Ochronka Anioła Stróża

Wydawnictwo: Oficynka
Data wydania: 2013-06-14
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-62465-69-9
Liczba stron: 0

Ocena: 4.5 (4 głosów)

Tajemnicze zlecenie, stare antykwariaty i magia wspomnień.

Wzięty pisarz Piotr Magnus ogłasza koniec swojej kariery pisarskiej. Zmęczony wieczorną wędrówką po krakowskim Kazimierzu, wraca do hotelu, by tam dowiedzieć się, że z powodu awarii zostanie przeniesiony do nieczynnego hotelu, którego będzie pierwszym gościem. Za przenosinami kryje się tajemnica. Otóż właściciel hotelu zleca Magnusowi napisanie swojej biografii. Podjęcie się tego zadania oznacza dla pisarza samotną wędrówkę po pełnym zagadek, niedopowiedzeń i symboli świecie swego pracodawcy. Co go czeka u jej kresu?

Paweł Jaszczuk – twórca cyklu kryminałów o lwowskim dziennikarzu śledczym Jakubie Sternie, autor powieści „Sponsor”, „Honolulu” i „Testament”, a także zbioru opowiadań „Ararat”. Jest również autorem wielu sztuk scenicznych i słuchowiska. W 2005 roku za kryminał „Foresta Umbra” otrzymał prestiżową Nagrodę Wielkiego Kalibru. Powieść „Ochronka Anioła Stróża” to jego powrót do tekstów, którym nieobce są rozważania o kondycji człowieka, zwłaszcza pisarza, i otwartość na tajemnicę twórczości.

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Ochronka Anioła Stróża

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Ochronka Anioła Stróża

Avatar użytkownika - Domi__T
Domi__T
Przeczytane:2016-01-13, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki w 2014,
Pisarz Piotr Magnus na spotkaniu w Krakowie ogłasza koniec swojej kariery pisarskiej. Gdy wraca do hotelu okazuje się, że właściciel - Leonard Maksymilian Guardian ma dla niego propozycję napisania książki. Ma to być biografia pana Leonarda, którą Magnus ma napisać na podstawie udostępnionych mu dokumentów w ciągu 3 miesięcy. Cały ten czas spędza w hotelu LMG, w którym zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Książkę czyta się dobrze. Razem z zagubionym w nowej, dziwnej sytuacji pisarzem stopniowo poznajemy smutną historię chłopca z Ochronki Anioła Stróża.
Link do opinii
Sławny pisarz postanawia skończyć karierę pisarską i ogłasza to publicznie. W tym momencie zgłasza się do niego tajemniczy milioner z propozycją napisania biografii. Od tej chwili autor co i rusz dostaje jakieś materiały na temat swojego zleceniodawcy, maile, zdjęcia, zapiski, ale nigdy nie ma okazji poznać go osobiście. Trzy miesiące pracy i na koncie pojawia się znacząca suma. Pomysł na powieść ciekawy, ale wykonanie pozostawia spory niedosyt. Jakieś to takie rozmamłane, bohater gdzieś sobie pójdzie, coś tam napisze, niby nachodzą go jakieś tajemnicze indywidua, odbiera denerwujące telefony, czuje się inwigilowany, ale niewiele z tego wynika. No i dialogi - czy ludzie w taki sposób naprawdę się komunikują? Bo ani to literackie, ani życiowe, chyba że ja w jakiejś enklawie jestem zawieszona i życia nie znam. ;) Za pomysł dałam dodatkowe pół punktu. (Ocena: 3,5/6)
Link do opinii
Inne książki autora
Akuszer śmierci
Paweł Jaszczuk0
Okładka ksiązki - Akuszer śmierci

Najnowszy tom serii kryminalnej retro Pawła Jaszczuka, laureata nagrody Wielkiego Kalibru. Lwów, wiosna 1939 roku. Dziennikarz śledczy Jakub Stern zamawia...

Za głosem serca
Paweł Jaszczuk0
Okładka ksiązki - Za głosem serca

Gabriel jest samotnikiem. Wszystko się zmienia, gdy do przyczepy kempingowej, w której mieszka, puka nieznajomy chłopiec. Niespodziewanie odwiedza go również...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Elektromagnetyzm i jego tajemnice
S. Kaid-Salah Ferrón
Elektromagnetyzm i jego tajemnice
Człowiek z bursztynu
Tomasz Ołdziejewski; Sylwia Winnik
Człowiek z bursztynu
Królewska guwernantka
Wendy Holden ;
Królewska guwernantka
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Agnieszka Suchowierska ;
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Diament i Róża
Karolina Winiarska
Diament i Róża
Nić przeznaczenia
Anna Sakowicz
Nić przeznaczenia
Emilka i potwory z legend
Kamila Stokowska
Emilka i potwory z legend
Mąciciel
Paweł Beręsewicz
Mąciciel
Podróż w niechciane
Danuta Chlupová
Podróż w niechciane
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy