Ogień. Opowieść o Janis Joplin

Powieść ukazuje burzliwe życie Janis Joplin. W tej wciągającej historii największej rockmanki wszech czasów splatają się wielki talent, desperacja, uzależnienie, trudne związki oraz ogromna miłość do muzyki. Barbara Baraldi w barwny sposób przedstawia postać niezwykłej Janis, którą na kartach powieści poznajemy jako zbuntowaną, pełną kompleksów nastolatkę. Niepewna siebie, tocząca nieustanną walkę z samą sobą i otoczeniem dziewczyna nade wszystko kocha muzykę i wie jedno - że jej największą siłą jest oryginalny głos. Wielowymiarowy portret Joplin, odmalowany na tle szalonych lat 60., dopełniają jej największe przeboje. To najbardziej przejmująca powieść Barbary Baraldi.

Informacje dodatkowe o Ogień. Opowieść o Janis Joplin:

Ogień. Opowieść o Janis Joplin - opinie o książce

Avatar użytkownika - anatomiaemocji
anatomiaemocji
Przeczytane:2024-02-10, Ocena: 5, Przeczytałam,

Demony przeszłości uwięzione głęboko w podświadomości. Strach obezwładniający jej ciało. Uciekła ze swojego więzienia. Ale wcale nie czuje się wolna. Przeszłość nie chce, aby zapomniała. Przeszłość cały czas się o nią upomina.

San Francisco. Miasto mgły pochłania ją na samo dno piekła. Jako 17 latka zatraciła się całkowicie. To nie jest ten świat, do którego uciekła.

Odnajdywanie siebie i swojej tożsamości towarzyszy jej przez całe życie.

Ucieczki i powroty.

Wewnętrze dziecko domaga się przez całe życie akceptacji. W zamian otrzymało tylko odrzucenie.
Jak ważna jest miłość matki i akceptacja ojca. Świadomość bycia niezaakceptowaną i niedostrzeżoną zrodziło w Jenis Joplin wiele wewnętrzego buntu. Pomimo, że ciągle próbowała. Dzwoniła, pisała, zapraszała. Wszystko to, aby pokazać ile osiągnęła. Wszystko, żeby zostać zaakceptowaną. Wszystko, za odrobinę miłości i zrozumienia. Wszystko, z marnym skutkiem.
Przegrała.
Walka z samą sobą i całym zewnętrznym światem była dla niej trudna. Ale czy tak wiele chciała? Chciała tylko miłości, chciała gdzieś przynależeć, chciała mieć rodzinę i być szczęśliwą.
Czy będąc w blasku fleszy czuła się szczęśliwa?
Żyła tylko wtedy, kiedy występowała na scenie, otoczona miłością publiczności. Poza nią, czuła się martwa.

San Francisco. Muzyka. Wolność. Rozpusta. Alkohol. Narkotyki. Przygodny seks bez zobowiązań.
Otchłań bez dna.
Janis Joplin wchodzi w sam środek tego wszystkiego otoczona milionami fanów.
Jednak czuje się samotna. Nic co oferuje jej ten świat nie daje jej radości.

Jakaż to była fascynująca podróż. Podróż wgłąb siebie, swoich pragnień, swoich potrzeb. Ile tam było emocji, frustracji, gniewu, zawiści, niezrozumienia.
Dziękuję autorce za tę emocjonująca podróż, skomplikowaną historię i możliwość poznania największej rockmanki wszech czasów.

Avatar użytkownika - agnieszka_rowka
agnieszka_rowka
Przeczytane:2024-02-11, Przeczytałam,
Sezon pająków
Barbara Baraldi0
Okładka ksiązki - Sezon pająków

Turyn, 1988. W mieście grasuje nieuchwytny seryjny morderca. Nad sprawą pracują równolegle Francesco Scalviati, zastępca prokuratora, oraz Leda de Almeida...

Aurora w mroku
Barbara Baraldi0
Okładka ksiązki - Aurora w mroku

Sparvara to senne miasteczko zagubione w mgłach Niziny Padańskiej. Ludzie tutaj są uczciwi i pracowici. Kiedy Aurora Scalviati zostaje tutaj przeniesiona...