Zaopiekuj się mną

Historia Lauren na pozór mogłaby przydarzyć się każdemu. Zbuntowana nastolatka, która wszystko wie lepiej i uważa, że rodzice nie są jej do niczego potrzebni. Jednak kiedy w tragicznym wypadku traci ich oboje, jej życie diametralnie się zmienia. Po leczeniu depresji próbuje na nowo poukładać swoją codzienność. Pomaga jej w tym starsza siostra Luiza. Razem wyjeżdżają na wakacje, podczas których Lauren przeżywa swoją wakacyjną, ale co najważniejsze – pierwszą miłość. Po pięciu latach nie jest już tą samą osobą. Stała się piękną, inteligentną kobietą, która chce być kochana, pragnie stabilizacji i bezpieczeństwa. Gdy spotyka mężczyznę, na widok którego miękną jej kolona, ulega jego namowie i wchodzi w niebezpieczny dla uczuć układ. William Loens jest ucieleśnieniem seksu. Jego głos, wzrok i dotyk podniecają kobiety. Jednak mężczyzna ma jedną wadę – nie kochał, nie kocha i nigdy nie pokocha żadnej kobiety, co dla Lauren jest dużym problemem. Podczas nadarzającej się okazji ucieka od Willa do swojego domku letniego w Karolinie Północnej. Tam ożywają wspomnienia sprzed kilku lat, kiedy poznała i zakochała się w chłopaku poznanym na plaży. Czy Simon będzie potrafił pokochać Lauren tak, jak ona tego potrzebuje?

Informacje dodatkowe o Zaopiekuj się mną:

Wydawnictwo: WasPos
Data wydania: 2019-11-20

Tagi: depresja wspomnienia rumunia seks uczucia opieka nastolatka wypadek sierota siostry wakacje układ

Kup książkę Zaopiekuj się mną

Zaopiekuj się mną - opinie o książce

Avatar użytkownika - judytaszostak
judytaszostak
Przeczytane:2020-09-20,

Ta książka kusiła mnie od dawna swą piękną , subtelną okładką.
Doskonały debiut polskiej autorki piszącej pod pseudonimem Camilla En @camilla.en.official .
Lauren była zbuntowaną nastolatką , do czasu tragicznego w skutkach wypadku, w którym traci oboje rodziców. Obwinia się za to co się stało. Nie tylko ona zresztą , jej brat zerwał z nią kontakt.
Na szczęście ma starszą siostrę Luizę która nie odwróciła się od niej, zaopiekowała się nią, zabrała na wakacje do Karoliny Północnej .
Tam Lauren przeżywa swą pierwszą miłość , poznaje Simona, cudownego chłopaka. Niestety wakacje dziewczyn dobiegają końca , zakochanym zostaje jedynie tydzień . Wiadomo, że w miłości na odległość ciężko jest wytrwać, zwłaszcza kiedy ta dopiero rozkwita.
Jednak los znów przetnie ich drogi... Kiedy Lauren rozczarowana związkiem a dokładniej mówiąc układem - "łączy nas tylko seks "z Williamem postanawia odpocząć, uciec.
Jednak minęło już pięć lat , oboje się zmienili są dorosłymi ludźmi, czy odżyje dawne uczucie, wzajemne porozumienie? Czy nie za późno na wyjaśnienia i pogodzenie się? Dowiemy się co czuł Simon po wyjeździe ukochanej. A także czy Lauren pogodzi się z bratem.

Cudowna opowieść tak piękna , wzruszająca, o potędze miłości, a także o więziach rodzinnych . Warto przeczytać , uwielbiam takie historie , które mogą przydarzyć się każdemu z nas . I życzę Wam byście odnaleźli prawdziwą miłość . Łza w oku się zakręciła. Doskonale wykreowane postacie, takie rzeczywiste, że naprawdę ich polubiłam.
Czytaliście tę powieść? Jeśli nie koniecznie musicie nadrobić , a ja czekam na kolejną książkę autorki.

Fajna, ciekawa książka. Fabuła podobna do wielu innych ale nie nudziła. Lauren zaczyna nowe życie. Skończyła studia, otrząsnęła się z traumy po śmierci rodziców. Razem z przyjaciółkami świętuje swój sukces. W klubie poznaje przystojnego mężczyznę, który emanuje pewnością siebie i władzą. Już od początku iskrzy między nimi. Po kilku próbach dochodzi do zbliżenia. Lauren chciałaby normalnego związku jednak Will nie zakochuje się. Dla niego liczy się tylko seks. Lauren ma dość tego układu oraz wtrącania w życie byłej dziewczyny. Postanawia uciec do miejsca, gdzie spędzała wakacje oraz gdzie poznała pierwszą swoją miłość, Simona. Ma nadzieję że uda jej się odnowić znajomość i uczucia odżyją na nowo. Czy jej się to uda, czy znowu ucieknie?

