reklama

Oczy pełne szumu

Wydawnictwo: Wydawnictwo IX
Data wydania: 2018-10-10
Kategoria: Horror
ISBN: 9788395061035
Liczba stron: 214
Tytuł oryginału: Oczy pełne szumu
Język oryginału: polski

Ocena: 5 (1 głosów)

Mieszkańcy spowitego smogiem krakowskiego osiedla odkrywają, że nieświadomie stali się bohaterami filmu. Ktoś ze scen z ich życia i wycinków snów zmontował mroczne, przerażające, psychodeliczne dzieło. Czy zdołają odkryć tożsamość prześladującego ich reżysera zanim będzie za późno?

„Oczy pełne szumu” to nowe, radykalnie zmienione wydanie książki „Prawy, lewy, złamany”, którą przed ponad dekadą zadebiutował na rynku Dawid Kain. Autor gruntownie przeredagował tekst, dodając wiele nowych scen, a także dopisując zaskakujący epilog.

Tagi: horror

Kup książkę Oczy pełne szumu

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Oczy pełne szumu

"Oczy pełne szumu" jest książką inną, niż wszystkie, które zazwyczaj czytam. Autor prowadzi z czytelnikiem grę. Wrzuca go w świat polskich blokowisk, szarych ludzi i codziennej tułaczki. Poznajemy bohaterów znudzonych monotonią życia, którzy starają się odnaleźć własne ja. I w tym momencie czytelnik dostrzega, że porusza się już w warstwie onirycznej. Został wepchany w groteskowy sen, nie wiedzą nawet w którym momencie do tego doszło. Wykreowana rzeczywistość zaczyna spadać na bohaterów, przygniatając ich swoim ciężarem.

 

Prawy, lewy, złamany

 

Książka w brutalny i dosadny sposób krytykuje wady społeczeństwa, czasem w tak irracjonalny sposób, że to naprawdę działa. Człowiek po przeczytaniu "Oczy pełne szumu" zwyczajnie musi się zatrzymać i pomyśleć. To jest wymagająca lektura, z której zapewne wielu rzeczy nie zrozumiałam i masa wniosków pozostaje przede mną ukryta.
Jedno wiem na pewno. Wszyscy jesteśmy ćpunami. Zmienia się tylko nasze źródło uzależnienia. Dawid Kaim w swojej książce pomaga czytelnikowi odkryć prawdę i prowadzi go do objawienia. Jakiego? To już każdy musi odkryć sam.
Książkę polecam, ale zastrzegam, że nie jest to łatwa i przyjemna lektura.

 

"Spojrzałem na ludzi przechodzących pod blokiem. Z wysokości byli naprawdę mali i śmieszni. Jak marionetki, sterowane ręką ukrytą za ciemnym szkłem nieba."

Link do opinii
Inne książki autora
Punkt wyjścia
Dawid Kain0
Okładka ksiązki - Punkt wyjścia

Zaskakujący horror psychologiczny! Punkt wyjścia to historia trzech mężczyzn, których losy zbiegły się w pewnej białej chacie - tajemniczym miejscu,...

Fobia
Dawid Kain0
Okładka ksiązki - Fobia

Bliska przyszłość, w której ludzie zasłonili sobie świat nakładkami nowej sieci – Immersjonetu. Żyją w gigantycznych kompleksach mieszkalnych, z...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Gdy byłem kimś innym
Stéphane Allix
Gdy byłem kimś innym
Najgorsze dzieci świata 2
David Walliams;
Najgorsze dzieci świata 2
Oddaj to morzu
Joanna Sykat
Oddaj to morzu
Spalona
Laura Bates
Spalona
Niech prawda śpi
Alicja Masłowska-Burnos;
Niech prawda śpi
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Małgorzata Czerwińska-Buczek
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Letnie marzenie
Cathy Cassidy;
Letnie marzenie
Kaprys milionera
Izabella Frączyk, Jagna Rolska
Kaprys milionera
Pieniądze albo kasa
Paweł Beręsewicz
Pieniądze albo kasa
Pokaż wszystkie recenzje