudziła moje ogromne zainteresowanie. Jest przebiegłym manipulantem, który potrafi rozgryźć przeciwnika w ułamku sekundy. Nic się przed nim nie ukryje. Każde, nawet najdrobniejsze kłamstwo wyłapie i wyciągnie z tego konsekwencje. A jego przeszłość... Po prostu włos jeży się na głowie przez co musiał przejść będąc dzieckiem.

Autorka w tą powieść wplątała niesamowicie wciągające kłamstwa, intrygi, tajemnice, morderstwa oraz miłość, która nie miała prawa się narodzić. Nie zabrakło akcji, która pędzi z rozdziału na rozdział zaskakując czytelnika odkrywanymi tajemnicami. Książka jest napisana z perspektywy obojga bohaterów co dla mnie jest dużym plusem. Fabuła jest troszkę zawiła więc trzeba się skupić, ponieważ w powieści mamy dużo wątków, które tak naprawdę wyjaśnią się przy końcówce powieści.

Mojra jak i Złotousty mają swoje tajemnice, które autorka... A w sumie nie zdradzę nic więcej POLECAM sięgnąć i przekonać się samemu co skrywa ta książka 😍

Avatar użytkownika - Ksiazkasercemwdl
Ksiazkasercemwdl
Przeczytane:2022-08-08, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2022,

?Recenzja?

"Nie wszystkie blizny przeszłości są widoczne gołym okiem. Czasami trzeba zagłębić się w otchłań, żeby poznać prawdę".

Mojra to kobieta, która wie, jakich czynów się dopuszcza. Jest tego w pełni świadoma. Przyozdabia mury w piękne i pełne artystycznego wnętrza malunki. Jednak to nie jej jedyne uzależnienie. Hazard. Miłość od dziecka, gdzie ceną były słodkości, jednak w dorosłym życiu cena przybrała większą wagę. Jedna gra, w której miała pewność, że wygra. Tylko coś poszło nie tak... Złotousty to on jest zwycięzcą. Będzie musiała spłacić dług, ale co najważniejsze będzie skazana na jego towarzystwo. Czy wstępując do tej gry, wiedziała, co robi? Czy pewność siebie przysłoniła jej oczy?

Vincenzo, czyli nasz złotousty. Ma kobiety na pęczki. Zabawia się nimi, po czym tak po prostu o nich zapomina. Ot tak zaspokojenie swojego pociągu fizycznego. Tylko sprawa się zmienia, kiedy na jego drodze, pojawia się, kobieta z ciętym językiem i dodatkowo jest niebywale piękna, to zaczynają się w nim nudzić uczucia dotąd nieznane... Czy jego fascynacja przerodzi się w coś więcej?

"W ramionach mafii" to książka, która zabiera nas do świata mafii, gdzie akcja nawet na chwilę nie zwalnia. Wystarczy tylko raz przekroczyć jej granice, aby wciągnąć się w ich historię.

Autorka po raz kolejny dała mi możliwość przeczytania rewelacyjnej historii. Była to moja pierwsza solowa książka, jaką miałam okazję przeczytać spod pióra tej autorki.

Historia jest niebywale lekka a ilość stron, jakie zawiera, znikają szybciej, niż mogłoby się wydawać. Od pierwszej strony zostałam nią oczarowana i tak zostało do samego końca. Pióro autorki znam z jej duetu i już wtedy bardzo mi się spodobało. Skłoniło mnie to do tego, aby sięgnąć i także po tę książkę.

Lekkie pióro i to jak stopniuje nam akcje, tajemnice i emocje, to coś niewyobrażalnego. Ta książka jest z gatunku tych, które nie dają o sobie zapomnieć. Ale żeby było ciekawiej, pojawił się tutaj, także temat magi i zielarstwa, za sprawą pewnej dziewczyny... Kogo? O tym musicie przekonać się sami.

Polecam wam sięgnąć po tę książkę, która umili wam czas w swojej mafijnej rzeczywistości.

Avatar użytkownika - BookCoffeeCake
BookCoffeeCake
Przeczytane:2022-05-22, Ocena: 5, Przeczytałem,

Jeżeli chodzi o romanse mafijne jestem już małym specjalistą w tej dziedzinie. Miałam przyjemność przeczytać już wiele dobrych jak i kiepskich książek, które skupiają w sobie temat mafii. Dziś przyjrzyjmy się bliżej najnowszej książce Moniki Nerc "W ramionach mafii". Czy warto po nią sięgnąć?

