Ojciec Pio i dusze czyśćcowe

Święty Ojciec Pio to postać, która od lat wzbudza niesłabnące zainteresowanie. Święty z Pietrelciny przez całe życie był gorliwie oddany duszom czyśćcowym. Na co dzień doświadczał zjawisk nadprzyrodzonych, był świadkiem manifestacji pokutujących dusz, rozmawiał z nimi i potrafił im pomóc. To, co innych napawało trwogą, dla niego było częścią powołania.

W książce ks. Marcella Stanzione, poświęconej temu szczególnemu aspektowi posługi Ojca Pio, znajdziemy barwne opisy objawień dusz czyśćcowych, zapis rozmów z nimi, a także z wiernymi, którzy po śmierci swoich najbliższych szukali u Ojca Pio pocieszenia i rady, w jaki sposób mogą się za nimi wstawiać u Pana. Wszystkie te opowieści stanowią świadectwo niezwykłej charyzmy świętego zakonnika oraz jego głębokiej wiedzy na temat problematyki czyśćca i prawd wiary Kościoła katolickiego.

Książka zawiera również wprowadzenie do samej nauki Kościoła katolickiego o czyśćcu, biografię św. Ojca Pio, a także liczne modliwy i nabożeństwa za dusze czyśćcowe.

Pewnego razu, podczas II wojny światowej, po wieczornym posiłku, gdy klasztor był już zamknięty, bracia usłyszeli głosy dochodzące z bramy, które wyraźnie wykrzykiwały: „Niech żyje Ojciec Pio!”. Gdy rankiem przeor klasztoru udał się do O. Pio zapytać o te hałasy, ten nie przywiązując zbytniej wagi do wydarzenia, z wielkim spokojem, jakby chodziło o coś najzwyklejszego w świecie, uspokoił przeora, wyjaśniając mu, że głosy krzyczące: „Niech żyje Ojciec Pio!”, należały do zmarłych żołnierzy, którzy przyszli podziękować mu za jego modlitwy.

Informacje dodatkowe o Ojciec Pio i dusze czyśćcowe:

Ojciec Pio i dusze czyśćcowe - opinie o książce

Avatar użytkownika - milord
milord
Przeczytane:2019-08-14, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Książka mnie wzruszyła, poruszyła i zachęciła by sięgnąć po więcej. Nakupowałam więc ksiązki z tej serii oraz inne o ojcu Pio. Na trudny okres w życiu jak najbardziej polecam. Piękna historia i dołączony modlitewnik - pomoże duszom czyśćcowym a nas poprowadzi w świat modlitwy. Polecam również dla niewierzących.

Św. Michał Archanioł i jego święci przyjaciele
Marcello Stanzione0
Okładka ksiązki - Św. Michał Archanioł i jego święci przyjaciele

Pan polecił mi, abym w szczególny sposób nad tobą czuwał. Wiedz, że Zły cię nienawidzi, ale nie obawiaj się. Któż jak Bóg? św. Michał Archanioł do...

Ojciec Pio i Aniołowie
Marcello Stanzione0
Okładka ksiązki - Ojciec Pio i Aniołowie

Święty ojciec Pio już od najmłodszych lat doświadczał realnej obecności aniołów, a niejednokrotnie także ich pomocy. Szczególnym nabożeństwem i miłością...