W ramionach mafii

"Stoję jeszcze przez chwilę i rozmyślam o tym, że każdy z nas nosi na barkach jakieś brzemię, które czasami swoim ciężarem przyciska nas tak mocno do ziemi, że nie możemy odetchnąć bez bólu. Nieważne, jak zaciekle walczymy, po prostu jesteśmy na przegranej pozycji. I nic tego nie zmieni. "-fragment książki

Mojra to młoda kobieta, która ukrywa swoje tajemnicze zajęcie pod osłoną nocy. W momencie, gdy może ono zostać odkryte, dziewczyna zmuszona jest do ucieczki. Przypadkowo znajduje schronienie w mieszkaniu, w którym odbywa się impreza gangu motocyklowego. Słuchając intuicji zasiada do gry w pokera, która okazuje się totalną klęską. Dziewczyna przegrywa wszystko, co posiada, ale nie wie jeszcze, że to tylko nic nieznaczące, materialne ochłapy, ponieważ przegrać może o wiele więcej. Samą siebie... Zwłaszcza, że jej przeciwnikiem jest on- Vincenzo Gambino- mroczny książę podziemia. Czy Mojra ma jakiekolwiek szanse na to, by wygrać?

Jestem zaskoczona tą książką. Na całe szczęście pozytywnie 🤷‍♀️😉Wciągnęłam się w czytanie od pierwszych stron i czekałam na jakieś gorące i namiętne sceny, ponieważ Autorka ma umiejętność ich opisywania. Czytam i czytam, scen nie ma, ale za to jest układ zawarty pomiędzy bohaterami i pożądanie rosnące z każdym ukradkowym spojrzeniem, elementem odsłaniającym drugą osobę. Tym fragmentem, który obnaża duszę. Podobała mi się ta swoista gra, którą Vincenzo uraczył Mojrę. Czułam się tak, jakbym sama była jej członkiem.
Oprócz fascynującej relacji głównych bohaterów, Autorka nie pozwala się oderwać od fabuły książki za pomocą brudnych mafijnych porachunków. Z wydarzeń i wspomnień Vincenza tworzy układankę, którą rozwiązujemy krok po kroku. Jest to zawiła droga usypana ludzką chciwością, ambicją i zemstą, która płynie strumieniem we krwi. Porusza również temat transportu i handlu narządami, struktury gangów, czy korupcji służb mundurowych. A wszystko to dzieje się na ciemnych i dusznych ulicach Warszawy.
Bardzo ciekawą osobą okazał się Vincenzo vel Złotousty. Jest chyba jednym z najgorszych przeciwników, na jakich można trafić. Spokojny, skupiony, cierpliwy, inteligentny, kryjący się za maską, na której nie widnieją żadne emocje. Bardzo intrygujący facet, który za jedyną i największą siłę uważa intelekt, a nie fizyczność. Mafia, krew, intelektualne zagrywki, warszawskie podziemie i miłość, która pojawia się pośród czynów o niej świadczących, a nie za pomocą słodkich słówek, które mogą okazać się wierutnym kłamstwem.
PS. Moje serducho podbił pan Ziółkowski, który okazał się niezłym ziółkiem😉 Jego zamiłowanie do pewnego zielska, a także sarkastyczne poczucie humoru było zabawną przygodą.

Informacje dodatkowe o W ramionach mafii:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2022-05-04
ISBN: 9788328720985
Dodał/a opinię: samotniewsrodksi

Tagi: Romans erotyczny

Zobacz opinie o książce W ramionach mafii

Kup książkę W ramionach mafii

Szept diabła
Monika Nerc0
Okładka ksiązki - Szept diabła

Pierwszy tom serii mafijnej, której akcja rozgrywa się w Warszawie! Mafia, krew i pieniądze. Tylko to się dla niego liczy. Ludzie bali się wypowiadać...

Oblicze diabła
Monika Nerc0
Okładka ksiązki - Oblicze diabła

Trzeci tom serii mafijnej, której akcja rozgrywa się w Warszawie! Miłość do diabła nie jest łatwa, ale czasem serce nie pozostawia wyboru. Związek Catriony...