Mojra jest młodą kobietą, która ma trzy zajawki: motocykle, karty oraz graffiti. Pewnego wieczoru podczas ucieczki przed policją włamuje się do pierwszego lepszego mieszkania. Na jej nieszczęście natrafia na imprezę gangu motocyklowego. Lubiąc adrenalinę postanawia dołączyć do gry w pokera. Jej przeciwnikiem będzie bardzo niebezpieczny mafioso - Vincenzo Gambino. Mężczyźnie podoba się gra z dziewczyną, a tym bardziej to, że udało mu się wygrać. Mojra jeszcze nie jest świadoma w co tak naprawdę się wpakowała, bo to dopiero teraz rozpoczyna się bardzo niebezpieczna gra..

Muszę przyznać, że ta historia zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie. Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki, dlatego nie wiedziałam jak ugryzie temat mafii. Okazało się, że w dużej mierze odgrywa ono tło tej historii. Oczywiście w środku nie brakuje przemocy, układów, porachunków i rozlewu krwi. Jednak uważam, że osoby, które nie za bardzo przepadają za mocnymi romansami mafijnym będą mogły spokojnie po nią sięgnąć.

Autorce udało się stworzyć bardzo charakterystycznych bohaterów. Mojra była z lekka lekkoduchem, nie do końca była świadoma konsekwencji jakie mogą nieść za sobą pochopne decyzje, które podejmuje. Vincenzo natomiast był jej przeciwieństwem, jako członek mafijnego półświatka musiał mieć głowę na karku. Emanował tajemniczością, co sprawiało, że jego postać była bardzo seksowna jednocześnie.

Przyznam szczerze, że książkę przeczytałam od deski do deski. Lekkie pióro autorki sprawiło, że tą historię pochłonęłam w jeden wieczór, a czytanie jej sprawiło mi czystą przyjemność. Stworzyła mocne postacie, bardzo oryginalną fabułę i rewelacyjny klimat. Wielokrotnie podczas czytania miałam uśmiech na twarzy. To co najbardziej spodobało mi się w tej historii to różnorodność fabuły. Przy tej książce nie można się było nudzić. Jak przystało na dobry romans mafijny oprócz pożądania pomiędzy bohaterami pojawiają się również intrygi, sekrety czy zazdrość. Z mojej strony mogę szczerze powiedzieć, że jest to książka warta uwagi.

Avatar użytkownika - Kaktuslovebook
Kaktuslovebook
Przeczytane:2022-05-17, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

"Nie wszystkie blizny przeszłości są widoczne gołym okiem. Czasami trzeba zagłębić się w otchłań, żeby poznać prawdę."

@monikanerc

Mojra nie zna strachu, adrenalina napędza jej życie, a sztuka uliczna, która jest jej miłością często wpędza w kłopoty. Uciekając przed konsekwencjami, wpada na przypadkową imprezę, jak zwykle musiała trafić na szemrane towarzystwo. Żyłka hazardu popycha ją do gry w pokera, szczęście ją opuszcza. Nie dość, że straciła ukochany motor, to jeszcze ma ogromny dług do spłacenia u samego diabła, którym jest Vincenzo. Waleczna stawi czoło przeciwnościom, choćby miało ją to kosztować ostatnie siły. Nie spodziewała się, że już i tak zagmatwane, i trudne życie zmieni się w koszmar na jawie. Prywatne problemy, mafia, zagadki i mroczny świat, do którego została wciągnięta siłą. Tego wszystkiego za wiele na jedną osobę, jednak gra dopiero się rozpoczęła, a każde kolejne posunięcie odkrywać będzie coś nowego i bardzo niebezpiecznego. Mrok wyciąga swoje szpony a wyrwanie się z pod jego władzy często graniczy z cudem.

Cóż to za skomplikowana, niebezpieczna, mroczna, krwawa i bardzo brutalna książka, gdzie autorka znalazła też miejsce na miłość i namiętność. Czysty miks, który zaskakuje, ciekawi i wciąga w swoją zawiłą fabułą. Książka nie każdemu przypaść może do gustu, mi się spodobała bardzo. Zawiłe losy Mojry, którą kochają kłopoty i niebezpiecznego Vincenzo, złego, bezlitosnego i tajemniczego Włocha z piekła rodem. Poznali sie przypadkiem, ale coraz więcej zaczyna łączyć ich mrocznych spraw. Każde ma swoje tajemnice, każde podejmuje walkę, każde jest poranione na swój sposób. Żadne z nich nie zaznało prawdziwej miłości, jeśli chcą muszą nauczyć się jej sami, otwierając serca na nowe. Paskudną grę muszą rozegrać, umowa jest wymagająca, nie będą już tacy sami. Ważne by uszli z życiem z tej krwawej masakry, gdzie pełno konfliktów, zawiłych zagadek, chciwości, nieuczciwości, zakłamania, szaleństwa, podstępnych żmij i tajemnic z przed lat. Mafijne porachunki, rodzinne problemy, uczucie przed którym ciężko się bronić. Polecam i zachęcam. Ostra jazda.

