Oczy pełne szumu

Wydawnictwo: Wydawnictwo IX
Data wydania: 2018-10-10
Kategoria: Horror
ISBN: 9788395061035
Liczba stron: 214
Tytuł oryginału: Oczy pełne szumu
Język oryginału: polski

Ocena: 5 (2 głosów)

Mieszkańcy spowitego smogiem krakowskiego osiedla odkrywają, że nieświadomie stali się bohaterami filmu. Ktoś ze scen z ich życia i wycinków snów zmontował mroczne, przerażające, psychodeliczne dzieło. Czy zdołają odkryć tożsamość prześladującego ich reżysera zanim będzie za późno?

„Oczy pełne szumu” to nowe, radykalnie zmienione wydanie książki „Prawy, lewy, złamany”, którą przed ponad dekadą zadebiutował na rynku Dawid Kain. Autor gruntownie przeredagował tekst, dodając wiele nowych scen, a także dopisując zaskakujący epilog.

Tagi: horror

Kup książkę Oczy pełne szumu

REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Oczy pełne szumu

Ta książka wywołała w mojej głowie chaos. Oniryczna, groteskowa, psychodeliczna i momentami absurdalna. Szare blokowiska a w nich ludzie borykający się ze swoimi rozterkami egzystencjalnymi. Prawie każdy ma telewizor, tu jest nieźle pokazane stadium uzależnienia od tego wynalazku technologicznego. Kilku mieszkańców odkrywa tajemniczy program, w którym bohaterami są oni sami... Przerażające i szokujące! Nikt nie chciałby się w takiej sytuacji znaleźć... Są bohaterami chorego urojenia czyjegoś umysłu, kilku z nich postanawia odkryć tożsamość reżysera...
Czy da się wyzwolić spod wpływu ekranu telewizora? Czy kiedy ogarnia nas schiza jesteśmy w stanie wyrwać się z jej szponów? A co jeśli nasze życie to czyjś film?
Czułam przez chwilę jakbym sama się znalazła w spikselowanym świecie...
Ciekawie napisana, z fajnymi porównaniami, widać znajomość slangu młodzieżowego.
Ciężko ją sklasyfikować, czegoś takiego podobnego nigdy nie czytałam. Myślę, że warto podjąć próbę przeczytania jej, to naprawdę jest nietypowa wizja.

Link do opinii

"Oczy pełne szumu" jest książką inną, niż wszystkie, które zazwyczaj czytam. Autor prowadzi z czytelnikiem grę. Wrzuca go w świat polskich blokowisk, szarych ludzi i codziennej tułaczki. Poznajemy bohaterów znudzonych monotonią życia, którzy starają się odnaleźć własne ja. I w tym momencie czytelnik dostrzega, że porusza się już w warstwie onirycznej. Został wepchany w groteskowy sen, nie wiedzą nawet w którym momencie do tego doszło. Wykreowana rzeczywistość zaczyna spadać na bohaterów, przygniatając ich swoim ciężarem.

 

Prawy, lewy, złamany

 

Książka w brutalny i dosadny sposób krytykuje wady społeczeństwa, czasem w tak irracjonalny sposób, że to naprawdę działa. Człowiek po przeczytaniu "Oczy pełne szumu" zwyczajnie musi się zatrzymać i pomyśleć. To jest wymagająca lektura, z której zapewne wielu rzeczy nie zrozumiałam i masa wniosków pozostaje przede mną ukryta.
Jedno wiem na pewno. Wszyscy jesteśmy ćpunami. Zmienia się tylko nasze źródło uzależnienia. Dawid Kaim w swojej książce pomaga czytelnikowi odkryć prawdę i prowadzi go do objawienia. Jakiego? To już każdy musi odkryć sam.
Książkę polecam, ale zastrzegam, że nie jest to łatwa i przyjemna lektura.

 

"Spojrzałem na ludzi przechodzących pod blokiem. Z wysokości byli naprawdę mali i śmieszni. Jak marionetki, sterowane ręką ukrytą za ciemnym szkłem nieba."

Link do opinii
Inne książki autora
Punkt wyjścia
Dawid Kain0
Okładka ksiązki - Punkt wyjścia

Zaskakujący horror psychologiczny! Punkt wyjścia to historia trzech mężczyzn, których losy zbiegły się w pewnej białej chacie - tajemniczym miejscu,...

Kotku, jestem w ogniu
Dawid Kain0
Okładka ksiązki - Kotku, jestem w ogniu

Życie w świecie opanowanym przez książkoholików nie jest łatwe, ale Edward Egan, mieszkaniec Postmoderny i nieuleczalny utracjusz, stara się skupiać...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Na wieki wieków Pani Amen
Bianka Kunicka - Chudzikowska
Na wieki wieków Pani Amen
Spowiedź Goebbelsa
Christopher Macht
Spowiedź Goebbelsa
A miał być happy end
Katarzyna Kalicińska
A miał być happy end
Niskorosła
Joanna Bartoń
Niskorosła
Wędrówka
Anna Onichimowska
Wędrówka
Sam i Watson patrzą sercem
Ghislaine Dulier
Sam i Watson patrzą sercem
Największy sekret
Rhonda Byrne
Największy sekret
Pokaż wszystkie recenzje