Oddech. Oddychaj świadomie, żyj lepiej

Poczuj moc oddechu i zmień swoje życie na lepsze

Poszukujemy dróg samorozwoju, praktykując jogę, mindfulness czy też medytując. Tymczasem jedno z najbardziej skutecznych narzędzi, które możemy wykorzystać do poprawy jakości naszego życia mamy zawsze ze sobą, w dodatku za darmo. Jest to nasz oddech.

Oddech to naturalny proces, który pomaga zintegrować 4 sfery - ciało, uczucia, umysł i ducha.

I to właśnie dzięki właściwemu oddechowi możesz:

.zniwelować stres

.zwiększyć koncentrację i kreatywność

.poprawić zdrowie, kondycję i nastrój

.zwiększyć poziom zadowolenia z życia seksualnego

.znacząco poprawić relacje z innymi ludźmi

.odzyskać równowagę i wewnętrzny spokój

Dzięki praktycznym poradom i ćwiczeniom zawartym w książce nauczysz się w prosty sposób wykorzystywać oddech do poprawienia jakości swojego życia. Poznasz wartościowe narzędzia i przyswoisz cenne umiejętności. I co najważniejsze - szybko zaczniesz widzieć i czuć efekty w codziennym życiu.

Nowe, zaktualizowane wydanie popularnego poradnika.

***

Grzegorz Pawłowski

Z wykształcenia fizyk, coach ICC, life coach, trener oddechu. Związany z formą rozwoju poprzez powrót do naturalnego oddechu jako głównego życiowego paliwa i niezwykle użytecznego narzędzia coachingowego. Twórca środowiska pracy z oddechem w Polsce i założyciel Szkoły CUUD Coachingu Oddechem. Wykładowca w WSB i w Collegium Civitas.

Autor książek, m.in.Oddech w związkach(Wydawnictwo Zwierciadło).

Informacje dodatkowe o Oddech. Oddychaj świadomie, żyj lepiej:

Oddech. Oddychaj świadomie, żyj lepiej - opinie o książce

Avatar użytkownika - violetanddog
violetanddog
Przeczytane:2024-04-27, Ocena: 4, Przeczytałem,

Oddychanie jest czynnością automatyczną. Odbywa się niezależnie od naszej woli – nie możemy go zaprzestać a co najwyżej na krotki czas wpłynąć na jego częstotliwość. Zdaniem autora możemy jednak podjąć tzw. pracę z oddechem w celu poprawy jakości swojego życia. Autor już na wstępie wymienia szereg zalet, jakie niesie za sobą zastosowanie jego rad i wskazówek. A to wszystko oparte oczywiście o osobiste doświadczenia Grzegorza Pawłowskiego – trenera i tzw. coucha oddechu. Dewiza „Jak oddychasz, tak żyjesz”, nie jest więc zapewne odkryciem. Jeśli więc chcecie nauczyć się oddychać pełną piersią, a tym samym zacząć żyć lepiej , to zapraszam do lektury:)
Aby móc korzystać z dobrodziejstw świadomego oddechu a tam samym móc zredukować stres należy dowiedzieć się, czym tak naprawdę jest stres i jak wpływa on na nasz organizm. Wraz z lekturą tej książki  poznamy różne rodzaje oddechu, a także dowiemy się, na czym polega umiejętność słuchania ciała poprzez oddech. Nauczymy się jak oswoić lęk, który towarzyszy mam niemal w każdej chwili naszego życia. Ponadto autor proponuje proste ale skuteczne ćwiczenia na tzw. oddychanie czakrami i wspomina o osobach, w przypadku których terapia oddechem przyniosła pozytywne rezultaty.

Oddychanie holotropowe, rebirthing, oddech słuchający (rodzimy się z nim) i oddech sięgający (ten w jodze) to tylko niektóre z ciekawych pojęć, których znaczenie warto poznać. Ponadto autor chwali jogę, jednak jest za jej udoskonalaniem i czerpaniem z niej tylko tego, co nam najbardziej odpowiada. Mówi o traumie porodu, która wywiera wpływ na nasze życie – bo rożne rodzaje porodu to różne traumy. Szeroko omawia pojęcia takie jak wewnętrzne dziecko, toksyczny krytyk czy krytyk wewnętrzny. Dodam, że są to terminy dobrze mi znane z innych tego typu książek, aczkolwiek miło było je sobie przypomnieć. Moim zdaniem książka wymaga zwiększonej uwagi, ponieważ zawiera sporo trudniejszych zagadnień. Mogę jednak powiedzieć, że jej lektura dostarczyła mi na pewno sporej dawki wiedzy i zachęciła do zgłębienia tematu, ale jedno wiem na pewno - raczej nie zaprowadzi mnie to na zajęcia z coachem. Należę do sceptyków, jeżeli chodzi o długotrwałe sesje terapeutyczne, a o takich tu autor wspomina.

