Okruch

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2018-04-16
Dodał/a książkę: atanazja20

Buzująca emocjami opowieść o miłości, tajemnicach i sile dobra.

Na początku jest grom z jasnego nieba. Jedno spojrzenie, jeden dotyk, jedno słowo. Od tej chwili życie dwojga ludzi zmieni się bezpowrotnie. Ona wreszcie zmierzy się ze swoim strachem przed bliskością. On odkryje prawdę o sobie i swojej rodzinie. Czy czeka ich wspólna przyszłość?

Anna Ficner-Ogonowska zabierze Cię w świat prawdziwych uczuć, silnych przeżyć i dramatycznych wydarzeń. "Okruch" to niezwykła powieść, która przywraca wiarę w sens życia i pozwala zrozumieć, czym jest odpowiedzialna miłość.

„To prawda, że jedna iskra wystarczy, by wywołać pożar i zniszczyć wszystko wokół. Ale jeden dobry okruch pamięci wystarczy, by wiele zachować, by karmić się nim przez całe życie. Zrozumiałam, że to moja jedyna nieskończoność.”
fragment książki

Kup książkę Okruch

Opinie o książce - Okruch

Avatar użytkownika - dominicaana8
dominicaana8
Przeczytane:2018-07-13, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2018,

Fantastyczna powieść, gdzie nie brak mądrości życiowych, które uczą i dają wskazówki, jak wieść dobre i pełne pokory życie. Autorka w zrozumiały dla każdego opisuje losy młodych, ale i tych nieco starszych ludzi. W tej pozycji można tak naprawdę znaleźć wszystko, co spotyka ludzi. Od życiowych porażek po milość i łzy radosci. Świetnie rozbudowana fabuła, by w najmniej oczekiwanym momencie wzbudzić u czytelnika wachlarz emocji, od tych smutnych do bardziej optymistycznych. Koniec zaskakuje i daje nadzieję, że w życiu coś dzieję się po coś. Godna polecenia i najwyższej oceny.

Początkowo opowieść jest bardzo wciągająca i jest połączeniem opowieści o miłości i kryminału. Jest jednak zbyt rozwlekła, a zagadki do rozwiązania brak. Wątek tajemnicy rodzinnej jest bardzo przewidywalny i łatwo jest go rozwikłać. A zakończenie jest trochę bez wyrazu. Atak terrorystyczny w Ameryce jest wtrącony zupełnie niepotrzebnie. Pomimo tych zarzutów książkę czyta się bardzo dobrzę i szybko pochłania się te 700 stron.

Przepiękna, pełna ciepła i życiowa  obyczajówka.
Głównymi bohaterami są Sara - przedszkolanka oraz Maks - policjant z dochodzeniówki. Ich losy splatają się  w dość drastycznych okolicznościach. Sara jest świadkiem strzelaniny, w której ranny zostaje właśnie Maksymilian.
"Okruch" najpewiej uważnego czytelnika nie zaskoczy gdyż rewelacji, które autorka serwuje nam pod koniec książki, można domyśleć się sporo wcześniej. To, co urzekło mnie w tej historii, to przemyślenia i mądrości matki Maksa. Dzięki nim, książka zyskała bardzo na wartości. Świetna charakterystyka postaci drugoplanowych, szczególnie  temperament Wojtka, spokojny Bekhir oraz dobroduszny dziadek Sary stanowią idealne uzupełnienie tej książki.

Okruch to pierwsza książka w której poznaję pióro Pani Ani... i jest to nawet sympatyczna przygoda. W tej książce można znaleźć wiele pięknych momentów i emocji. Wg mnie jest tu magia podobna do magii w książce Magdaleny Kordel "Serce z piernika", można znaleźć nostalgię podobną do "Czereśnie zawsze muszą być dwie" Magdaleny Witkiewicz... I choć jest tu tak wiele ciekawych i znaczących momentów moje emocje zostały przygaszone przez ilość słów... ilość słów niepotrzebnych.  Zamiast 700 stron autorka powinna ograniczyć się do 500 stron i skupić się faktycznie na samej historii i faktach, wtedy byłaby to książka wybitna jednak nie jest.  Mam wrażenie iż autorka użyła metody zwanej u mnie naokoło... zanim dochodzi do setna sprawy to po drodze opisze nam jaka jest pogoda co się dzieje dookoła, kogo można spotkać na spacerze a na samym końcu niepotrzebnych wydarzeń powie tak naprawdę do czego zmierzała.... Ta metoda jest męcząca a czasami nawet usypiająca...

Escape book
Ivan Tapia