Odkrywam świat. To moje emocje. Książka z okienkami

To moje emocje to książka z okienkowej serii Odkrywam świat. Wprowadza ona najmłodsze dzieci w świat podstawowych emocji, wyjaśnia czym są, pomaga je rozumieć i rozpoznawać.

Bohaterami wszystkich książek w serii są Mania i Tynio - sympatyczne rodzeństwo.Mały czytelnik najpierw poznaje daną emocję, oglądając scenki, których uczestnikami są bohaterowie książeczki, a następnie odpowiada na pytanie, np. Mania jest smutna czy zła?, i wybiera odpowiednią buźkę. Dzięki temu, podążając za bohaterami, maluch uczy się rozpoznawać emocje i kojarzyć je z konkretnymi sytuacjami i zachowaniami. W książce pozna następujące emocje: radość, smutek, złość, strach, zawstydzenie, zdziwienie, znudzenie.

Kartonowa książka z zaokrąglonymi rogami i łatwymi do otwierania okienkami jest przyjazna dziecku. Wspólne czytanie i oglądanie to świetne wprowadzenie w temat dziecięcych uczuć i inspiracja do rozmowy.

Pozostałe książki w serii Odkrywam świat:

Jaki to kolor?

Odkrywam świat. To moje emocje. Książka z okienkami - opinie o książce

Avatar użytkownika - ania7770
ania7770
Przeczytane:2024-02-18,

Ostatnio w nasze ręce trafiły dwie książeczki od Wydawnictwa Jupi Jo! z serii „Odkrywamy świat”, czyli „To mój dzień” oraz „To moje emocje” z otwieranymi okienkami, które sprawdzą się już dla najmniejszych czytelników. Jak wiadomo dzieci poznają świat wszystkimi zmysłami, więc myślę, że takie książki, które opowiadają o tym, co robi się w ciągu dnia i jakie emocje związane są z różnymi czynnościami pozwolą dzieciom lepiej zrozumieć otaczający ich świat i to, co się z nimi dzieje. Bo wiadomo, że nauka najlepsza jest wtedy, gdy połączona jest z zabawą.

Rodzeństwo Mania i Tynio w „To mój dzień” poprowadzą Wasze pociechy po ich dniu i pokażą jak wygląda ich codzienna rutyna. A małe rączki dzieciaczków będą mogły odkrywać okienka i sprawdzać co się za nimi kryje. Z samego rana zobaczą jaka jest pogoda, co jedzą Mania I Tynio, jak się ubiorą, czy na jakie popołudniowe zajęcia chodzą. Jestem pewna, że wspólne odkrywanie okienek będzie dla dzieci świetną zabawą.

Z kolei „To moje emocje” pokazują różne emocje i pomagają dzieciom w ich zrozumieniu i prawidłowym nazywaniu. Emocje obecne są w życiu każdego z nas, więc dobrze, gdy już od małego dzieci będą wiedziały czym mogą być spowodowane i jak się je wyraża. Poznają czym jest radość, złość, smutek, strach, zdziwienie, zawstydzenie i znudzenie oraz w jakich sytuacjach z codziennego życia mogą występować.

Książki w łatwy i prosty sposób pomogą rozwijać mowę i zdolności manualne. Są one bardzo ładnie i solidnie wydane, więc z pewnością posłużą na bardzo długi czas. W książkach znajdują się realistyczne zdjęcia oraz piękne grafiki, które przyciągają wzrok. Dzieci będą mogły razem z Manią i Tyniem przeżywać wszelkie aktywności i wspólnie odkrywać małe i duże okienka. Polecamy.

