Odnajdę cię

Prawdziwej namiętności nie ostudzi odległość.

Anna jeszcze nigdy nie była tak niezdecydowana. Z jednej strony mąż, który zadziwiająco szybko przestał dostrzegać w niej kobietę, traktujący ją jak osobistą służącą, z drugiej - mężczyzna, który miał być przyjacielem, odskocznią od małżeńskich problemów, ale pragnie znacznie więcej, niż Anna jest skłonna mu dać. Tylko jeden z nich potrafi rozpalić jej zmysły, ale czy to wystarczy, żeby podjąć decyzję? A co, jeśli żadna z dróg, które się przed nią otwierają, nie wiedzie do szczęścia?

Grzegorz również stoi na rozdrożu. Aby ratować rozpadający się związek, podejmuje decyzję o wyjeździe do Anglii. Chce skupić się na pracy, nabrać dystansu. Nie spodziewa się, jak wiele może zmienić jedno zdjęcie i zniewalające brązowe oczy, które na długo rozgoszczą się w jego myślach.

Czy Anna i Grzegorz szukają właśnie siebie?

Informacje dodatkowe o Odnajdę cię:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2021-05-19

Tagi: Tylko dla dorosłych bóg

Kup książkę Odnajdę cię

Odnajdę cię - opinie o książce

Avatar użytkownika - Damaczytasama
Damaczytasama
Przeczytane:2021-06-06,

Annę i Grzegorza dzieli kilka tysięcy kilometrów. Nie wiedzą o swoim istnieniu. Każde z nich ma swoje życie, lecz żadne nie jest w pełni szczęśliwe.

Anna jest młodą kobietą, która zaczyna się dusić w swoim małżeństwie. Z każdym dniem coraz bardziej czuje, że jej związek staje się zwyczajny i przewidywalny. Mąż o nią nie dba, często traktuje jak służącą. Chce, by Anna żyła pod jego dyktando. Wiele rzeczy w jej zachowaniu mu nie pasuje. Ogranicza ją, a kobieta pragnie czuć się zauważona i pożądana. Dlatego, gdy poznaje Michała, który potrafi ją wysłuchać, zaczyna z nim flirtować.

Grzegorz od kilku lat jest w związku z Justyną. Czuje jednak, że coraz mniej ich łączy. Żeby coś zmienić w swoim życiu wyjeżdża do pracy do Anglii. Ma nadzieję że chwilowa rozłąka naprawi jego relacje z dziewczyną.

W jaki sposób ich drogi się przetną? Czy Anna zakończy swoje małżeństwo i romans? Czy Grzegorz podejmie decyzję o rozstaniu z Justyną?

"Odnajdę cię" to nie jest zwykły, banalny romans. Jest trochę słodko, a czasem gorzko. Jak w życiu. Bohaterowie są nieszczęśliwi w swoich związkach. Próbują je naprawić, zawalczyć o nie, ale ponoszą porażkę. Dopadają ich wątpliwości, miotają się. Podejmują decyzje, nie zawsze dobre, czasem zbyt długo z nimi zwlekają.

Szukają szczęścia i miłości, bo o tym marzą.

W czasie czytania zwróciłam uwagę na to, jak wielu mężczyzn w związkach, chce mieć kontrolę nad kobietą. Często są zaborczy, zazdrośni, dominujący. Kobiecie nie łatwo jest uwolnić się z takiej destrukcyjnej relacji. Czasami wydaje mi się, że znalezienie mężczyzny idealnego jest jak wygranie losu na loterii 😉.

"Odnajdę cię" to powieść, którą czytałam z wielką przyjemnością. Dobrze napisane sceny erotyczne, ciekawi bohaterowie i niebanalna historia to wszystko znalazłam w tej książce. Były prawdziwe emocje, uczucia, pożądanie, wątpliwości.

Chciałabym, żeby historia Anny i Grzegorza miała kontynuację. Myślę, że między nimi jeszcze wiele może się wydarzyć.

Mam nadzieję, że sięgniecie po "Odnajdę cię" i będziecie się dobrze bawić, tak jak ja.

Polecam Wam bardzo serdecznie.

🔥🔥 RECENZJA PATRONACKA 🔥🔥

Tytuł: Odnajdę Cię
Autor: @camilla.en.official
Wydawnictwo: @wydawnictwo.kobiece @niegrzeczneksiazki
Premiera: 19.05.2021

10/10

,, Czułam, że jeśli nie zaczniemy rozmawiać o tym, co nas boli, to wszystko trafi jasny szlag. Coraz więcej wątpliwości krążyło w mojej głowie. Nie chciałam strącić tego, co miałam. Kochałam swojego męża i wierzyłam, że on mnie też kocha. Ale jeżeli przyszłoby mi się z nim rozstać, poczułabym ogromną ulgę. Każdy kolejny dzień mnie męczył."

Książka ,,Odnajdę Cię" autorstwa Camilli Em zabrała mnie do świata prawdziwego, który rządzi się swoimi prawami a pragnienie miłości i ciepła jest odległe.

Anna piękna i ambitna dziewczyna. Swoje marzenia wiąże z podróżami w odległe miejsca świata, które są dziełem sztuki stworzonym przez Boga, lecz wszystko się zmienia tuż po ślubie. Zaborczość męża sprawia, że podróż, jaką może sobie zaplanować to jedynie wyjścia do pracy. Brak wsparcia, brak miłości sprawia, że małżeństwo jest jedynie na papierze.

