Okres. Kompleksowa instrukcja obsługi

Rozsądnie, rzetelnie, bez ograniczeń, bez zawstydzania, a czasami zabawnie - właśnie tak należy pisać o miesiączce!

Praktyczny i przyjazny poradnik o menstruacji, z którego czytelnicy dowiedzą się, jakie zmiany zachodzą w ciele w trakcie cyklu menstruacyjnego; poznają odpowiedzi na najbardziej krępujące pytania, otrzymają garść przydatnych wskazówek i zaznajomią się z podstawowymi produktami, które warto mieć pod ręką podczas okresu, takimi jakie tampony i podpaski, ale także z ich alternatywami. Przeczytają, jakie pokarmy warto jeść, a jakich unikać, by złagodzić negatywne objawy, a także sprawdzą, jakie leki mogą przyjąć.

Historię opowiedziano w formie powieści graficznej i opatrzono ilustrowanymi informacjami.

Informacje dodatkowe o Okres. Kompleksowa instrukcja obsługi:

Okres. Kompleksowa instrukcja obsługi - opinie o książce

Avatar użytkownika - z_ksiazka_w_plec
z_ksiazka_w_plec
Przeczytane:2024-05-12, Ocena: 6, Przeczytałem,

,,Okres. Kompleksowa instrukcja obsługi" to książka, która według mnie powinna znaleźć się w każdej biblioteczce dziewczynki, która już niedługo będzie miesiączkować. W sposób graficzny odpowie ona na każde krępujące pytanie. Zawarte tutaj informacje i wskazówki przedstawione są w sposób zrozumiały, dokładny, bez owijania w bawełnę.

Na pewno każda dojrzewająca dziewczynka boi się, że ten wielki dzień nastąpi podczas lekcji w szkole czy nocowania u koleżanki. I zadaje sobie pytanie co wtedy robić? Jak warto wtedy mieć przy sobie. Jakie są objawi i co zmienia się w jej ciele. Na te pytania i o wiele więcej odpowiedzi znajdziemy w ,,Okres. Kompleksowa instrukcja obsługi"

Z książki dowiemy się między innymi:

?        Jak inaczej mówi się na miesiączkę.

?        Kiedy pojawia się po raz pierwszy okres i jak długo trwa,

?        Co to znaczy dojrzewanie płciowe,

?        Jak przygotować się na ten wielki dzień,

?        Co to jest PMS i jak sobie radzić ze spadkiem nastroju,

Książka napisana jest prostym i zrozumiałym językiem. Wszystko w niej jest dokładnie wyjaśnione i myślę, że po przeczytaniu tego poradnika młode dziewczyny nie będą już tak bały się tego dnia. Znajduje się tutaj również informacje o dostępnych środkach higienicznych oraz adresy przydanych stron internetowych czy numerów telefonów. Na samym końcu poradnika znajdują się rady dla rodziców.

Książka jest kolorowa i napisana w sposób zabawny. Można ją czytać z kimś bliskim lub samemu. Polecam!

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska