Oddech nocy

Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 2011-09-21
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 9788376860718
Liczba stron: 296
Tytuł oryginału: Wondrous Strange
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Zuzanna Byczek

Tom 1 cyklu Oddech nocy

Ocena: 4.17 (6 głosów)

Pełna subtelnej erotyki, literackich odniesień i mrocznej magii gotycka trylogia dla wielbicielek miłosnych opowieści z dreszczykiem.

Życie siedemnastoletniej Kelley kręci się wokół teatru. Już niebawem premiera „Snu nocy letniej” Szekspira, w którym dziewczyna, zrządzeniem losu, dostała rolę Tytanii, władczyni elfów... Nim jednak uniesie się kurtyna, Kelley pozna kogoś, kto na zawsze zmieni jej życie.

Sonny Flannery jest podrzutkiem, śmiertelnym dzieckiem wychowanym przez Faerie. Wraz dwunastoma podobnymi sobie istotami, Sonny czuwa nad bezpieczeństwem bramy łączącej światy śmiertelników i elfów. W niektóre noce w roku granice między rzeczywistościami zacierają się w niebezpieczny sposób... Dwie rasy nieśmiertelnych nieustająco balansują na krawędzi wojny, a dwór Unseelie, posunie się do każdego podstępu, by tylko wedrzeć się do świata ludzi.

Kup książkę Oddech nocy

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Opinie o książce - Oddech nocy

Avatar użytkownika - 22200116Zp
22200116Zp
Przeczytane:2017-08-18, Ocena: 5, Przeczytałam, 2017, gimnazjum,

Po prostu magiczna.
Książka Lesley Livingston, mimo drobnych potknięć ma w sobie dużo uroku. Niby jest typową powieścią dla nastolatek, ale jednak. Wszystko dzięki ożywionemu na nowo światu szekspirowskiej komedii. Autorka odświeżyła "Sen nocy letniej", a jednocześne bardzo wdzięcznie stworzyła na jego podstawie klimat królestwa elfów.

Godna polecenia - nastolatkom oraz nie tylko.

Link do opinii
Avatar użytkownika - ola2998
ola2998
Przeczytane:2016-04-29, Ocena: 2, Przeczytałam, Mam, Wyzwanie - fantastyka 2016,
Życie siedemnastoletniej Kelley kręci się wokół teatru. Już niebawem premiera ,,Snu nocy letniej" Szekspira, w którym dziewczyna zagra rolę Tytanii, władczyni elfów. Nim jednak to sie stanie, Kelley pozna Sonnego. Sonny Flannery jest podrzutkiem, śmiertelnym dzieckiem wychowanym przez Faerie. Wraz dwunastoma podobnymi sobie istotami, Sonny czuwa nad bezpieczeństwem bramy łączącej światy śmiertelników i elfów. W niektóre noce w roku granice między rzeczywistościami zacierają się w niebezpieczny sposób... Dwie rasy nieśmiertelnych nieustająco balansują na krawędzi wojny, a dwór Unseelie, posunie się do każdego podstępu, by tylko wedrzeć się do świata ludzi. Niby pomysł na fabułę jest, ale mnie jakoś szczególnie nie zachwycił. Do tego jeszcze akcja, które toczy się powoli, niemalże leniwie, zupełnie jak guma. Nie mogłam się wciągnąć w ,,Oddech nocy", choćbym chciała i starała się, a chciałam i starałam się, to jednak ciężko było mi nie odrywać się od książki, bo niemal zawsze znalazło się coś ciekawszego. Widać, że autorka próbowała wpleść jakieś ciekawe elementy, coś co nas zaskoczy, ale nie wyszło to najlepiej. Wszystko tu jest przewidywalne. Tajemnice są, ale jednak ich nie ma, bo wszystko było dla mnie przewidywalne i tak schematyczne, że czytanie miejscami stawało się nieprzyjemnym obowiązkiem. Jeśli chodzi o kreację świata magicznego spodziewałam się czegoś spektakularnego albo chociaż czegoś, co mnie przyjemnie zaskoczy, a tu takie rozczarowanie. O świecie magicznym dowiedziałam się tyle co nic. Sytuacja podobna jeśli chodzi o bohaterów. Niewiele się o nich dowiemy, bo autorka skupia się głównie na wątku romantycznym pomiędzy Kelley i Sonnym. "Oddech nocy" był dla mnie słaba pozycją, jestem pewna, że znajdą się lepsze. Czuję wielkie rozczarowanie, bo powieśc wypadła nijako i mdło. Ksiązka zalicza się do niekomplikowanych, raczej na zabicie czasu.
Link do opinii
Avatar użytkownika - dariaklara
dariaklara
Przeczytane:2018-01-31, Ocena: 5, Przeczytałem,
Avatar użytkownika - elilaya
elilaya
Przeczytane:2014-09-17, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Avatar użytkownika - Inka
Inka
Przeczytane:2014-07-20, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Inne książki autora
Mroczne światło
Lesley Livingston0
Okładka ksiązki - Mroczne światło

Drugi tom nietuzinkowej, opartej luźno na „Śnie nocy letniej” Szekspira, trylogii paranormalnej o Kelley Winslow i Sonnym Flannerym, realistycznie...

Tempestuous
Lesley Livingston0
Okładka ksiązki - Tempestuous

That's the lie Kelley Winslow is told to protect the boy she loves from a power he doesn't know he possesses. Devastated, Sonny retreats to a haven for...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
27 śmierci Toby'ego Obeda
Gierak-Onoszko Joanna
27 śmierci Toby'ego Obeda
Służąca
Weronika Wierzchowska;
Służąca
Następnym razem
Karolina Winiarska
Następnym razem
Wojenna korona
Elżbieta Cherezińska
Wojenna korona
Zakaz narzekania
Salvo Noè
Zakaz narzekania
Stramer
Mikołaj Łoziński
Stramer
Hashimoto
Beata Abramczyk
Hashimoto
Sklep z babciami
Dominika Gałka
Sklep z babciami
Biedronka i inni mieszkańcy łąki
Reichenstetter Friederun
Biedronka i inni mieszkańcy łąki
Pokaż wszystkie recenzje