A jak jest u was? Wierzycie, że trening oddechu może pozytywnie wpłynąć na wasze zdrowie i samopoczucie? A może medytujecie lub ćwiczycie jogę i jesteście w stanie potwierdzić, że terapia oddechem naprawdę działa?
Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki dziękuję @wydawnictwo_zwierciadlo

Czy stosujecie jakiekolwiek techniki oddychania w takich celach jak rozluźnienie, odprężenie, czy rozjaśnienie umysłu? Ja, po przeczytaniu poradnika „Oddech. Oddychaj świadomie, żyj pełniej” Grzegorza Pawłowskiego stwierdziłam, że takie ćwiczenia są w życiu bardzo potrzebne i będą one obecne w moim życiu. Tak więc jeśli jesteście ciekawi więcej na temat tej książki, to zapraszam na recenzję!

Poradnik ten opisuje jeden z najbardziej skutecznych narzędzi, który może zapewnić nam poprawę jakości życia. Jest to oddech, czyli naturalny proces, który pomaga zintegrować ciało, uczucia, umysł i ducha. Tak więc, dzięki oddechowi można zniwelować stres, zwiększyć koncentrację i kreatywność oraz poprawić zdrowie, kondycję i nastrój. Oprócz tego, dzięki niemu można nie tylko ulepszyć relacje z innymi ludźmi, ale i zwiększyć poziom zadowolenia z życia seksualnego, a także odzyskać równowagę i wewnętrzny spokój.

Książka ta według mnie opisuje bardzo ciekawe zagadnienie, czyli oddech, które może wydawać się banalne, ale jeśli wykorzysta się go w umiejętny sposób, to dzięki niemu można poprawić jakość swojego życia w wielu obszarach, co może bardzo ułatwić codzienne funkcjonowanie. Poradnik ten jest napisany w bardzo czytelny i przejrzysty sposób. Dzieli się na kilka ciekawych rozdziałów. Jedne ciekawiły mnie bardziej, drugie mniej. Najbardziej zaciekawił mnie rozdział „Najciemniejsze grota”, którego jeden z podrozdziałów opisuje typy porodów, wynikające z nich wzorce zachowań, reakcje i decyzje podejmowane w wyniku porodu. Z racji, że jestem wcześniakiem, dzięki tej książce dowiedziałam się, czemu moje zachowanie i niektóre utrudniające życie cechy są takie, a nie inne. Na szczęście w każdym rozdziale autor opisuje sesje i ćwiczenia oddechowe, które pomagają uwolnić z ciała wszelkie zablokowania, nawet te związane z okresem prenatalnym i okołoporodowym. Niektóre ćwiczenia są proste, pozycja ich wykonywania jest dowolna i trwają kilka minut. Inne są bardziej skomplikowane, dłuższe i wymagają angażowania całego ciała, a niektóre też należy wykonywać w parach. Dzięki tej książce dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy między innymi tego, jak „odstraszyć od siebie” osoby, za którymi nie przepadam, wystarczy oddychać w innym tempie niż dana osoba. Odwrotnie działa oddychanie w tym samym tempie z osobą, z którą chcemy, żeby rozmowa zaczęła się kleić i ogólnie, żeby była między nami była dobra energia. Jak najszybciej zamierzam ten sposób oddychania wykorzystać, więc trzymajcie za mnie kciuki!

„Oddech. Oddychaj świadomie, żyj pełniej” jest bardzo ciekawym i przydatnym poradnikiem, który dzięki przyswojeniu zawartym w nim umiejętnościom obiecuje szybkie efekty. Najbardziej spodobały mi się w nim praktyczne ćwiczenia oddechowe, dzięki którym można poprawić jakość swojego życia. Tak więc bardzo polecam Wam tę książkę, może akurat zawarte w niej porady lub ćwiczenia przydadzą się w Waszym życiu.

Oddech w związkach. Oddychaj świadomie, kochaj pełniej
Grzegorz Pawłowski0
Okładka ksiązki - Oddech w związkach. Oddychaj świadomie, kochaj pełniej

Oddychaj i... kochaj. Świadomy oddech może poprawić jakość naszego życia. Również w sferze związków. Oddech to wspaniałe narzędzie terapeutyczne...

Oddech. Oddychaj świadomie, żyj pełniej
Grzegorz Pawłowski0
Okładka ksiązki - Oddech. Oddychaj świadomie, żyj pełniej

Praktyczny poradnik dla osób pragnących poprawić jakość swojego życia. Poczuj moc oddechu i zmień swoje życie na lepsze. Poszukujemy dróg...

Za pierwszą kulisą
Mirosława Łukaszewicz