Okruch

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2018-04-16

Buzująca emocjami opowieść o miłości, tajemnicach i sile dobra.

Na początku jest grom z jasnego nieba. Jedno spojrzenie, jeden dotyk, jedno słowo. Od tej chwili życie dwojga ludzi zmieni się bezpowrotnie. Ona wreszcie zmierzy się ze swoim strachem przed bliskością. On odkryje prawdę o sobie i swojej rodzinie. Czy czeka ich wspólna przyszłość?

Anna Ficner-Ogonowska zabierze Cię w świat prawdziwych uczuć, silnych przeżyć i dramatycznych wydarzeń. "Okruch" to niezwykła powieść, która przywraca wiarę w sens życia i pozwala zrozumieć, czym jest odpowiedzialna miłość.

„To prawda, że jedna iskra wystarczy, by wywołać pożar i zniszczyć wszystko wokół. Ale jeden dobry okruch pamięci wystarczy, by wiele zachować, by karmić się nim przez całe życie. Zrozumiałam, że to moja jedyna nieskończoność.”
fragment książki

Kup książkę Okruch

Opinie o książce - Okruch

Avatar użytkownika - Stenka
Stenka
Przeczytane:2018-10-07, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2018,

"....słowa są jak ludzie. Mają moc. Dlatego należy uważać , co się mówi. I to wcale  nie do kogo, tylko co. Bo złe słowo wylei od nas i zawsze powróci. Zrobi to, ponieważ nikt nie przyjmie go z otwartymi ramionami. .... Z dobrymi jest całkiem inaczej. Takie człowiek przyjmuje z ogromną ochotą i gdy ma ih w sobie wiele, wtey zaczyna dzielić się nimi z innymi. Rozdaje je bez żadnych trudności."  Piękne, mądre przemyślenia Marii, matki Maksa zapiasane w pamiętniku. Takich mądrych stwierdzeń w powieści jest więcej. Maria to mądra, dobra, odpowiedzialna i wrażliwa osoba. Poszczególne postacie w powieści dobrze opisane. Głównie bahatetowie to Sara i Maks, którzy spotykają się w tragicznych okolicznościach, które mają swoje dalsze konsekwencje i na zawsze łaczą te postacie. Książkę czyta się z przyjemnością, chociaż opisaną historię można by zmieścić na mniejszej ilości stron. Trochę mnie dziwi, że o tym, że Maks nie jest biologicznym synem Marii nikt nie wiedział. Przecież nikt nie mógł jej widzieć w drugiej ciąży. W prawdziwym życiu raczej tak nie bywa.

Avatar użytkownika - KKS
Przeczytane:2018-07-31, Ocena: 6, Przeczytałam, 2018,
Avatar użytkownika - dominicaana8
dominicaana8
Przeczytane:2018-07-13, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2018,

Fantastyczna powieść, gdzie nie brak mądrości życiowych, które uczą i dają wskazówki, jak wieść dobre i pełne pokory życie. Autorka w zrozumiały dla każdego opisuje losy młodych, ale i tych nieco starszych ludzi. W tej pozycji można tak naprawdę znaleźć wszystko, co spotyka ludzi. Od życiowych porażek po milość i łzy radosci. Świetnie rozbudowana fabuła, by w najmniej oczekiwanym momencie wzbudzić u czytelnika wachlarz emocji, od tych smutnych do bardziej optymistycznych. Koniec zaskakuje i daje nadzieję, że w życiu coś dzieję się po coś. Godna polecenia i najwyższej oceny.

Frankenstein
Mary Shelley