Avatar użytkownika - AkademiaNiemanud
AkademiaNiemanud
Przeczytane:2023-08-02, Ocena: 6, Przeczytałem,

Cudowna książeczka, która wprowadza maluszki w świat emocji. A właściwie to pomaga im zrozumieć ten świat, bo emocje towarzyszą każdemu z nas od samego początku. Książeczka skonstruowana jest w bardzo fajny sposób, bo pokazuje jak wyglądamy, gdy odczuwamy złość, radość, smutek, strach, zawstydzenie, zdziwienie czy znudzenie oraz co musi się wydarzyć, abyśmy właśnie tak się poczuli. Duży plus za dobranie takich sytuacji z życia, w których może znaleźć się każde dziecko. Dzięki temu ta książka ma sens, bo emocje faktycznie stają się dla dziecka zrozumiałe i jasne. Idealna książeczka na start, na pierwsze próby zrozumienia własnych emocji.

Avatar użytkownika - alicjaplaskonos
alicjaplaskonos
Przeczytane:2023-04-30, Ocena: 6, Przeczytałam,

Mój synek pokochał tą serię i kolejne dwa tytuły przyjął z ogromną radością ?

,,To moje emocje" zawiera wyjaśnienie aż 7 emocji. Dzieci poznają między innymi czym jest radość, znudzenie czy strach. Książka ma świetny układ! Do każdej emocji jest kilka obrazków dla zrozumienia. Następnie na drugiej stronie jest buźka Mani lub Tynia oraz pytanie z dwoma odpowiedziami do wyboru, aby odgadnąć emocję tego bohatera na podstawie tych obrazków. Dziecko podejmuje decyzję i pokazuje, która mina pasuje. Na końcu jest jeszcze ćwiczenie, aby połączyć obrazki z minami i odgadnąć emocje.

Jest świetna , ma sporo okienek i daje mnóstwo radości, a przy okazji uczy.

Wydanie takie same jak reszta serii, kwadratowe, poduszkowe okładki, grube i kartonowe strony oraz naprawdę świetnej jakości okienka, które ciężko uszkodzić.

Książki dla dzieci z okienkami to zawsze trafiony wybór. Przyznam, że nie trafiłam jeszcze na dziecko, które przejdzie obojętnie koło możliwości otwierania i odkrywania co znajduje się pod kartonikiem. Mało tego! Sama mam frajdę bawiąc się takimi książeczkami.

Seria "Odkrywam świat" cieszy się dużą popularnością i nie ma się temu co dziwić. Każda z części jest poświęcona bliskim dziecku tematom, a piękne ilustracje i możliwość zabawy okienkami podnosi tylko jej atrakcyjność.

Do rodziny Mani i Tynia dołączyły dwie kolejne części:

"To moje emocje"

Omawia w szczegółowy sposób to co czujemy. Dowiadujemy się w jaki sposób całe nasze ciało prezentuje, że targają nami emocje. Dowiemy się, że to jak najbardziej w porządku czuć nie tylko radość, ale i złość czy smutek. Na przykładzie wielu sytuacji dowiadujemy się jak mogą czuć się bohaterowie i próbujemy dopasować te uczucie, które najlepiej w danym momencie odzwierciedla emocje bohaterów.

"To mój dzień"

Pokazuje jak mija nam dzień od momentu obudzenia się, aż do położenia do łóżka. Dużym plusem jest tutaj to, że dodano także zdjęcia, a je jedynie ilustracje (co możecie pamiętać z poprzednich części ?). Możemy uczyć się także godzin ponieważ przy każdej porze dnia dodano mały zegar w rogu wskazujący kiedy Mania i Tynio wykonują dane czynności.

Książki są pięknie wykonane, są bardzo solidne. Przyczyniają się do rozwoju mowy, ćwiczą rączki i otwierają dziecko na otaczający je świat.

Góralskie święta z Manią i Tyniem
Magdalena Młodnicka0
Okładka ksiązki - Góralskie święta z Manią i Tyniem

To świąteczna opowieść, w której znani i lubiani bohaterowie, Mania i Tynio, spędzają święta na Podhalu. Choć na początku nie są przekonani do wyjazdu...

Plastelinkowa akademia. Co kryje miasto?
Magdalena Młodnicka0
Okładka ksiązki - Plastelinkowa akademia. Co kryje miasto?

Co kryje miasto? to książeczka z serii Plastelinkowa akademia. Jest adresowana do najmłodszych dzieci, które właśnie rozpoczynają poznawanie świata....