Grzegorz wypalony psychicznie, zmęczony związkiem z Justyną postanawia wyjechać do Anglii za pracą, choć to raczej można określić jako ucieczka przed dziewczyną, która wprowadziła w ich związek niestabilność. Praca pozwala odetchnąć a zmiana otoczenia, sprzyja nawiązaniu nowych znajomości. Jedno zdjęcie, jedno spojrzenie i zmienia się wszystko dla Grzegorza.

Czy tych dwoje ma szansę na szczęśliwe zakończenie? Czy toksyczne związki, w jakich się znaleźli, mają szansę przetrwać ? Czy Anna i Grzegorz spotkają się, pomimo dzielącej ich odległości?

Jestem zachwycona książką i jej realizmem bo przeniosłam się do świata, gdzie człowiek jest spragniony miłości i bliskości drugiej osoby. Problemy, z jakimi muszą zmagać się główni bohaterowie, ukazują brutalną rzeczywistość, gdzie dwoje bliskich sobie osób oddalają się, choć fizycznie są na wyciągnięcie ręki, to mentalnie dzieli ich przepaść.

,,Odnajdę Cię" to powieść, którą ja przeczytałam na jednym wdechu, ona pochłonęła mnie bez reszty. Główni bohaterowie sprawili, że przeżywałam razem z nimi ich upadki i wzloty. Decyzje, z jakimi musieli się zmierzyć, sprawiały, że kibicowałam każdej z nich i wierzyłam, że odnajdą się nawzajem w tym świecie, gdzie drogi są kręte i nie zawsze prowadzą nas do celu. Polecam!!!

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2021-06-14, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2021,

Prawdziwej namiętności nie ostudzi odległość.

Anna jeszcze nigdy nie była tak niezdecydowana. Z jednej strony mąż, który zadziwiająco szybko przestał dostrzegać w niej kobietę, traktujący ją jak osobistą służącą, z drugiej – mężczyzna, który miał być przyjacielem, odskocznią od małżeńskich problemów, ale pragnie znacznie więcej, niż Anna jest skłonna mu dać. Tylko jeden z nich potrafi rozpalić jej zmysły, ale czy to wystarczy, żeby podjąć decyzję? A co, jeśli żadna z dróg, które się przed nią otwierają, nie wiedzie do szczęścia?

Czy Anna i Grzegorz szukają właśnie siebie?

Historie Anny i Grzegorza toczą się niemal przez całą książkę oddzielnie, jednakże są do siebie bardzo podobne. Podobne, gdyż w pewnym momencie oboje zaczynają rozumieć, iż pragną od związku i życia czegoś więcej. Przyznaję, że miałam chwile zawahania, czy przy tego typu konstrukcji fabuły poczuję to, co ich połączy. Jednak nie miałam z tym żadnego problemu.

"Chciałam, a wręcz pragnęłam osiągnąć wewnętrzny spokój. Miałam dosyć walczenia o kogoś, o siebie. Chciałam, by to o mnie walczono."

To historia, która zmusza nas do zastanowienia się, czy zawsze warto walczyć o związek, ratować coś, co praktycznie już dawno przestało istnieć. Odpowiedz wydaje się być prosta jeśli mamy (tak jak w tym przypadku) do czynienia z relacją destrukcyjną, która każdego dnia coraz bardziej nas niszczy. Związek bowiem powinien opierać się na wzajemnym szacunku, zrozumieniu i oddaniu. W związku jesteśmy sobie równi. Nie może być tak, że jedna strona żeruje na drugiej, traktuje jak służącą, nie zauważa jej potrzeb, nie otacza miłością, bliskością i troską.

"Była dla mnie nieosiągalna. Musiałem się z tym pogodzić. Tylko jak miałem to zrobić, kiedy jej uśmiechnięta twarz wciąż pojawiała mi się przed oczami. Wracała jak bumerang, a ja nie mogłem na to nic poradzić."

Camilla En sprawiła, że bardzo szybko wciągnęłam się w świat Anny i Grzegorza. Kibicowałam im w tym, by podjęli właściwe decyzje, by nie pozwolili, aby coś lub ktoś ich ograniczał. Co ciekawe, autorka pozwoliła, aby ich poznanie i cała ich relacja przebiegała powolnym rytmem. Dzięki czemu wszystko to, co się dzieje można by przenieść do naszego realnego życia.

"Życie w związkach nauczyło mnie, że po każdej burzy wstaje słońce, a względny spokój, jaki po niej  następuje, jest ciszą przed kolejną."

"Odnajdę cię" to słodko-gorzki, niebanalny romans pokazujący, że każdy z nas może odnaleźć szczęście. Trzeba tylko sobie na to pozwolić, zaryzykować, nie warto tkwić w czymś i z kimś, kto nas nie kocha, nie zauważa i nie ceni. Polecam!

To ja Esclave
Camilla En0
Okładka ksiązki - To ja Esclave

Kim staje się osoba, która traci wolną wolę? Czy uwięzione serce i dusza mogą jeszcze na nowo pokochać? Julia to absolwentka architektury, która podczas...

To ty mnie uwolnisz. Część 1
Camilla En0
Okładka ksiązki - To ty mnie uwolnisz. Część 1

Paryż to miasto które staje się dla Chloe furtką do lepszego życia. Kiedy opuszcza znienawidzoną Anglię liczy, że we Francji spotka ją szczęście. Poznając...