Okna

Strach, niepewność, słabość, mrok. Gdy twoje na pozór idealne życie zaczyna się sypać, a wokół ciebie dzieją się dziwne rzeczy...
Na kim można polegać? Komu zaufać? Sobie czy innym?
Kobieta wplątana w dziwne sytuacje, mężczyzna, który ją fascynuje i demony przeszłości, niedające o sobie zapomnieć...
Mocny dreszczowiec, który nie zostawi na Was suchej nitki!
Mówi się, że przez okna widać wiele, ale czy na pewno?
„Jak jedna sytuacja potrafi doprowadzić do rozpadu wielu relacji? Jak jedna osoba przyczynia się do tragicznych w skutkach wydarzeń? Trzymająca w napięciu fabuła, wyraziści bohaterowie i zwroty akcji, które zaskoczą nie jednego fana thrillera psychologicznego. Polecam z całego serca!”

Informacje dodatkowe o Okna:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2020-12-16

Kup książkę Okna

Okna - opinie o książce

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2021-02-18, Ocena: 6, Przeczytałam,

Już gdy tylko ujrzałam okładkę wiedziałam, że to będzie coś dobrego:-) Kocham czytać thrillery i bardzo lubię, kiedy mnie zaskakują. Tutaj choć miałam pewne podejrzenia co do Moniki, to jednak prawdziwa osoba zaginionej mnie zaskoczyła. Na temat jej śmierci miałam wiele opcji i jak widać żadna się nie sprawdziła:-) Nie odgadłam zachowania dwóch mężczyzn i tym bardziej końcówki, którą przeczytałam na jednym wdechu. Akcja niby szybka, aczkolwiek w zwolnionym tempie. Autorka starała nam się wszystko później wytłumaczyć i mnie te odpowiedzi jak najbardziej usatysfakcjonowały.
Teraz wam podkreślę, że oceniam tylko treść. W tekście czasem litery się troszkę rozchodzą i nie byłam pewna, czy to nie było za sprawą atmosfery, jaka wtedy panowała. Ogólnie bardzo duży druczek, który uwielbiam w książkach. Tym bardziej, że nie jest ona długa. Sam tytuł zrozumiałam po połowie tekstu, który zasiał w mojej głowie niepewność i strach. Sama chyba od dzieciństwa nie przepadam za wysokimi oknami, gdyż bardzo łatwo jest z nich wypaść.
Sądząc po tekście, autorka jest bardzo wrażliwą osobą, co dało się odczuć niemal na każdym kroku. Nawet momenty złości były w delikatniejszej wersji, co mi bardzo odpowiadało. Każda z postaci ma swój osobny charakter, co ciekawie wpływa na książkę. Pisana z perspektywy dwojga ludzi znakomicie dopowiada niewiadome. Na całe szczęście był to dość spokojny thriller z przeznaczeniem na myślenie, a nie na wylew krwi. Dlatego dodałabym go do kategorii thrillera psychologicznego.
Książka opisuje losy kobiety skrzywdzonej przez mężczyznę. Jest zagubiona i nie potrafi nikomu zaufać. Przypadkiem natrafia na mężczyznę, który ma więcej problemów niż palców u rąk. Razem stanowią niezbity dowód na to, że tajemnice potrafią niszczyć od środka. Nikt się nawet nie spodziewa z której strony zaatakuje wróg przeszłości. Wzajemne niedopowiedzenie i wstyd zaczyna ich coraz bardziej dzielić. Tajemnice aż się proszą by wyjść na światło dzienne. Tylko, że nikt nie spodziewa się, że oprócz tajemnic istnieje coś jeszcze:-)

Książka dla relaksu. Całkiem przyjemny kryminał, krótki, przewidywalny, ale ciekawy, dobrze napisany. Historia z przeszłości wracająca jak bumerang, dziwnym splotem okoliczności połączona teraz. Sympatyczne.

Avatar użytkownika - Ziomiksiazka
Ziomiksiazka