Oczko 2

Bajka opowiada o sześcioletniej Kasi i jej rodzinie.

Pewnego jesiennego dnia, dziewczynka oraz jej starszy brat Bruno, udają się na spacer do pobliskiego lasu - marzeniem dziewczynki jest zobaczyć elfy.

Z bajki "Przygody małej Kasieńki" mały czytelnik dowie się, co to jest runo leśne i jakie zwierzęta mieszkają w lesie. Razem z Kasią i Brunem będzie mógł spróbować ułożyć nową, własną bajkę.

Inspiracją do opowiadania były wierszyki zawarte w pierwszym tomie pt. "Oczko".

Informacje dodatkowe o Oczko 2:

Avatar użytkownika - Ewelina-czyta
Ewelina-czyta
Przeczytane:2023-04-04, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, ulubione,

**PATRONAT MEDIALNY**
Karolina Kasprzak-Dietrich to osoba pisząca w każdym gatunku. Zaglądając na mój blog, możecie poczytać o genialnych kryminałach (które uwielbiam!), powieściach obyczajowych, poradniku kosmetycznym, erotyku, a nawet książce fantasy, której miałam również olbrzymią przyjemność patronować. Teraz przyszła pora na sprawdzenie jak autorka poradziła sobie z literaturą dla najmłodszych.
Nieskromnie wspomnę, że i w tym przypadku zostałam poproszona o patronat nad książką, i jestem bardzo zadowolona z tego faktu.

Tym razem spotykamy się z sześcioletnią Kasią i jej rodziną- starszym bratem Brunem i rodzicami. Dziewczynka, obserwując padający deszcz, zastanawia się, czy pogoda poprawi się na tyle, by mogła wybrać się ze starszym bratem do lasu w poszukiwaniu elfów i ich kryjówek. Czekając na zmianę pogody, obiad i starszego brata, Kasia zadaje różnorodne pytania dotyczące elfów, lasu tego jak zmieniają się pory roku itp...
Po obiedzie dzieci wyruszają na wyprawę... Czy znajdą elfy? Gdzie one mieszkają? Tego już nie zdradzę, bo to odkryjecie wspólnie ze swoimi pociechami, czytając tą bardzo krótką, ale bardzo esencjonalną opowiastkę.

"Oczko II. Przygody małej Kasieński" to niezwykle ciepła bajeczka poruszająca wiele zabawnych, ale i bardzo poważnych tematów, daje to olbrzymi impuls, by rozmawiać z dziećmi nie tylko o wyobraźni i tym, co w niej kreujemy, o potrzebach tych ważnych i typowych zachciankach na chwilę. Dla mnie jednak ważne było także to, że przy pomocy liścia i zmian pór roku możemy poruszyć temat starości i przemijania, pielęgnacji wspomnień. Pomijając ten temat, dzieci dowiedzą się co, to jest runo leśne, jak wygląda i kto w nim mieszka. I choć bajka liczy zaledwie 26 stron, niesie w sobie wiedzę i emocje. Bajka prowokuje do zadawania pytań, więc się na nie przygotujcie ;)

Książeczkę przeczytałam dosłownie w chwilkę i myślę, że czytając ją wolno, będzie doskonałym zakończeniem wieczornych rytuałów, poprzedzających udanie się na nocny spoczynek.

Książeczka na razie jest dostępna w formie e-booka, ale szczerze wierzę, że doczeka się wydania papierowego i zostaną do niej dodane bajecznie kolorowe ilustracje.

Czy polecam?
Zdecydowanie tak. Jest to krótka bajka, ale niesienie w sobie ważne przesłanie o tym jak ważna jest wyobraźnia i to, co w niej powstaje, a także to, że nie zawsze potrzebne jest nam to, co wydaje się najważniejsze w danej chwili.

Tym razem, mamy możliwość poznania bajki dla naszych najmłodszych pociech w wykonaniu Pani Karoliny. O czym jest ta historia? Zapraszam na moją opinię.

Poznajemy tutaj małą Kasieńkę, która jest bardzo smutna z powodu brzydkiej pogody. Czeka aż wreszcie pogoda się poprawi, aby móc wspólnie z bratem wybrać się do lasu, by zobaczyć elfy. W oczekiwaniu na lepszą pogodę zadaje mamie mnóstwo pytań. Dowiaduje się między innymi, jak wyglądają elfy, gdzie mieszkają i co to jest runo leśne. Gdy wreszcie idą z bratem do lasu, dziewczynka uważnie się rozgląda w poszukiwaniu stworzeń. Z czasem zdaje sobie sprawę, że prawda o świecie elfów jest inna, niż jej się zdawało.

Jest to bardzo ciekawa bajeczka dla naszych milusińskich. Sprawia, że u naszych pociech rozbudza się wyobraźnia oraz możemy dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy. Bajeczka nie jest za długa, dlatego idealnie się sprawdzi jako opowiastka przed snem. Ma piękną, kolorową okładkę, co dodatkowo przyciąga wzrok. Niestety, do tej pory jest tylko wersja w formie e-booka, ale miejmy nadzieję, że w przyszłości ukaże się też wersja papierowa ;) My wspólnie z młodszą recenzentką, bardzo lubimy wszelakie bajeczki, więc zdecydowanie i ta przypadła nam do gustu ;) Jedynym mankamentem może być to, że jest po prostu za krótka 😁

Pani Karolina po raz kolejny udowadnia nam, że doskonale się czuje w każdym gatunku. Nie ma dla niej tajemnic i za każdym razem potrafi stworzyć świetną historię czy to krótką czy długą. My jesteśmy zachwycone 😍💚 Dziękujemy bardzo Autorce za możliwość objęcia e-booka patronatem oraz za egzemplarz do recenzji. Razem z Rozalką bardzo polecamy Wam Oczko 2 💚💚 i przyznajemy 9,5 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐,5/ 10 punktów!!! 💚💚💚

Niedojrzali
Karolina Kasprzak-Dietrich0
Okładka ksiązki - Niedojrzali

Dwudziestoletnia Zoja Wiśniewska po tragicznej śmierci swojego brata nie może dojść do siebie. Wie, jak wygląda morderca Brunona i zdaje sobie sprawę z...

Moje córki
Karolina Kasprzak-Dietrich0
Okładka ksiązki - Moje córki

Gnieźnieński policjant Paweł Mikito nawet w najgorszych snach nie przypuszczał, że jego sielankowe życie rodzinne w tak krótkim czasie zamieni się...