Avatar użytkownika - bookaholic-in-me
bookaholic-in-me
Przeczytane:2022-05-01, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

Każde miasto skrywa w cieniu swoje mroczne tajemnice. Gdy potwory wychodzą ze swoich kryjówek lepiej skryć się niż wystawić im na pożarcie. Nie inaczej jest z Warszawą, której mroczne zakątki poznamy dzięki najnowszej książce Moniki Nerc. Tu prostytucja traktowana jest jak każda zwyczajna usługa, a wielkie pieniądze są powleczone krwią ofiar i zdrajców. Nie można nikomu zaufać, bo wszędzie może czaić się wróg. Mroczna, niebezpieczna, pełna porachunków, intryg i tajemnic. Taka jest książka "W ramionach mafii".
Mojra ma nietypowe hobby- zajmuje się robieniem graffiti i choć jest w tym niezwykle dobra, to łatwo może się przez swoje zamiłowanie wpędzić w kłopoty. Choć czuwa nad nią ukochany brat- Kastor, to wie, że nie powinna mu przysparzać kolejnych zmartwień. Najlepsze relacje ma z Indigo- swoją przyjaciółką, współlokatorką i współpracownicą, która prowadzi specyficzny sklep, a do tego wierzy w swoje nadprzyrodzone zdolności. Mojra nietypowe imię zawdzięcza zamiłowaniu matki do mitologii greckiej i właściwie jest to jedyna dobra rzecz jaką otrzymała. Wychowywała się praktycznie bez rodziców, a teraz matka widuje się z nią tylko, gdy brakuje jej pieniędzy. Ta młoda kobieta stara się jak może przetrwać, przeżyć, robić to, co kocha, a na dodatek balansować na pograniczu dwóch światów- dobrym i złym, tak by nadal utrzymać równowagę. Niestety, gdy przebywa się w pobliżu braci Gambino, wydarzenia szybko mogą przybrać nieoczekiwany obrót.

Vincenzo to szalony brat Zorana, choć swoim szaleństwem ani odrobinę nie dorównuje bratu. Jest dużo mniej brutalny, nie przepada za przemocą, a torturowanie nawet ludzi, którzy na to zasługują, leży na szarym końcu jego priorytetów. W swoich kręgach nazywany Złotoustym, prowadzi ekskluzywny klub "Gniazdo rozpusty", a sam roztacza wokół siebie specyficzny urok, któremu kobiety nie są w stanie się oprzeć. Nosi w sobie mnóstwo tajemnic i koszmarów, które dręczą go po dziś dzień. I choć na pierwszy rzut oka trudno to dostrzec, to wraz z upływem czasu widać, że kawałki jego serca nadal tkwią na właściwym miejscu.
"W ramionach mafii" to brutalna, mafijna historia, z precyzyjnie utkaną intrygą, zabierająca czytelnika w szalenie mroczną podróż. Oprócz rozwoju relacji głównych bohaterów, mamy okazję przyjrzeć się także rzeczywistości, która ich otacza i wpływa na kolejne ich decyzje. Fabuła gna jak szalona, nie pozwala nawet na chwilę wytchnienia, ukazując brutalność świata mafii w całej swej okazałości. Dzięki świetnym opisom nietrudno jest o wizualizację wszystkich rzeczy, o których czytamy. To moje pierwsze spotkanie z Autorką, pisze lekko, ciekawie, a przede wszystkim tworzy niebanalne i niejednoznaczne postaci. Dzięki powoli ujawnianym tajemnicom bohaterów oraz interesującym zwrotom akcji, nie sposób przewidzieć rozwoju wydarzeń. Gra, która toczy się na łamach powieści, jest wysoce niebezpieczna i dająca całe mnóstwo adrenaliny. Rozpusta, porachunki, intrygi, kłamstwa i ciągłe widmo niebezpieczeństw to główny nurt "W ramionach mafii". Wszyscy lubujący się w mrocznych opowieściach mafijnych powinni być zadowoleni z lektury tej historii.

Oblicze diabła
Monika Nerc0
Okładka ksiązki - Oblicze diabła

Trzeci tom serii mafijnej, której akcja rozgrywa się w Warszawie! Miłość do diabła nie jest łatwa, ale czasem serce nie pozostawia wyboru. Związek Catriony...

Pocałunek Diabła
Monika Nerc 0
Okładka ksiązki - Pocałunek Diabła

Drugi tom serii mafijnej, której akcja rozgrywa się w Warszawie!Miłość, wierność, prawda – to się dla niej liczyło. On nie potrafił jej tego...