Oko dnia

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: b.d
Kategoria: Inne
ISBN: 83-7301-774-7
Liczba stron: 248

Ocena: 5.33 (3 głosów)

Oko dnia to internetowy blog Jonathana Carrolla ujęty w ramy książki. Są tu sprawy, które go nurtują i fascynują, zapiski z tego, co zobaczył, usłyszał, przeczytał. Bywa, że wpis z danego dnia to cytat z innego pisarza czy twórcy: reżysera, muzyka, poety.
Czy przemawia swoim głosem, czy cytuje innych – jest w tym cały Carroll, jakim znają go czytelnicy, wrażliwy, czasami mroczny, czasami zabawny, zafascynowany światem realnym i ukrytym. Bywa, że odnosi się do jakichś ważnych wydarzeń, komentuje je ze swego punktu widzenia, innym razem opowiada o pięknych kobietach, psach czy dziwnych ludziach. W niektórych fragmentach dzieli się ze swymi fanami informacjami, jakie dostał od przyjaciół w mailach, listach, usłyszał w bezpośredniej rozmowie. Te wpisy to Carrollowskie miniatury, które przypominają jego opowiadania, wywołując niesamowitą atmosferę i kusząc wyobraźnię niedopowiedzeniem.
Książka przybliża nas do osoby samego pisarza, który nie ukrywa się tutaj za żadnym fikcyjnym bohaterem. Jej lektura sprawia, że Carroll staje się jednym z nas, zwykłym człowiekiem przemierzającym ulice swego miasta, elementem barwnego tłumu, obserwatorem, a momentami może podglądaczem.

Kup książkę Oko dnia

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Oko dnia

Avatar użytkownika - vesta
vesta
Przeczytane:2015-01-04, Ocena: 5, Przeczytałam, Przeczytane do 2015,
Avatar użytkownika - Muminka789
Muminka789
Przeczytane:2014-02-04, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - godelaine
godelaine
Przeczytane:2013-09-25, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, Ulubione,
Inne książki autora
Czarny koktajl i inne opowiadania
Jonathan Carroll0
Okładka ksiązki - Czarny koktajl i inne opowiadania

"Ale karuzela!" (jeden z trzech zamieszczonych w tym tomie utworów), jak to zwykle bywa u Carrolla, zaczyna się niemal banalnie. Po latach pracy...

Całując ul
Jonathan Carroll0
Okładka ksiązki - Całując ul

Autor powieści próbuje pracować, ale kolejny rozwód i i znudzenie rutyną powodują, że nie może przelać na papier żadnych pomysłów. Wkrótce pogrąża się...

Zobacz wszystkie książki tego autora