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2020-05-14, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2020,

Historia Lauren na pozór mogłaby przydarzyć się każdemu. Zbuntowana nastolatka, która wszystko wie lepiej i uważa, że rodzice nie są jej do niczego potrzebni. Jednak kiedy w tragicznym wypadku traci ich oboje, jej życie diametralnie się zmienia. Po leczeniu depresji próbuje na nowo poukładać swoją codzienność. Pomaga jej w tym starsza siostra Luiza. Razem wyjeżdżają na wakacje, podczas których Lauren przeżywa swoją wakacyjną, ale co najważniejsze – pierwszą miłość. Po pięciu latach nie jest już tą samą osobą. Stała się piękną, inteligentną kobietą, która chce być kochana, pragnie stabilizacji i bezpieczeństwa. Gdy spotyka mężczyznę, na widok którego miękną jej kolona, ulega jego namowie i wchodzi w niebezpieczny dla uczuć układ. William Loens jest ucieleśnieniem seksu. Jego głos, wzrok i dotyk podniecają kobiety. Jednak mężczyzna ma jedną wadę – nie kochał, nie kocha i nigdy nie pokocha żadnej kobiety, co dla Lauren jest dużym problemem. Podczas nadarzającej się okazji ucieka od Willa do swojego domku letniego w Karolinie Północnej. Tam ożywają wspomnienia sprzed kilku lat, kiedy poznała i zakochała się w chłopaku poznanym na plaży. Czy Simon będzie potrafił pokochać Lauren tak, jak ona tego potrzebuje?

"Byłam kobietą po wielkich przejściach, jednak wciąż pragnącą miłości i bezpieczeństwa."

"Zaopiekuj się mną" jest debiutem autorki piszącej pod pseudonimem Camilla En. Dodam, iż bardzo udanym za sprawą pomysłu na tę historię i jego realizacji.

Powiem Wam, że ta historia jest bardzo realna, mogłaby przydarzyć się każdemu z nas. Początkowo główna bohaterka nas wkurza swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem. Nie pochwalałam jej niektórych wyborów. Ale czy od nastoletniej dziewczyny można wymagać dojrzałości? No właśnie. Tu widzimy jak istotne jest, by uczyć się na popełnionych błędach, wyciągać z nich odpowiednie wnioski. Później Lauren przechodzi przemianę, ale dużo wody musi upłynąć nim to nastąpi.

Autorka porusza problem straty i depresji. Uzmysławia jak ważna jest wówczas pomoc i zrozumienie bliskich. Lauren uważa, że to przez nią zginęli jej rodzice. Zaczyna się obwiniać. Brat nie potrafi jej wybaczyć. Z kolei jej siostra wspiera dziewczynę. Widzimy jak różne mogą być korelacje rodzinne, poczucie żalu, krzywdy, bólu.

Lauren nie potrafi stawić czoła problemom, ucieka przed nimi. Bliższe relacje też wydają się nie dla niej. Towarzyszy jej pełno rozterek i bólu. Jednak jakimś cudem brnie do przodu, a my jej w tym kibicujemy. Czy ma szansę na normalne życie i zbudowanie trwałego związku?

"Paliłam za sobą wszystkie mosty, sprawiając, by szczęście nie miało do mnie dostępu. A przecież chciałam być szczęśliwa i to cholernie bardzo."

Oczywiście nie mogło zabraknąć gorących scen miłosnych. Jednakże osobiście większą uwagę zwróciłam na wszystkie inne wydarzenia, sytuacje i aspekty, jakie zostały zawarte na kartach powieści. Choć przyznać trzeba, że wątek miłosny angażuje i nie pozostawia obojętnym.

"- Musiałabym być zimną suką bez serca, by nie pokochać takiego mężczyzny jak ty. Jednak pocieszę cię. Tak szybko, jak oddałam ci swoje serce, tak szybko zrozumiałam, że na nie nie zasługujesz."

Ta książka za sprawą przyjemnego w odbiorze języka, czyta się wręcz sama. Pochłania bez reszty! Emocje są namacalne. Jestem ciekawa kolejnych powieści, jakie wyjdą spod pióra autorki.

"Zaopiekuj się mną" to wzruszający i emocjonalny romans o potrzebie bycia kochanym, pogodzeniu się z tym, co nieodwracalne, obwinianiu, zaufaniu, poczuciu bezpieczeństwa, więzach rodzinnych, przyjaźni. Jeśli jesteście ciekawi co zwycięży: rozsądek czy miłość - koniecznie sprawdźcie!

Avatar użytkownika - dona
Przeczytane:2019-12-30, Ocena: 2, Przeczytałam, Posiadam, wymienię,
To ty mnie uwolnisz. Część 1
Camilla En0
Okładka ksiązki - To ty mnie uwolnisz. Część 1

Paryż to miasto które staje się dla Chloe furtką do lepszego życia. Kiedy opuszcza znienawidzoną Anglię liczy, że we Francji spotka ją szczęście. Poznając...

Odnajdę cię
Camilla En0
Okładka ksiązki - Odnajdę cię

Prawdziwej namiętności nie ostudzi odległość. Anna jeszcze nigdy nie była tak niezdecydowana. Z jednej strony mąż, który zadziwiająco szybko przestał...